Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A középkorban kevésbé voltak...

A középkorban kevésbé voltak érzékenyek az emberek általánosságban az emberi csonkolt látványokhoz?

Figyelt kérdés
szóval nem csak a katonák a harctereken ahol láttak durva dolgokat, hanem az átlagember kevésbé volt érzékeny arra a középkor egyes szakaszaiban ha látott levágott végtagokat, csobogó vért, haldoklást, hogy ne érintse annyira meg, ne essen sokkba? hogy akkoriban nyilvános kivégzéseket is tartottak és arra elment a nép mint látványosság pl.
2021. nov. 17. 22:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Jobban hozzá voltqk szokva az ilyesmihez, hisz relatíve gyakori látvány volt.
2021. nov. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Barbárok voltak. Hány keresztényt ölték meg és a nép végignézte ahogy a vadállatok megeszik. Meg azután mikor a római katolikusok kitalálták az inkvizíciót is végignézték hogyan ég el valaki élve. Nem mennénk vissza a középkorban az biztos.
2021. nov. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

2. A rómaiak meg azt nézték végig, hogy élet - halál harcot vívnak a rabszolgák, a muszlimok egy lopásért levágták a kezed, vagy az oroszlánoknak adtak, az aztékok emberi áldozatokat mutattak be, élő emberek mellkasát nyitották fel és vágták ki a szívüket, az afrikaiak egy része csonkolta a lányaik nemi szervét, a japánok még élő rabokon tesztelték a kardjaikat, a mongolok civileket varrtak össze a tenyerüknél és használták őket emberi pajzsnak. Butaságra utal, ha valaki a szörnyűségeket a vallás rovására írja, hiszen mindenki csinált ilyeneket akkoriban.

A modern ember kényelmesedett el. Akkoriban gyakrabb volt a halál, mind a természetes, mind az ember által okozott. Az állatokat az átlag ember vágta le, készítette elő, a vér látványa nem volt ritka dolog. Az emberek ingerküszöbe magasabb volt, ezért az elrettentéseknek is erősebbnek kellett lennie, hogy megfékezzék a bűnözést. Nem voltak jobban barbárok, mint a modern ember, aki esőerdőket írt ki, bevándorlókkal sakkozik, olajért háborúzik, csak éppen magasabb volt az ingerküszöbük.

2021. nov. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
64%

ma 07:25


"azután mikor a római katolikusok kitalálták az inkvizíciót is végignézték hogyan ég el valaki élve"


A boszorkányüldözést ugyanúgy csinálták a protestánsok is. Ez nem is középkori dolog, hanem kora újkori.

2021. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Mi keresztény reformátusok mindig is tudtuk hogy kárhozatos bűn a boszorkányüldözés. Meg a hazugság is, bezony a 7 főbün egyike. Nekem az a Vallásom és ha visszamennek az időben és látnám akkor is azt mondanám hogy ezek katolikusok azert csinálják. Már Mi Keresztények hogy uldoztuk volna embereket.
2021. nov. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
De bizony, ahol a protestánsok kerültek hatalomra, ott ugyanúgy üldözték a többi egyházat, mint a katolikusok. Amely ország protestánssá vált, ott a király első dolga volt a kolostorok bezárása és vagyonuk elkobzása. Pedig pont a szerzetesek voltak azok, akik korábban a szociális hálót biztosították.
2021. nov. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Ellenreformaciórol hallottam.meg olvastam ahol a sátáni katolikusok a szegény református papokat börtönbe záratta K meg gályarabnak adtak el. De nem is a börtön meg a galyarabsag a legrosszabb: Hanem kényszerítették őket hogy a Szentmisén csokóljanak meg vessenek keresztet és térdeljenek le, lehet még áldozniuk is kellet

És a hugenottakkal mi van? Bár azokat legalább megölték a katolikusok. Meg mindig jobban tétek hogy megölték a reformátusokat mintha életben hagyják és börtönbe, galyarabsag meg ami a legrosszabb, Szentmise Aktív résztvételére Kényszerítik. Komolyan mondom akármit írsz rád hagyom mert a saját vallásosak véded. Bár egy igaz keresztény belátja hogy vallása barbár. Én a református hitemre mondom hogy soha nem üldöztük a katolikusokat

Nem mondom...pár ortodox pópat elintézett Rákóczi György a Lórántffy Zsuzsika férje meg a románokat a református vallásra akarta volna áttériteni.....ezért haragszok is rá és református történelemórán kéne tanítsák hogy hány ortodox papot intézett el. A románokért nagyon haragszom rá hogy bántotta a papjaikat. De katolikusokat nem bántott. Tudod itt a földön lehet akármit mondani a reformátusokra mert az ellenreformaciót mi szenvedtük el a barbár katolikusokrol. De Isten majd számon kéri a katolikusokat is hidd el.a purgatoriumba nem sokan udvozulnek. Nem kell mondjam mi az a purgatorium.

2021. nov. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
7. A reformátusok ugyanúgy üldöztek boszorkányt. Az egyik legnagyobb boszorkányüldözés a Salemi, amit amerikai reformátusok követtek el. Ugyanígy ők irtották az indiánokat.
2021. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Dél Amerikában a barbár katolikusok laknak akik kiirtották az indiánokat. Azt kéne kideríteni hogy Az Egyesült Államok déli meg északi részén azok a sivinisztak akik a nézeteket gyűlölték és a angol.azbangolt bántotta a polgárháborúban, milyen vallásúak voltak. Úgy lehet katolikusak.

Jó, tmrad hagyom hogy a reformátusok üldözték boszorkányok bár lehet az illető katolikus boszorkány volt és nem folytatom.....már csak azért se nehogy rosszat szóljak és kiderülne hogy boszorkány helyett katolikusokat üldöztek. Természetesen keresztény református vagyok és soha nem engedném hogy rágalmazzák a valláskámat. Megérdemelték volna a katolikusok hogy üldözzük őket de nem tettük. Azt nem értem a 3 Román Pópát miért intéztuk el illetve az a hülye Rákóczi György, a Lórántffy Zsuzsika férje. És a református iskolában miért nem tanítsák róla hogy az ortodox papokat üldözte. Azt akarta hogy a románok legyenek kálvinisták. Engem a katolikusok nem érdekelnek de a románokat szeretem és lehet azért is hittem el rögtön amikor olvastam, a katolikusokat még nem hiszem. 3 pópárol tudok hogy börtönbe záratta meg megkínozta és az egyik táján Sfântul Ilie visszatért Putnara a kolostorba mert az ortodox hívek megvették. Fizettek a református Lórántffy férjének hogy engedje szabadon. A református iskolába ezt is kéne tanítsák. De a katolikusokat nem szeretem. Miattuk volt az ellenreformació. Mondom, megérdemelték volna hogy üldözzék őket de ez nem történt meg. Isten majd elszámoltatja az összes katit hogy hazudoznak.

2021. nov. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

8 felesleges vele vitatkozni mert valami fanatikus nyomorék… nem mellesleg az indianokat nem a keresztények hanem a britek franciák stb hódítók “irtottak” ki mondjuk háboru volt valamint a felek többször lettek szövetségesek és ezek változtak is nagyon hamar!


9

Amigy hogy beszélsz te nyomorék?! Te mered magad kereszténynek hívni?! Sugárzik belőled a gyűlölet és a rosszindulat! Kik érdemeltek volna meg az üldözést?! Az ártatlan emberek? Az más téma hogy a világi romlott papok! Az tény de hogy az ártatlanok?!? Mellesleg nem a katolikusok miatt volt az ellenreform hanem a romlás miatt amit ugyan úgy a reformok is tettek ugye salem meg a többi boszorkány üldözés! Ezeket hangoztasd inkabb!

Amugy benned a legkisebb krisztusi szentség sincs meg foleg ahogy írsz az szinte szégyen az egész keresztre nézve! Nagy grat az lettél ami az abddhula iszlámista egy hazug fanatikus gyűlölködő…

2021. nov. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!