Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amikor egyedül felnőttként...

Amikor egyedül felnőttként (új munka) külföldre költözöl, hogy szerzel új helyi barátokat?

Figyelt kérdés

pl munkahelyet leszámítva.


Helyi magyarok által szervezett események, esetleg pl eljársz egy keresztény expat közösségbe.


Van más tipp, ami hasznos lehet ilyenkor?



2021. szept. 12. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Élethelyzet függő, de kollégák, mi családi klubba járunk, helyi magyar közösségek, sport klubbok, helyi nemzetközi társaságok.
2021. szept. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Velem kicsit más a helyzet, ugyanis anno egyetemre költöztem ki, de hátha így is hasznos lesz a válaszom.


Az egyetemet (és az itteni közösségeket) nem írom, hiszen a munkahelyet te se vetted most számításba. Elég sok érdeklődésem van, így ezekből indultam ki. Csatlakoztam egy filmklubhoz és egy túracsoporthoz, ahol már több embert megismertem és néha még általuk is ismerkedtem. Mindig eljárok különböző rendezvényekre, kiállításokra és ezeken is lehetséges új embereket megismerni.


Sose kerestem kifejezetten a magyarok társaságát, így a mai napig csak elvétve találkozok eggyel-eggyel. Viszont a legtöbb országban vannak nemzetközi társaságok vagy egy-egy nemzethez köthető klubok, ha szeretnél magyarokkal találkozni ilyeneknél próbálkozz. Ajánlom ennek az oldalnak a böngészését:

[link]

26/N

2021. szept. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát...én sehogy.
2021. szept. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én egy italozó társasághoz mentem oda, aki szinte az életkoromnak is megfelelő volt kinézetre. Kint ültek a kávézó teraszán, odamentem és beszéltem, elmeséltem nekik, hogy kötöttem itt és barátokat keresek. Azóta mindig ott ülünk össze hétvégente.
2021. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!