Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az ember által elkövethető...

Mi az ember által elkövethető legnagyobb bűn?

Figyelt kérdés
2008. dec. 10. 10:04
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%

Sztem az egyetlen és legnagyobb bűn, amit ember elkövethet az az, hogy nem fogadja el saját magát olyannak, amilyen!

Minden más "bűn" ebből fakad. Minél nagyobb az önmagunk elnyomása (társadalmi előítéletek miatt pl), annál nagyobb mértékben és destruktivitásban fog feltörni egy idő után az egyénből... és ezt most nagyon-nagyon leegyszerüsítve írtam le....

Peace

2008. dec. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem a legnagyobb bűn nem az emberölés,hiszen az lehet felindulásból,vagy önvédelemből is.Ami a legundorítóbb szerintem ártatlan gyerekeket kínozni.Akár sexuálisan is kihasználni.És a legmocskosabb ha valaki a saját gyerekével teszi!Hiszen neki kellene megvédenie ettől!!

Ha valaki hozzáérne a gyerekemhez azt én MEGÖLNÉM!!!

2008. dec. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
kedves peace!te most a pszichológia doktoraként írod mindezt vagy saját tapasztalatból.mert szerintem akkor a legtobb ember bunos hiszen nagyon kevés ember fogadja el magát olyannak amilyen. hiszen gyerekkorunktól azon vagyunk , hogy alakítsuk magunkat.az érzéseinket pedig valóban a társadalmi eloítéletek és elvárások miatt sokszor elnyomjuk, de hogy ez hogy tor majd elo az is egy relatív dolog, vagy egyszeruen elo se tor , ha megtanultuk konnyen nyelni azt a bizonyos békát
2008. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
100%

Természetesen saját tapasztalatból, és igen, a legtöbb ember "bűnös", de akkor, hogy mélyebben belemenjek, a bűn az egy relatív fogalom, mindenki mást tart bűnnek (egyház, törvények, egyéni szemszögek, stb.) így kijelenthetjük bátran, hogy mindenki bűnös :) De ennyi erővel mondhatnánk azt, hogy senki sem és ez jobban teccik ;)


De hogy elvonatkoztassak a szótól és magára az azt takaró lényegre reagáljak: az ember akkor cselekszik rosszat másokkal vagy önmagával, amikor nem érzi jól magát, nem boldog. Nagyon általánosítva a boldogtalanság pedig abból fakad, hogy valaki elégedetlen önmagával (úgy gondolja, hogy nem így kéne kinéznie/viselkednie/beszélnie/stb). Annak függvényében, hogy milyen típusú az ember és milyen mélységben elégedetlen önmagával, keletkezhet befelé irányuló "támadás" (depresszió), vagy kifelé, az agresszív viselkedés (pl. gyilkosság).


Egy önmagával tökéletesen elégedett ember az a világon a legboldogabb ember, ha magaddal elégedett vagy, akkor nincs igény arra, hogy mások is elégedettek legyenek veled. Mert a legtöbben így gondolkodnak: ha mindenki elégedett velem, akkor én is elégedett lehetek magammal és akkor majd jó lesz nekem, de ez csak egy fölösleges kör, mindenkinek lehetetlen megfelelni, ez csak szenvedéshez és "bűnhöz" vezet. Viszont saját magunknak lehetséges és szükségszerű is, mert csak így küszöbölhető ki az érzelmi függés a környezettől...


Na peace

2008. dec. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
kedves peace!láttál már te manapság boldog embert?mert én már csak a tv reklámfilmjeiben, amikor megveszi az autót, a mobilt, vagy tiszta lesz a betéttol, a fogrémtol vagy amikor nagyot ugrik proenzitol?!annyi az ember által kreált ember iránti elvárások tomege, hogy még a szuperman is kevés volna hozzá.
2008. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
75%
Egyetlen bűn létezik, amiből a többi is fakad, és ez az önzőség.
2008. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
mármint az onzést érted?s szerinted mi az?
2008. dec. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 Vajda Gábor válasza:
100%

Szuper...a legnagyobb bűnt a politikusok követik el...egyszerűen lubickolnak a lóvéban mi meg dögöljünk éhen:(((((


Amúgy meg volt egy emberke az életemben aki lopásswal vádolt meg és én tudtam hogy ártatlan vagyok.Ez volt az akkori legjobb barátom legnagyobb bűne...

NEkem nagyon fájt hogy egyáltalán ez megfordult a fejében...na jó ez személyes probléma tudom...

Azóta ugyan megoldódott,de akkor is rosszul esett...

2008. dec. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem az önzést értem ez alatt, hanem az önzőséget. Az összes többi "bűnt" le lehet vezetni az önzőségből.

Természetesen ez egy objektívabb megfogalmazása a bűnnek. Szubjektíven természetesen mindenkinek más a legnagyobb bűn. Az előző hozzászóló is leírta az általa legnagyobb bűnnek érzett szituációt.

De ha objektíven próbáljuk meg tekinteni a "bűn"-nek nevezett tevékenységeket, akkor sokkal alaposabban át kell, hogy gondoljuk a szitációt.

Először is definiáljuk a bűn fogalmát. Akkor rájövünk, hogy létezik a "bűn" és létezik a "hiba".

A Hiba egy akármilyen törvény akaratlan megszegését jelenti, míg a Bűn egy akaratlagos cselekedet.

Arról is beszélhetünk, hogy milyen törvény megsértéséről van szó. Ez lehet társadalmi, vallási vagy a saját személyes etikád ellen elkövetett Bűn. Sőt, ezeken kívül sérthetsz meg Házirendet, Munkaszerződés, etc., etc.


De ha ezeket végiggondolod magadban, akkor előbb-utóbb rájössz, hogy az egyetlen Bűn az Önzőség.

2008. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
52%
most akkor én vagyok a hulye?mert nekem érettségim van, de én kulon onzoségrol mint fogalomról nem tudok csak onzésrol, mármint ha valaki csak magának akar mindent -leegyszerusítve.a torvények pedig csak a ki emberekre vonatkoznak, valóban igaza volt az egyik hozzászólónak, hogy a politikusok a legnagyobb bunozok
2008. dec. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!