Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy hisztis...

Mit lehet csinálni egy hisztis/problémás szobatárssal?

Figyelt kérdés

1,5 évig elég jól elvoltunk, ő fél évre kiköltözött, de most visszajött, ezért újra összeköltözünk. Egyetemi kolesz, kicsi, 2 személyes szobák.

Az egész úgy kezdődött, h én előbb költöztem be, a barátommal kifestettük a szobát, meg vagy egy napig takarítottam, mire normálisan nézett ki. És nem úgy rendeztem be a szobát, ahogy eddig volt. ahogy eddig volt, az nekem nagyon nem volt jó, ezért változtattam. A csaj bejött és rögtön nekiállt hisztizni h ez így nem jó, mert nem elég világos az asztala. és h milyen bunkó köcsög vagyok, h változtattam. 2 hét kipróbálást kértem, nem hagyta. az a két hét alatt szumma max 1 órát ült úgy az asztalnál h valamennyi fény is jött be. És még mindig én voltam a szemét, h ha megjaegyetem h jéé, ha úgy lenne a szoba ahogy én szerettem vna, akkor esetleg ketten egyszerre is le tudnánk ülni az asztalhoz, akkor kényelmesebben el tudna pakolni, az ő vendégeinek nem az én ágyamon kéne ücsörögniük ahol baromira útban vannak, és gyűlölöm is, akkor nem zavarná annyira ha itt van a pasim....

mostanság meg: Az összes cucca az ágya mellé van hányva( no meg néha az én agyam mellé is) aztán a szoba "folyosója" max 1 méter, így alig tudom magam beverekedni az ágyamig. Aztán amikor megkérem h mi lenne ha néha kicsit elpakolna, és nem lenne legalább 10 pár cipője elől, akkor meg ő van felháborodva. Mert h őt is zavarja amikor teregetek. Ja, kérem, ha nem az ő kéne kedve, hisztije szerint lenne elrendezve a szoba, akkor nem zavarná a szárítóm. meg amúgy is hetek óta ígéri hogy apukáját megkéri arra h szereljen fel szárítókötelet.

Meg hétvégére itt hagytam egy adag ruhát száradni, a szárítót az ágyamra raktam, h véletlenül se zavarja, meg még a szekrényajtókra is teregettem, mert muszáj volt. No az én szekrényajtómat becsukta, hogy véletlenül se száradjon meg az ágyneműm-no meg a száraz ruháim is penészedjenek be ha lehet-, az övéről meg rávágta a száradó lepedőmet az ágyamra, úgy ahogy volt, vizesen. Pedig ő se volt itt a hétvégén.

Ja, meg teljesen természetes, h elfoglalja az egész hűtőt, mert neki anyuci-apuci hoz kaját, meg vesz...Az nem érdekli h esetleg én is szeretnék egy fél kg husit lefagyasztani.

Az meg már totál természetes h nem tudok tőle aludni.



Mit lehet az ilyennel csinálni?

Tudom h nekem is vannak hiszitjeim, de úgy érzem h az h tudjak aludni, vagy az h be tudjak jutni a szobámba annyira nem felháborító kérés.


Múltkor megkértem h ha van rá ideje, estleg dobjon be nekem egy mosást, h ne kelljen 7-kor kelnem, mikor 10-től van órám. teljesen kitört h én ilyeneket kérek, bezzeg ha ő bármit kér, pofákat vágok. (hmm... erre ő sem tudott példát hozni)


2010. okt. 4. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs beleszólásod abba, hogy kivel költözhetsz össze, és nincs lehetőséged szobát váltani, akkor be kell keményítened. Ha a cuccai a földön vannak szétdobálva, akkor fogod, bevágod őket egy szatyorba, majd be velük a szekrény aljába. Ha a cuccait az ágyadra dobja, akkor azt is bele a zacskóba(jó szaga lesz). Legyél kellemetlenebb lakótárs, mint ő. Ha nyugodtan akar lenni, akkor kezdj el porszívózni, vagy máshogy zajongani. Szekáld ki a szobából.

De ha megteheted, inkább válassz új lakótársat, az egyszerűbb.

2010. okt. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Félévkor talán lehet váltani, majd lehet h megpróbálom.

Az a gond, ha pl nekiállok epilállni, az jó hangos meg zavaró, viszont ha ő teszi ugyan azt, az engem még jobban zavar (nagyon fejfájós vagyok, és az ilyen zajoktól még inkább)

A cuccai elpakolása: amiket annyira szétszór, azokat én a lábammal finoman az ágya mellé szoktam egyengetni, de amilyen rendetlen, sztem észre sem veszi.


ja, egyébként 21/L, ez az előzőből lemaradt.

2010. okt. 4. 10:24
 3/5 anonim ***** válasza:

Húhh....én tavalyi lakótársam nem takarított, nem fürdött, zabálta a kajámat és még le is tagadta. Amikor mondtam, hogy legyen szíves takarítani, azt mondta, őket a patkányok se zavarnák a lakásban, úgyhogy felejtsem el. Ha lehamuzott a földre max belérugott, oszt. el volt neki intézve. A fürdőt szőrösen-hajason-körmösen hagyta, a szobájában olyan bűz volt, hogy az ajtó előtt rosszul voltál...


Bocsi megoldás csak a költözés lehet, jobbat nem nagyon tudok. A történetemet csak azért írtam le, hogy utdd nem vagy egyedül. Kitartást!

2o-L

2010. okt. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor majd válts. Én egyébként hasonló helyzetben voltam 1 évig(szerencsére most költözöm) a felső szomszéddal, aki egy elvtelen, szellemi fogyatékos gyökér. Nálam meg lehetett csinálni, hogy ha nyomatta a zenét, akkor ráhívtam a rendőröket, de az egyéb zajokra(üvöltés, dübörgés éjjel) ez már nem volt alkalmazható.

Bármennyire is sérti az ember igazságérzetét, hosszú ideig nem lehet elviselni az ilyen ellenségeskedést, mert arra rámennek az ember idegei, így költözni kell. Úgy álltam hozzá az elején, hogy nehogy már nekem kelljen menni, amikor más a köc.sög, és hiába értem el néha "sikereket" a gyökér ellen, azért rossz volt mindig gyomorideggel hazamenni, hogy ma mit fog csinálni az a szerencsétlen. A lelki nyugalom a legfontosabb, és néha ezért el kell veszíteni a háborút.

2010. okt. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

uhh, az még rosszabb, sajnálom :S

Itt annyi a gáz h egy max 3x6 m-es szobába vagyunk összezárva.

Ha rászólok, akkor finnyázva, meg felületesen, de legalább kitakarít.

2010. okt. 4. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!