Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen órát tennél kötelezővé...

Milyen órát tennél kötelezővé általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mostanában arról, hogy vannak elméletek, miszerint kötelezővé kellene tenni a hittan - vagy erkölcsoktatást.

Attól függetlenül, hogy nem támogatom, elgondolkodtam azon, mit lehetne még bevezetni.

Személy szerint az ezotériára gondoltam - na nem kell megijedni, én az ezotéria történelmét mutatnám be, illetve a főbb elveket. Ma ugyanis főleg a tudatlanságból származik, hogy az embereket könnyű mindenféle telefonos jóslással, ingázással meg miegyébbel hülyíteni, nem is beszélve a démonidézésekről, meg Qujita-táblákról.

Tehát én például ajánlanám, hogy egy hozzáértő ember - ha akad ilyen mondjuk heti egyszer tartson ezoterika-történelmet. Persze nem baj, ha valaki hisz a jóslásban, de ha annyira akar magának jósolni, azt megteheti ingyen otthon is, nem kell tízezreket fizetni egy szélhámosnak.


Azért nem kell halálosan komolyan venni ezt a felvetést:)


2010. szept. 14. 12:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi dolgokat.Pl:vérzések ellátása újraélesztés, gyógyszerek, stb. És még a konfliktuskezelést.
2010. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
100%
Amiket én bevezetnék, az egy "alapvető egészségügyi ismeretek", az illemtan (NAGYON rájuk férne) és valami olyan órát, ami felkészíti őket, hogy kell boldogulni a mindennapi életben. (hivatali ügyintézés, és hasonlók)
2010. szept. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
100%

szerintem jó lenne ha volt drogfüggők tartanának előadásokat, nem pedig az iskolanővér, aki semmit sem ért a témához és max kiröhögik a diákok. én ismerek volt függőt és biztos vagyok benne ha ők mesélnének sokkal jobban megértenék a diákok az egész drog-dolgot és kevesebben nyúlnának hozzá.

alapvető eü ismeretek is jó lenne, de az erkölcs sem lenne rossz(bár nem sok foganatja lenne).

2010. szept. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
65%

Hittan teljesen felesleges, hacsak nem vallástörténet - és nem csak kereszténység. Erkölcsre a szülő tanítson, normális esetben. De ha már van...

Illemtan, kresz, környezetvédelem.

2010. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
82%

Személy szerint inkább a mostani tárgyakat erősíteném: fizika, matek, irodalom, nyelvtan és történelem, biológia (de nagyon sok, hogy elfogyjanak innen a "lehetek terhes?" kérdések), informatika kell a mai világban, illetve kémia sem árt. Amíg az embereket át lehet vágni a hitelekkel, és tippjük sincs, hogyan működik a testük, mitől ég egy villanykörte, és hogy a repülőnek miért kell bedőlnie a kanyarodáshoz, addig szerintem halál fölösleges itt bármi más (sajnos ezeket mind mai diákoktól, érettségi előtt álló fiatalok szájából hallottam.)


Ezekből az alaptárgyakból van, amit ki lehetne vágni minden bizonnyal, de nagyon erősíteni kéne az alapismereteket. Én négy éve érettségiztem (és az sem volt éppen bonyolult) de a tavalyit majdnem, hogy akkori tudásom alapján meg tudtam volna oldani, ami szomorú :S


Ezotéria szerintem nem igazán szükséges. Ha valakit érdekel, akkor utána tud nézni, inkább a lehetőségre volna szükség. de azért maradjunk elsősorban a tudomány szintjén :)


A hittannal abszolút nem értek egyet. Nem egy vallás uralkodó az országban, és az sem megoldás, hogy szétszabdaljuk az osztályt, mert valaki keresztény, valaki zsidó, valaki arab, a másik meg ortodox. Ha van érdeklődő, legyen óra, különóra, de erőltetni nem éppen jó ötlet.


Amúgy kedves kérdező! Pont, hogy az alapműveltség csökkenése miatt lehet az emberek átverni démonidézéssel, és hasonlókkal. Szép lassan ott tartunk, hogy rengeteg ember van, akinek a leghalványabb tippje sincs, hogy működik egy vasalóban lévő fűtőszál (nem mondom, hogy ismerjen minden elektromos eszközt, vagy le tudja rajzolni egy CPU kapcsolási rajzát, de azért jó lenne, ha alapvető, mindennapi dolgokat tudnának az emberek.)

2010. szept. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
81%

Erkölcsi nevelést kapnak anélkül is agyba-főbe...

Alapvető hétköznapi ismeretekre tényleg nagy szükség lenne, a hivatali dolgok pl. minden állampolgár "joga", viszont még jogászoknak is bonyolult feladványt jelentenek olykor.

2010. szept. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy formálnám át az oktatást, hogy csökkenteném az irodalom és a nyelvtan órák számát, növelném az informatika, matematika, fizika, kémia, biológia, idegen nyelv órák számát, utóbbit csak 1 félét tanulnának középiskolában, de azt alaposabban. Ezen kívül bevezetnék egy új tantárgyat, amely az élet praktikus ismereteit tanítaná, hogy hogyan kell kitölteni egy adóbevallást, hol milyen hivatali ügyet kell elintézni, stb.
2010. szept. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
50%

Ja és még valami:

Testnevelés lenne minden nap 1 óra, viszont rajzot már nem kellene tanítani középiskolában, aki akar szakkörként felvehetné, a művészettörténet része meg az irodalomba lenne integrálva. Ének pedig nem lenne 9-11. osztály között, 12-edikben viszont heti 2.

2010. szept. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
100%

A hittan és erkölcstan választható lenne, ez vagy az, és egy kis erkölcsi nevelés ráférne a gyerekekre, ha a szülők már nem képesek foglalkozni a kipottyantott ivadékaikkal (tisztelet a kivételnek). (az ezotériával szemben ugyanúgy felszólalnának, mint a hittan ügyében pl. te, nem mindenkit érdekel)


Elsősegélyt bevezetném mindenképp, és a szexuális felvilágosítást is kötelezően, nem csak ahogy van rá idő módon.


Kresz is fontos lenne, nem csak elméleti, de gyakorlati oktatásban is, legyen olyan óra, amikor kiviszik a gyerekeket az utcára és élőben tudatosan odafigyelnek a tanultakra.


Persze mindent a megfelelő életkorban.

2010. szept. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat olvastam itt.

Nekem anno volt olyan tárgyam a gimiben, elsőben, hogy "Felkészülés a családi életre"

Volt ebben minden, szexuális felvilágosítás, konfliktusok, szülő-gyerek vagy párkapcsolat, szóval tök jó kis tárgy volt.

Ezt gimibe rendszeresíteném mindenhol, és hatodiktól kezdve általánosban is kötelezővé tenném a felvilágosító órákat, mivel már tök korán kezdik a tinik a szexet.

27/N

2010. szept. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!