Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kóros önbizalomhiányt egyedül,...

Kóros önbizalomhiányt egyedül, egymagam, felnőttként meg tudom változtatni?

Figyelt kérdés
2017. febr. 28. 18:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
lehetséges
2017. febr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
de hogyan? már annyira elegem van magamból:((
2017. febr. 28. 20:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Akarat kérdése.
2017. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
könnyű mondani:)
2017. febr. 28. 21:14
 5/15 BlackSword ***** válasza:
53%
Szedd már össze magad! Most nyavalyogni akarsz, vagy változtatni???
2017. márc. 1. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Nereida3 ***** válasza:
Egyedül aligha. Kell a támogató környezet. Hogy lásd és elhidd az értékeidet! Lassú folyamat, és mindenképpen légy türelmes magadhoz! Kérj segítséget, ma már nem csak pszichológusok léteznek, hanem kineziológusok is, meg mindenféle segítő csoport, hangfürdő, jóga, amin megtalálod az utad. Addig tedd, ami örömöt okoz, sportolj, sétálj a tavaszban, olvass vicces könyveket... A fentieknek igaza van, ha segítenek is, megoldani valóban Te tudod. De türelem!!!!! Hajrá.
2017. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 magorg válasza:
Egyszerű. Én is önbizalom hiányos voltam, néha még ma is rámtör de ki lehet jutni belőle, a lényeg (véleményem szerint) :1. támaszkodj azok szeretetére akik szeretnek(család, barátok, stb)mindíg jusson eszedbe ha sikerül ha nem mindig van akinek értékes vagy és szeret 2. az hogy te születtél meg már arra utal hogy te voltál a legügyesebb xD 3. Vannak értékeid, amiben te vagy a legjobb. Keresd meg ezeket! 4. Ne feledd ember vagy nem tudsz mindenben a legjobb lenni, vannak hibáid, DE! Mindenki másnak is! 5. Ne filózz azon mit rontottál el, mindíg megoldásokat keress! 6. !!NE!!! halgass a negatív beszédekre, hallgatsd meg az építő kritikát de fontold meg hasznos vagy igaz e.
2017. márc. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is kórosan önbizalomhiányos vagyok, de én is megelégeltem. Annyira rossz volt már a helyzet, hogy a lakásból sem mentem ki nagyon, nem tudok dolgozni járni (mondanom sem kell, hogy ez miért annyira rossz). De elhatároztam, hogy elegem van. :) Nem így akarom az életemet leélni. Így apró lépésekben elkezdtem haladni előre. Csináltam magamnak egy napirendet, amiben a testemre is odafigyelek (jógázom, kis hasizomerősítő gyakorlatokat végzek, ilyesmi), hasznos dolgokkal töltöm el a napom, amiket talán nem is szeretek, de meg kell csinálni, illetve persze a pihenőidőmet kreatívan töltöm el, azaz például elkezdtem nyelvet tanulni (japán), itthon, csak így magamban. Minden irányban értem már el sikereket, pedig csak január elején kezdtem, mint újévi fogadalom. :D Vannak rossz dolgok is, és még mindig nem jó egy-két dolog úgy, ahogy próbálom összerakni, de jól érezhetően fejlődtem, érzem magamon. Pedig aztán nem csináltam nagy dolgokat, és még (sajnos vagy sem) egyelőre nem is mondhatom, hogy azonnal vissza tudok menni a világba. De elindultam előre. :) Lehet, egy évig is eltart, vagy még tovább, mire jobban látható eredmény lesz, még újabb kreatív dolgokat is akarok kipróbálni, amikben fellendülhet az önbizalmam, hogy ne rekedjen meg itt a tudomány. :D Minden hónap elején újra összerakom azt a napirendet, mindig kicsit máshogy, hogy próbáljam bővíteni a repertoárt, próbáljam még jobban teljesíthetővé formálni. Természetesen ahány ember, annyi szokás, annyiféle megoldás. Igazából neked kell eldöntened, hogy te hogyan indulsz el előre, de ahogy fentebb is írták: légy magadhoz türelmes, adj időt magadnak akkor is, ha a környezeted sürget, sz@rd le őket magasról, és minden negatív hozzászólást, csakis a saját tempódat kövesd, keress olyan hobbikat, amik feldobnak, amik érdekelnek, vagy teljesen újakat, amiket eddig esetleg nem is próbáltál, hátha rájössz, hogy "jé, hát ez nekem megy!", fejleszd magad, olvass (nem tudom, miket szeretsz, de én például efféle témájú könyveket is ajánlanék, amik a pszichológiáról, önismeretről szólnak, mert ezekben is lehet, hogy találsz magadnak választ ;)), és nagyon fontos, hogy próbáld mindennek a jó oldalát nézni. Ez sajnos legalább annyira nehéz néha, mint a problémát leküzdeni, de ha depibe esel, az nem sokat segít. :( Ezen kívül még gyümölcs, barátok, napsütés (ha van TwT), ezek mindig kicsit előreviszik az embert. :D Kitartás neked :3 Ha elhatározod magad, onnantól már csak előrefelé fogsz haladni. :)
2017. márc. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Nereida3 ***** válasza:
8-as, te nagyon ügyes vagy, hogy ilyen elszántan csinálod a dolgaidat! Le a kalappal! Igen, én is hasonlókat írtam, hogy azt kell csinálni, amit az ember szeret. És igen, az "ezt is meg tudom csinálni" felemelő érzése. Nem mindenkinek megy egyedül. És a külsőmet is utáltam, aztán egyre több férfi fordult meg utánam, és rájöttem, hogy jééé, különben meg vonzó vagyok. Addig nem is érdekelt, milyen ruhát hordok... Apránként megy, vannak visszaesések is. És tényleg le kell sz@rni az elvárásokat magasról.
2017. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Attól s függ,milyen mélyen van már az ember,
2017. márc. 5. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!