Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A ti családotokat érdekli a...

A ti családotokat érdekli a társadalmi elvárások?

Figyelt kérdés

Nekem apukámat nem, anyukámat igen. 23 vagyok, 19 éves korom óta nem élek velük de nagyon jó a a kapcsolatunk, minden nap beszélünk. Anyum az olyan típus, hogy érdekli, hogy mit mondanak az emberek, rokonok, a a szomszédok. Engem és apukámat nem érdekel. Csak az érdekel aki fontos, gondoljon mindenki amit gondol. vagy elfogad így vagy nem érdekel. Erkölcs nem érdekel, amíg törvényt nem szegek addig közük nincs hozzá. Illetve mindenki a saját dolgával foglalkozzon. Azt gondolom mindenki előrébb lenne ha a saját életével foglalkozna a másé helyett. A társadalom elvárja a határokat, a monogámiát és a heteroszexualitást. Én egyiknek sem vagyok híve.


Kifejtettem a család előtt is. Kérdezték van-e barátom. Mondtam jah vannak pasik. Gyerekem sose lesz. Azt teszek ami megtetszik és nem érdekel, hogy ki látja és mit gondol.


Teljesen egyetértek ezzel a képpel:

[link]


Én úgy élek ahogy nekem jó és pont nem érdekel mi az elvárás. Van akinek ezt elfogadja a családja? Sokan nem mondják a családból, de látok rajtuk, hogy nem értenek egyet.


2016. febr. 9. 21:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
69%
NEM "Gyerekem sose lesz" és ebben egyet értünk.
2016. febr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%

Én le$zarom a társadalmat nagy ívben.

Nálam mondjuk ez nem pont ebben nyilvánul meg, és MÁR "társadalmilag" viszonylag "normális" az életvitelem (nem azért, mert mások mit szólnak, hanem mert egyszerűen már erre van szükségem), de volt, mikor más volt a helyzet...

2016. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. pl. kereszt szüleim érdeklődtek, anno volt egy vőlegényem. Mondtam, hogy én nem házasodom, nem vagyok monogám, gyereket sem akarok. Nagymamámnak ilyet nem mondtam, csak mosolyogtam.
2016. febr. 9. 21:32
 4/28 anonim ***** válasza:
75%

Ugyanígy vagyok ezzel én is. Kezdetben negatív reakciókat váltottam ki belőlük azzal pl, hogy amikor velük voltam vásároltam "sz*xruhát". Mondtam nekik, hogy valakinek majd csak jó lesz.

Aztán 2-3 év után mintha azt látnám rajtuk, hogy felfogták és elfogadták a helyzetet. Sőt, néha még azt is hallom/tapasztalom, hogy nem kellett volna olyan korán házasodniuk, nem élték ki magukat, stb.

2016. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Mi a szexről nem beszélünk, de pl. azt tudták, hogy 2 barátom volt egyszerre. Volt több is egyszerre, de nem mondtam el. A szex tabu téma rokonok előtt számomra, e barátok előtt nem.
2016. febr. 9. 21:40
 6/28 anonim ***** válasza:

szerintem is hasonlóan van.

az egyén szabadsága addig terjed amig más szabadságát nem korlátozza.

mondjuk ez egy kicsit erősebb korlát mint a törvény, mert azért lehet mások szabadságát korlátozni törvényesen is.


de hogy más mit mond gondol stb, az engem se nagyon érdekel, max. zavar ha mondogatja s nem hagyja abba.

2016. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

" pont nem érdekel mi az elvárás."


Hát más szexuális élete rohadtul nem érdekel, de az elvárás nem csak ennyi. Itt most egy nagyon keskeny sávot emeltél ki. A tisztességes, becsületes embereket szeretem, és ezt elvárom.

2016. febr. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Szexuális dolgokról alapból nem beszélünk családban, nálunk ez alap. Én aki swingerezek, egyáltalán nem vagyok monogám, nekem családban a szex nagyon tabu téma!! Más meg tartsa meg magának a véleményét.
2016. febr. 9. 21:48
 9/28 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon sok embert érdekel. Például nemrég a Gyerekvállalás, nevelés kategóriában egy anyuka azon rugózott, hogy a 3,5 éves fia nem fogja rendesen a ceruzát, jaj most mi lesz, nem fejlődik rendesen, kéne-e szakemberhez vinni stb. Mindemellett a bátyjához hasonlítgatta a gyereket, hogy a bátyja 3,5 évesen ezt és ezt meg tudta csinálni. Még jó, hogy nem vezet naplót róla, hogy a gyereke pontosan hány év hány naposan tudta megcsinálni ezt és azt. Röhej.
2016. febr. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Ehhez nem tudok hozzászólni. De szerintem nem kellene a gyerekeket egymáshoz hasonlítani. (lehet a ceruzával ügyetlenebb gyerek másban sokkal tehetségesebb, de még nem fedezték fel).
2016. febr. 9. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!