Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magas fizetés egyenlő a...

A magas fizetés egyenlő a társadalmi elismertséggel?

Figyelt kérdés
Ha rokonok leszólnak mert keveset keresek az csak engem zavar? Tudnék sokat keresni csak kicsit kellemetlen lenne..pl futárkodni 12 orába minden nap. Akkor boldogok lennének? Gondolom az 500 meglenne havi szinten..vagy lángost sütni a balatonon gondolom hasonlo összeg ha nem több..?

2022. jún. 13. 00:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A rokonaid nem egyenlőek a társadalommal.
2022. jún. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kérdező: a leszólókkal szakítsd meg a kapcsolatot és tarts kapcsolatot olyanokkal, akik nem csinának ilyet. Ha rokonok közt nincs, keress barátokat.

Ismertem ilyen embert, arra panaszkodott, hogy évente kétszer összejön a rokonság, megy az egymás méricskélése-leszólása (anyagilag), meg a nagyzolás, "ki hova utazott az elmúlt időszakban" és ilyen drága utazásokról hozott tárgyak, ruhadarabok státusz-szimbólumként történő bemutatása.

Egyébként nem kell megmondanod senkinek mennyit keresel. Senkinek semmi köze hozzá.

2022. jún. 13. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Te magad mondod, hogy téged is zavar. Akkor miért baj, hogy nekik is ez a véleményük?
2022. jún. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Én inkább annak függvényévé tenném ezt, hogy ki milyen közegből jött.


Tök sokszor megfigyelhető, főleg itt Magyarországon, hogy egymás sikerének az emberek nem örülnek, hanem ilyen "bezzeg" hozzáállást tanúsítanak.

Biztos neked is volt már olyan szituáció vagy beszélgetésben, vagy csak utcán sétálva hallottad másoktól, hogy láttak valakit akinek jól ment a szekere és úgy reagáltak, hogy "biztos gazdag családból jött és egy percig nem kellett dolgozzon". Szóval ha valaki irigykedő közegből jön, az nem elismeri a pénzes embert hanem kifogást keres, hogy neki miért nem lehet az amit lát.


Én az ilyen toxikus rokonokat le is ráztam mára, nem kell ilyen jellegű lehúzás az életben és "szerencséd volt" beszólások.


Más közegben lehet akár az elismerés is, de nem feltétlenül. Én pl. nagyon felnézek az ápolókra és tanárokra, mégse keresnek sokat.

Mindig attól függ, hogy ki-mit-hogy élt át, mi lett belénevelve.

2022. jún. 13. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Minek kürtölöd világgá hogy mennyit keresel? Ha megkérdezik, hogy mennyit keresel akkor csak válaszold azt, hogy "éppen eleget".


A magas fizetés nem egyenlő a társadalmi elismertséggel.

2022. jún. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat a regényt meg külön köszi jokat irtatok mindegyiket elolvastam. Tipikus rokoni összejövetel volt és ott volt ez téma. A fizetést meg nem kürtölöm világgá de a csapból is az folyik hogy a tanárok igy meg ugy..
2022. jún. 13. 11:45
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ismertem olyat, aki az ilyesféle nagyzolás miatt szakította meg a kapcsolatot a rokonokkal: családi összejövetelekre nem járt el, amely családi összejöveteleknek csak az volt a célja hogy mutassák: "mennyire összetartó a rokonság, mert karácsonykor összejönnek", a téma meg csak a másik lehúzása és nagyzolás volt.
2022. jún. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!