Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért érzem mindig ezt?

Miért érzem mindig ezt?

Figyelt kérdés

Nagyon vágyom külföldre, mindig is vágytam valamerre folyamatosan gyerekkoromtól kezdve.

Nem csak nyaralást értek ez alatt, hanem hosszútávú életet, életvitelszerűen kiköltözni máshova. Azonban mindig amikor elmegyek valamerre, utána olyan rossz érzés fog el. Magányos leszek szinte egyből, hiányzik az otthoni érzés. Nehèz megfogalmazni mi is a bajom konkrétan, de szinte rosszul leszek lelkileg egy olyan helytől, ahova korábban vágytam és a végén már utálom.

Éltem már rövid ideig (néhány hónap) Angliában, Görögországban, de ahogy tudtam jöttem haza. Hiányoztak a szüleim, az otthonom. Mindeközben vágyom folyton valamerre, de most már tudom, hogy azokon a helyeken is valszeg ugyanezt érezném végül.

Miért van ez?! Nem szeretem ezt az országot, tragédia ami itt van szerintem. Nincs lehetőségem úgy érzem. Ha itt is maradok, max ilyen megalkuvásra tudok gondolni. Külföldre meg hiába megyek, utána visszaakarok jönni.

Érzett már bárki hasonlót?!

Kicsit ambivalens vagyok, nem tudom miért. Másnak olyan könnyen megy ez a külföldre költözés és a jobb lehetőségek elkapása, én meg egy szerencsètlennek érzem magam.

Van amúgy diplomám, beszélek nyelveket, szóval nem ilyen probléma áll fent. Inkább lelkileg van valami gebasz velem.



2023. aug. 27. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez a honvágy, szerintem ez tudat alatt van az emberekben. Én pl egy napot eltöltök a fővárosban, már hiányzik az otthonom. Szinte mindenki visszavágyik a szülőhazájába amikor elutazik, ahol a családja van és ahol el töltötte a korai életét. Ez politikától független, mert egy tájban, és egy környezetben éli az ember az életét, ahol szerezte az első élményeket. Legalábbis én ezt gondolom erről.
2023. aug. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia! Nem tudom mennyi az a rövidebb idő, de úgy gondolom (tapasztalatból) hogy az eleje a legnehezebb, amíg be nem illeszkedsz az új környezetedbe. Ez nem azt jelenti, hogy gond van veled. Mindenki aki ilyen-olyan okból külföldre költözik keresztül megy ezen, szóval ne aggódj, szerintem adj neki egy esélyt úgy, hogy összeszorított foggal túléled az első időszakot, majd átadod magad az újnak. Nekem ez vált be.
2023. aug. 31. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Nem csak nyaralást értek ez alatt, hanem hosszútávú életet, életvitelszerűen kiköltözni máshova."

Mi nem tetszik az itteni életben? Mi az, amit itt nem tudsz csinálni/látni/megélni? Hol lehetne ezeket megvalósítani? Van olyan hely, ami nagyon tetszik/vonz? Ott meg lehet ezeket valósítani?

Hogy érzed itt magad? Hogy éreznéd magad ott? Mit szeretnél érezni? Hol tudnád azt érezni?

Ezeket mind végig kell gondolnod, és legalább egy évre elmenni arra a helyre, amit megfelelőnek gondolsz. Majd utána meglátod, akarsz-e még maradni. Ne égess fel minden hidat magad mögött, hogy visszajöhess, ha úgy szeretnéd.

2023. szept. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!