Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az LMBTQ az elfogadásról...

Ha az LMBTQ az elfogadásról szól, akkor azt miért nem fogadják el ha rasszista vagyok és utálom őket?

Figyelt kérdés
2021. júl. 15. 18:43
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy valaki meleg, nem választás kérdése. Ellenben a rasszizmus igen.

Ez a nagy különbség a kettő között.

2021. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Én úgy születtem, hogy rasszista vagyok. Nem tehetek róla.
2021. júl. 16. 17:45
 13/41 anonim válasza:
62%

Az "LMBTQ elfogadása" azt jelenti, hogy ne baszogass valakit azért, mert nem olyan nemű partnere van, mint amilyet te a helyében választanál. Tehát, ha fiú fiúval, vagy lány lánnyal jár, akkor ne köpd le őket az utcán, ha lehet.

A melegség tényleg nem választás kérdése, és nem is árt senkinek.

Ezzel szemben a rasszizmus és a homofóbia igenis árt. És nem, nem születtél rasszistának. Az utálkozás oka a legtöbbször a gyermek felnövésének körülményeiben rejlik, pl szülők, barátok befolyása.


A legnagyobb különbség szerintem tényleg ez; az azonos nemű párok a légynek sem ártanak, míg a homofóbia és a rasszizmus (=utálkozás) senkinek nem jó, sőt, nagyon rossz hatása lehet.

2021. júl. 17. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
79%

Jogod van gyűlölni bárkit, amíg nem kapcsolódik hozzá aktív cselekmény.

Egyetlen dolgot próbálj meg felfogni: a rasszizmusod, homofóbiád mások ellen irányul, embereket akarsz megfosztani a jogaiktól valami elbaszott elmebaj miatt, miközben ők csak annyit szeretnének elérni, hogy ugyanolyan jogaik legyenek, mint másoknak.

Ha szerinted a két dolog egyforma, akkor sürgősen keress fel egy pszichiátert.

2021. júl. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert ép ember nem utál vadidegeneket olyan dolog miatt, amivel neki nem ártanak. Toleranciáért küzdő emberektől pedig ne várd el, hogy elviseljék a te értelmetlen gyűlölködésed, amit te magad se értesz, hogy miért van.
2021. júl. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
69%
Látom, mindenkit lepontozol, aki nem ad neked igazat és nem bólogat neked ész nélkül. Szánalmas. :D
2021. júl. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
37%

Meggyőződésem, hogy az emberek nem bírják elviselni a különbözőséget. Legyen szó vallásról, népcsoportról vagy más közösségekről, előbb-utóbb általánosítani fognak velük kapcsolatban... valójában a liberálisok sem különbek ebből a szempontból.


Az LMBTQ-ban, liberálisokban azt látom, hogy nem is nyitott valójában a gondolkodásuk, hanem csak Mások a dogmáik, mint a konzervatívoknak. Amit a régen rossznak neveztek, most a szexuális kisebbségek jónak nevezik és fordítva... Nagyon kevés ember fogadja ténylegesen a különböző gondolkodásmódot.

2021. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

Senkit nem pontoztam még le vagy fel, nem tudom miért kell egyből nekem ugrani, szánalmas.


"És nem, nem születtél rasszistának" Ilyet meg hogy mersz kijelenteni? Én tényleg rasszistának születtem és írtam már, hogy nem tehetek róla. Látom ezt sokan nem akarják elfogadni és emiatt most itt kirekesztetek engem.

2021. júl. 17. 13:32
 19/41 anonim ***** válasza:
97%
Max. rasszista lehetsz, amennyire vissza tudsz emlékezni a múltadra, de az nem azt jelenti, hogy annak születtél. Kirekesztve meg honnan lettél? Kiírtak a civilizációból, vagy mi?
2021. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 A kérdező kommentje:
Ti honnan tudnátok, hogy én minek születtem? Ez teljesen normális nem tudom miért nem lehet elfogadni.
2021. júl. 17. 13:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!