Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha az LMBTQ az elfogadásról...

Ha az LMBTQ az elfogadásról szól, akkor azt miért nem fogadják el ha rasszista vagyok és utálom őket?

Figyelt kérdés
2021. júl. 15. 18:43
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
5%

A kérdés egyébként nem rossz, bár hemzseg a pontatlanságtól és a fogalmi zavartól.

A benned lévő rasszizmus ugyanabból a meg nem értetségből és kitaszítottság érzésből származik, mint az LMBTQ közösség jogérvényesítési vágya. Mondhatni ugyanazon dolog két széle.


Ez a fajta zárt gondolkodás nem igazán ad teret az elfogadásnak (ez egyébként nem csak a rasszizmusra vagy a homofóbiára igaz), mert bizonyos fogalmak egyszerűen kívül esnek az ember értelmezési tartományán. Lehetsz rasszista, vagy homofób is, de ne felejts el ember maradni☝🏽

Szeretni nem lehet mindenkit, nem is kell. Biztos vannak hasonszőrű barátaid, akikkel náculhattok néha, ez biztos jó móka. De az emberi lét egyik legnagyszerűbb ajándéka az értelem, és a gondolkodás. Ha társadalmi és kulturális kérdésekben csak az érzéseid hajtanak, abból csak korlátos szélsőségek lesznek, és akkor tényleg könnyen kitaszítva találhatod magad, egy olyan ingerszegény közegben, ahol már semmi más nem marad csak a gyűlölet. Vagy ha sok ilyen embert nevel ki a társadalom, mint te, akkor sok-sok embert kell majd kiírtani, ami azért lássuk be nem szép dolog. Legyél nyitottabb, adj egy esélyt magadnak, és a mások gondolatainak. És ez nem csak neked jó tanács, hanem az ellenpólusnak is. Egy LMBTQ ember számára a homofóbia ilyen visszataszító.


Többen írták már mi a legnagyobb baj a kérdéssel. Gondold át megint, és tedd fel újra. Ha választ kapsz, azokon is gondolkodj, ne engedd hogy a "beléd vert" sablonok irányításanak, és ennek megfelelően reagálj.

2021. júl. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%

Ezt a témát érintve, igen érdekes lenne, ha kiderülne, nem csak a föld bolygón vannak értelmes élőlények és felvennék a földiekkel a kapcsolatot. Akkor mindez mennyivel bonyolultabb lenne! Már nem csupán az emberek egymással, hanem más fajokkal szemben is lehetnének rasszisták, fóbiásak, vagy elfogadók. 🤔

... tudom, túl sok Star Trek-ket néztem a napokban 🙃🤪

2021. júl. 21. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
Adná az Isten, 32-es! Még egy inváziót se bánnék, tele van ez a bolygó putri mentalitású primitívekkel.
2021. júl. 21. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
7%
Mert az egy betegség a gondolkodásmódodban, nem egy olyan személyiségbeli, vagy genetikai dolog, ami semleges/jó, és nem tudsz rajta változtatni.
2021. júl. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
55%

Az utóbbi napokban gondolkodtam egy dolgon.


Döbbenettel tekintünk vissza a középkorra, amikor az emberek pusztán vallási ellentétek miatt ölték halomra egymást. Rémülettel gondolunk a huszadik század borzalmas népírtásaira. Pusztán származásuk miatt öltek meg embereket. Mai fejjel nem értjük, miért tették ezt? Hogy történhetett meg egy ilyen tragédia?


Az utóbbi években a szexuális kisebbségekről, társadalmi nemekről, biológiai nemekről, szexuális szokásokról beszélnek egyfolytában az emberek szerte e nagy világban. Egyre hevesebb vitákat, tüntetéseket, indulatokat szül ez a téma. Gyülőletbeszédet hallhatunk egyre gyakrabban.


Ugye nem lesz ebből nemi/gender háború??

Ugye nem fogják azt mondani azt az emberek több száz év múlva, hogy a mai emberek ELMEBETEGEK voltak, amiért ilyen dolog miatt képesek voltak verekedni és ölni egymást?? Ugye nem fog az emberiség újra háborúba bocsájtkozni olyan ellentét miatt, ami valljuk be, Nevetséges....

2021. júl. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 Godaime ***** válasza:
54%
Ebből aligha lesz háború, főleg nem Európában vagy Amerikában. Az emberek nagy része támogatja a dolgot. Kelet Európa még mindig néhány évtizeddel a haladás mögött jár, de majd felzárkózunk. Az arab országokban már más a helyzet, de ott nem is nagyon mernek kampányolni az emberek az LMBTQ mellett.
2021. júl. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
45%
"Ha a zsidók más ideológiákat elfogadnak, akkor azt miért nem fogadják el, hogy náci vagyok és meg akarom őket ölni?"
2022. aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
Az lmbtq elfogadása az azt jelenti, hogy a pofámba tolják hogy ők melegek meg kényszerítenek arra hogy elfogadjam őket.El is fogadnám de nem ilyen áron
2023. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

Én nem utálok vagy ítélek el senkit de ne vonuljanak fel az utcán meg erőszakolják rám a szivárványos cuccaikat mert lehányok őket.Amikor a nagydarab 2 méter 20 magas 200 kilós ősember férfi rózsaszínre festi a haját meg levágatja a azt és ezt ilyen feltűnően mutogatja az utcán.

Grat, én nem ítélem el de ha az én házam előtt csinálja valószínűleg tenni fogok azellen hogy a kisgyerekemet rémálmok gyötörjék.Kösz inkább nem LMBTQ !!Nem azt mondtam hogy különc meg hogy gyűlölöm meg ilyenek de ők ne akrják azt hogy én nekem ezt el kelljen viselnem.Nem vagyok homfób amúgy mielőtt valaki ezzel jönne

2023. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
#39 homofób lehet, hogy nem vagy, de transzfób biztosan
2023. febr. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!