Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi lesz így hazánkból, ha...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Mi lesz így hazánkból, ha elmennek a fiatalok?

Figyelt kérdés

Szomorú tény, de a fiatalok 60%-a külföldön tanulna vagy dolgozna. Nincs itthoni jövőkép…

[link]


2010. szept. 17. 18:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Keresnek egy kis pénzt, majd hazajönnek családot alapítani. Meg kell teremteni a feltételeket, hoyg haza tudjanak jönni. Aki kinmarad. legnagyobb része nem jókedvéből, hanem kényszerből van kinn. Személyes ismerőseim. Én csak országon belül költöztem, mégis, 15 év után is idegen "gyüttment" vagyok, és vágyom a szülőföldemre visza.
2010. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Megköszönhetjük a kitűnő politikusoknak. A választ tudod szerintem.. Menj te is. Máshogy itt nem maradsz életben. 18F
2010. szept. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Mi a csaladommal egyutt koltoztunk kulfoldre, nem bantuk meg. itt hagynak elni, ertekelik a munkat, meg tudunk elni. haza mar csak latogatonak megyunk es nem banom. le lehet pontozni, de az orszag el lett cseszve, meg tobb 10 ev kell ahhoz, hogy nagyjabol rendbejojjenek a dolgok, de en erre nem varhatok, es a tobbiek sem, akik elmentek uj eletet kezdeni. Szerintem akinek lehetosege van ra, az menjen, talan jobb eletet tud teremteni maganak! pl en otthon nem tudnek megelni, eleve munkat se talalnek, ha talalnek akkor a fizetesbol nem tudnam fenntartani magam... stb stb... csaladalapitas gondolatat meg hessegethetnem el, kb orokre. es nem vagyok ezzel egyedul, akire otthon ez a sors varna.
2010. szept. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Én nem megyek sehova!Egyedül csak a cigányprobléma miatt aggódom itt,nagyon rossz a közbiztonság.
2010. szept. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

vannak most is olyan faluk ahol 10-20 ember él összesen, először az egész vidék lesz ilyen, aztán a nagyobb városok, meg a főváros is.

vidéken már most választani lehet a költözés, vagy az élethosszig tartó állástalanság között.

ez jelenti az igazi államcsődöt, bukást, nem az hogy a befektetők nem bíznak a forintban. :)

2010. szept. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

Én külföldön születtem meg ott is lakunk , és én meg olyan szívesen mennék Magyarországra :(:(

Sztem csak simán annyi h mindenkinek az kéne ami nincs neki :P

17/F

2010. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
19:37-es: Ha Mo.-tól északabbra és/vagy nyugatabbra vagytok, akkor becsüld meg a sorod, és örülj neki, hogy a szüleid még idejében kimentek. Látogatni nyugodtan gyere bármikor, ha gondolod, de ne akarj itt élni - kivéve persze azt az esetet, ha számodra örömöt jelentene látástól vakulásig dolgozni csak azért, hogy minden extra nélkül úgy-ahogy elvegetálhass valahogy, és csak kb. nyugdíjas korodra törleszthető hitelből lehessen saját lakásod. Mert itt bizony ez a helyzet.
2010. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Mi lesz, mi lesz. A legtöbb fiatal kimegy, külföldön házasodik, a gyereke már nem fog tudni magyarul. Itthon kihalnak az öregek. Az unokáink idejére a magyar már holt nyelvvé fog válni.
2010. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

Hát talán észbe kapnak azok, akik még változtathanak ezen a helyzeten, mert ez így nagyon nem jó. Én is el akarok innen menni. Megyeszékhelyen élek, és mégsem tudok munkát találni.


Szóval ha meglesz a diplomám, én biztos elmegyek innen. Mert persze, szép és jó, hogy ez a kedves jó állam bácsi megengedi, hogy lediplomázzak, csak aztán a diplomámmal betölthetek egy olyan állást, amire bár szükség van, mégsem becsülik, kiszúrják a szemem 100 ezer forinttal havonta (és még örülhetek, ha ennyivel, és nem kevesebbel), míg pl. Angliában ennek az ötszörösét megkeresem ugyan ezzel a végzettséggel (utánanéztem, tényleg így van). Igen, tudom, ott persze minden drágább, na de nem ötször annyira.

De akár anyukámat is említhetném, aki gyógypedagógus, 25 éve dolgozik, és keres kb. 120 ezer forintot havonta. Pedig elismert a szakmájában. Mondta ő is sokszor, hogy ha fiatal lenne, és annak idején tanulhatott volna angolul, ő biztos oda menne dolgozni.


De most tényleg, ha belegondolok, itt vagyok 23 évesen, és még az is esélytelen, hogy akár jogosítványom legyen, mert egyszerűen nem telik rá, és a majdani fizetésemből sem nagyon fogja rá futni, vagy ha esetleg igen, akkor sem tudnék egy autót fenntartani.

Szóval igen, nekem ilyen egyszerű okaim vannak arra, hogy külföldön szeretnék dolgozni. Az, hogy több pénzt szeretnék keresni, mert amit itt lehet, abból normális színvonalon nem tudnék megélni. És mindezt egy olyan szakmával, amire bizony szükség van, de 1. még sincs elég munkahely 2. alig fizetnek érte

Hála a jó égnek ennek pár év múlva vége, csak addig bírjak megélni valahogy.

2010. szept. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

19:37 vagyok én Horvátországban lakok. Hát biztos ti tudjátok jobban mert ti éltek Magyarországon, de én azt látom h ide minden nyáron rengeteg magyar jön nyaralni és nem kevés pénzt elköltenek itt. És nem mondhatjátok h csak a gazdagok mert tényleg nagyon sokan jönnek azt mondják vannak olyan helyek ahol nyáron több a magyar mint a horvát XD Szal azért csak nem lehet minden annyira szörnyű. Meg am is ennyire még itt sem rossz a helyzet pedig elvileg Horvátország rosszabbul áll mint Magyarország.


A másik h miből gondoljátok h USA meg UK meg nyugat európa be tud fogadni akármennyi embert és a világ minden gondját a nyakukba veszik? UKban már most is eléggé elegük van a kelet európai bevándorlókból... meg jó könnyebb menekülni a problémák elől mint megoldani de nem lehet menekülni örökké.

2010. szept. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!