Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » MODERN CIVILIZÁCIÓ: Volt már...

MODERN CIVILIZÁCIÓ: Volt már oylan élményetek hogy visszavágytok az Ókorba?

Figyelt kérdés

Szép és jó ez a modern kor nem mondom de olyan semmilyen. Egyre aggasztóbb az iszlám fundamentalista térnyerése is.

Viszont én sokszor vágyok el mondjuk a 60-as évekbe vagy az ókorba. Tudom ettől sokan megijednek de nem volt az oylan rossz. Jó a rabszolgaság igen... de volt vízvezeték, lehetett tanulni, írni olvasni. Nagyobb értéke volt a becsületnek a kimondott szónak. Tanultak az emberek retorikát, össze jártak verses estekre volt kultúra. Nem úgy mint ma. Teljesen másképp álltak az élethez.


Nektek nem hiányzik valami ilyesmi? Nem vágytok el ebből a korból?

Annyira irritál hogy minden túl van gépiesítve és saját képességeinket meg lebecsüljük.



2021. okt. 7. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen tök jó lenne néha elmenni egy jó kövezésre.
2021. okt. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vagy csak ha a könyvkiadást veszem, mennyivel egyszerűbb volt írni egy kódexbe, mint ma a bürokrácia útvesztőjében kiadni egy könyvet, vagy pártot alapítani stb. Minden túl van bonyolítva stb.
2021. okt. 7. 13:36
 3/11 A kérdező kommentje:
1-es igen tudom voltak ilyenek, de ne ezt nézd hanem a szellemi magasságokat Senecat, Cicerót, Platónt, Alexandiai Herónt,
2021. okt. 7. 13:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem vágyom el a jelenből, de kíváncsiságból, mint egy egzotikus helyen való nyaralás, szívesen eltöltenék 1-2 hetet a Monarchia korabeli Budapesten.
2021. okt. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%

Ahol nincs angol wc és csak havonta fürdenek az emberek, a kódex meg középkori.

Tuti nem, pfejj.

2021. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kifejezetten tetszenek az ókori civilizációk (Egyiptom, görögök, Róma), többször megtörtént már, hogy „elvágytam" pl. az ókori Athénba. Igaz, hogy kulturális szempontból (művészetek, irodalom) eléggé fejlettek voltak. De pl. az orvoslás korántsem volt olyan magas szinten, mint manapság. Persze nem szeretném kicsinyíteni Hippokratész vagy Galénosz érdemeit, de azért elég kellemetlen belegondolni, hogy Hippokratész idejében szinte az összes koponyasérülést trepanációval kezelték. Fennmaradt abból az időből hét könyv, amelyeket Epidémiáknak neveznek (akkoriban az „epidémia" nem feltétlenül jelentett járványt, mindenféle betegséget így neveztek, pl. bizonyos sérüléseket is). Ezekben a könyvekben rengeteg megfigyelés található különféle páciensekkel kapcsolatban, és bizony eléggé durva dolgok is vannak közöttük. Hát köszönöm szépen, inkább nem kérek belőle.
2021. okt. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez így baromság, ahogy az egész romantikus elképzelésed is a régi időkről. Szerintem egy nap után könyörögnél, hogy visszajöhess, akár hajléktalanként. Nem vagyok történész, de szerintem amit itt összehordtál, nem volt jellemző a teljes népességre. Rendes WC a kastélyokban sem volt, sem mai értelemben vett vízvezeték, azaz aki fürödni akart, szerintem behordatta a vizet vödrökkel, és valahogy felmelegítette. Kétlem hogy akár hetente, nem hogy naponta. Szerintem mai orral büdös volt szinte mindenki, az utcán a kiöntött ürülék folydogált, gyógyszerek nem voltak, betegségek annál inkább, műtétek érzéstelenítés nélkül, hadd ne folytassam.
2021. okt. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
8-agyhalál bammeg! Ókor: viz és szenvezeték!!! Volt bammeg érted te rtard! Te a középkorról beszélsz tanuljál már ember!
2021. okt. 7. 20:12
 9/11 A kérdező kommentje:
szenyvízvezeték*
2021. okt. 7. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:
Valóban a középkorról írtam az ókor helyett, bár kétlem, hogy egyrészt sokkal jobb lett volna a helyzet, másrészt hogy neked ezzel a stílussal verseket tanítottak volna "bammeg" "te retard". Mindjárt jelentem is.
2021. okt. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!