Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen órát tennél kötelezővé...

Milyen órát tennél kötelezővé általános és középiskolákban?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam mostanában arról, hogy vannak elméletek, miszerint kötelezővé kellene tenni a hittan - vagy erkölcsoktatást.

Attól függetlenül, hogy nem támogatom, elgondolkodtam azon, mit lehetne még bevezetni.

Személy szerint az ezotériára gondoltam - na nem kell megijedni, én az ezotéria történelmét mutatnám be, illetve a főbb elveket. Ma ugyanis főleg a tudatlanságból származik, hogy az embereket könnyű mindenféle telefonos jóslással, ingázással meg miegyébbel hülyíteni, nem is beszélve a démonidézésekről, meg Qujita-táblákról.

Tehát én például ajánlanám, hogy egy hozzáértő ember - ha akad ilyen mondjuk heti egyszer tartson ezoterika-történelmet. Persze nem baj, ha valaki hisz a jóslásban, de ha annyira akar magának jósolni, azt megteheti ingyen otthon is, nem kell tízezreket fizetni egy szélhámosnak.


Azért nem kell halálosan komolyan venni ezt a felvetést:)


2010. szept. 14. 12:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
100%
Közúti közlekedés szabályai
2010. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam, csak a fő kérdést, s egyből erkölcs, etika, hittanra gondoltam. Sok gyerek van, akit senki sem nevel sajnos, esetleg a DVD meg a számítógép, és ezt ha pótolni nem is lehet, de valamit javítani.

De inkább a szülőknek szerveznék órát a nevelés fontosságáról. Már hetente van egy gyilkossá lett tinédzser....


Azon kívöl ma kötelezővé és vizsgakötelessé tenném 12 éves korban az alapvető életmentést és elsősegélynyújtást. Én nem is értem, ez hogy maradt ki, szerintem ez fontosabb, mint az olvasás.


Ha még marad a kcsiknek idejük, akkor életvezetést és konflliktuskezelést, kapcsolatgondozást tanítanék, pénz kezelést, háztartásvezetést, gyereknevelést mégegyszer azért, mert sok gyerek nem kapja meg otthon a legalapvetőbb nevelést sem. És nem feltétlenül a szegény gyerek!!

Még az oktatás kárára is nevelnék, mert előbb legyen belőle ember, s majd aztán szakember!


Sok gyerek ma felnő teljesen egyedül - felnő, és nem civilizálódik.

Elment a 20 éves lányom Tihanyba: ő vágott fát, mert a fiúk nem tudtak fát vágni, nem tudtak tüzet rakni, egyetlen lány volt a sok közt , aki palacsintatésztát tudott keverni, és meg is sütni. Felnőtt fiatalok. Ha nem tud tüzet rakni, nem tudom, tudja-e hogy bánunk nagyapóval, s hogy adjuk át a hagyományt, ne adj isten a haza- isten-, ember, állatszeretetet a gyermekeinknek?!?

2010. szept. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
68%

Kezdjük azzal,hogy így is nagyon túlterheltek a diákok.Napi 7-9 órák vannak általában(középiskolában például)és minden tanár elvárja,hogy az ő tantárgyát tudják a legjobban.Szóval,lehetetlen...

Ha mégis lenne új tantárgy,akkor csakis lenne megoldható,hogy más tantárgy helyett .Például matekból kevesebb lenne,mert betennének helyette egy ...új tananyagot.

Az egészségügy és a hétköznapi ismeretek is jók,bár ezeket jobb helyen otthon is megtanulja a gyerek.Én is talán leginkább az ezotériára szavaznék.Én úgy mondanám,inkább spirituális ismereteket kellene tanítani,

abból megismernék a vallásokat és azok lényegét,pszichológiai ismereteket is magába foglalhatna ez az óra.Megtanulhatnák értelmezni az álmokat,ezek által is jobban megismernék önmagukat.Ez azért lenne jó mert nagyon elanyagiasodott a világ.A lélekkel,szellemmel is foglalkozni kellene.Ráadásul ilyen fiatalkorban keresik leginkább az emberek az élet értelmét,próbálják megismerni önmagukat,ez az óra igazán nagyon hasznos lenne.

2010. szept. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

Az elsősegély és felvilágosítás oktatását simán bele lehetne venni pl. a biológia órák tanmenetébe. A KRESZ és erkölcstani oktatások és hasonlók mehetnének az osztályfőnöki órákban.


A szülő dolga lenne a nevelés valóban, de hány gyereket nem nevelnek, csak megcsinálnak (nem a vagyoni helyzeten múlik)...


Túlterheltek a diákok 6-8 órával? Hm, nem tudom, én még pluszórára is jártam ezeken felül, és nem bántam meg... Igaz, nem is az interneten lógtam...

2010. szept. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
89%

-illemtan! Ez szerintem nagyon fontos lenne!

-közlekedési ismeretek

-alapszinten jogi ismeretek, hogy tudjon valamennyire boldogulni az egyre bonyolultabb jogi, ügyintézési, stb. dolgokban.

2010. szept. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
68%
Nem 6-8 óra,hanem 7-9,mindennap.Itthon meg a házi feladat.Vagy tétel kidolgozás.Emellett nem igazán jut idő különórákra.Valamikor csak kellene pihenni is.
2010. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
22%
Casio, vagy Swatch órát
2010. szept. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
100%
13:20 megnyugtatlak, az általános iskolásoknak nincs ennyi órájuk, tehát nekik beleférne, és bizonyos dolgokat kicsiként kell oktatni, mert középiskolában már késő (ilyen a felvilágosítás, a helyes közlekedés, hogy legalább körbenézzen, ha átmegy az utcán, az, hogy tudjon valaki viselkedni, pl. ne tolakodjon - ha már a szülő a tanároktól várja el...)
2010. szept. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
30%

Nekünk van etika óránk, heti 1 óra van rászánva, senki nem veszi komolyan, és már bocs, de heti egy óra a 168ból kevés ahhoz h valaki tudjon viselkedni. Ezt vagy kiskorában belenevelik, vagy nem.


Ezt az egészségügyi ismereteket megint csak nem értem, mert ha valaki megtanulja rendesen a bioszt, az sokkal többet fog tudni, mint egy alapfokú elsősegélynyújtó... csak persze a bioszra is b@sznak rá, de felesleges emellé betenni még egy egészségügyi cuccost.


Kresz sztem tök felesleges, majd jogsinál.


Sztem közgáz vagy pénzügyi dolgok vagy jogi az jó lenne. Pár suliban van, nálunk nincs és nemtom ha majd kell h fogok megcsinálni pl. egy adóbevallást :/


Sztem kicsit amúgy konzervatívan álltok hozzá :P Pl. egy mai gyerek +2 infóórának sokkal nagyobb hasznát venné, mint egy hittannak (pl. elég gáz, hogy néha egyetemisták nem tudják az Excelt használni...). A vallással kapcsolatban, ha akarja, a templomban vagy külön úgy is megtanulja, amit kell.


A napi 1 tesi azért hülyeség mert sokan nem szeretnek tesizni :P Meg 45 perc alatt bemelegítesz és marad kb. 15 perced bármit is csinálni. Én tesitagozatos vok de nálunk úgy van elosztva h heti 2x2 óra meg 1x3. De aki nem szeret sportolni annak minek ennyi? Heti 2 tök elég ahhoz h ne tunyuljon el.


17/F

2010. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
100%

13:45. lehet, hogy bioszból akár tudhat is egy két dolgot a gyerek, de ha van eü órája és gyakorolja is azt, akkor esetleges helyzetben sokkal rutinosabban áll a dologhoz. Nem blokkol le. stb stb. Tehát a biosz nem helyettesíti az eü-t.

Másik: kresz igenis kell(ene). Hiszen tudod-vagy sem, ezen életek múlnak. Lehet, hogy nem használja a mindennapjaiban a kreszt, de legaláűbb tudhatná, hogy a közlekedés többi résztvevőjétől mit várhat el. Hogy azok milyen szabály alapján közlekednek. Szóval igenis kell az is.

2010. szept. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!