Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a nőnek a szerepe a tradici...

Mi a nőnek a szerepe a tradicionális szerepek szerint, amit a mai nők is megtesznek és egyetértenek ezzel hogy ez igen ez a mi dolgunk?

Figyelt kérdés

Férfiként ügye megvannak ezek a tradicionális szerepek amiket a legtöbb férfi ma megtesz.


Kezdeményezés, randira hívás, fizetés a randin, első érintések kezdeményezése, stb.


De ennek mi a női ellenpárja amit nőként megtesznek és nem mondják azt hogy a férfi is vegye ki belőle a részét? Mi az a tradicionális női szerep, amit a nőnek kell megtennie? Nyilván a szülésen kívül. Mert sok nő nem akar gyereket, de párkapcsolatot viszont igen. Ilyenkor viszont van egy eltolódás szerintem a férfiak irányába, a nők meg ebben az esetben szinte semmit se csinálnak és minden a férfi felelősége nem? Vagy tudtok valamit ami a nő dolga akkor ha nem szeretnének gyereket?


dec. 31. 13:31
1 2
 1/14 anonim válasza:
83%

A mai világban mivel egyenlőség van elvileg nincsenek tradicionális szerepek, hanem mindkettő fél megteszi mindkét nem "munkáját". Nincs olyasmi, hogy a nő főz egyedül, vagy a férfi hanem mindketten együtt és külön is. Nincs segítségnyújtás a szó szoros értelmében, hanem alap a 50-50% típusú dinamika a két fél között. Ami természetesen billen hol az egyik hol a másik javára (pl. 40-60/70-30%), de az egyenlőség a cél mindig.

Lehet, hogy az egyik gyűlöl mosogatni míg a másik vasalni, úgyhogy általában megcsinálja az egyik a másik helyett, de ha a másik beteg, balesete volt, nincs a toppon akkor megcsinálja, mert szereti, tiszteli és mert muszáj lol.

dec. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Kitana. ***** válasza:
100%
Részemről nincs ilyen, amit magamra vállalnék egyedül, de annyira nagy eltolódásnak nem érzem, hogy a férfinek kezdeményeznie kell az elején mondjuk az ismerkedés első 1-2 hetében, meg mondjuk állnia az első 1-2 randit, mikor ezeket vissza is kapja már akár rövidebb távon is, mert én is állok randit később és keresem magamtól is, persze nem probléma, ha valaki ezt óriási tehernek éli meg, hogy a kezdeményezéséért cserébe nem mosok rá kizárólagosan egy életen át, akkor nem egymást keressük.
dec. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Szerintem ezt az egész tradicionális szerep témát el kéne engedni már végre, mert semmi értelme.

Inkább arra kellene bátorítani a nőket, hogy kezdeményezzenek ők is, vállalják nyíltan az akaratukat.

A randin egyre többen feleznek.


Én pl. sose azért kezdeményeztem (akár randit, akár érintést), mert az a szerepem, hanem azért, mert ezt akartam tenni, ez jött.


Szerintem egy férfi szerep létezik csak, ami a fizikai erőfölényből fakad: A férfi dolga a védelmezés, ha olyan szituáció adódik.


Kialakult párkapcsolatban jó esetben semmi sem a férfi felelőssége egyedül.

dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Mert sok nő nem akar gyereket, de párkapcsolatot viszont igen. Ilyenkor viszont van egy eltolódás szerintem a férfiak irányába, a nők meg ebben az esetben szinte semmit se csinálnak és minden a férfi felelősége nem?"


Most lehet hogy bennem van a hiba, de nem tudom értelmezni ezt a mondatott. Attól hogy nő létemre nincs gyerekem miért lenne minden a párom felellőssége? Mi van? Ezt hogy hoztad össze?

dec. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

1#

De az a tradicionális szerep megmaradt, hogy a férfi kezdeményez. Szóval akkor nincs egyenlőség.


2#

Egyetértek veled, hogy nem olyan nagy az eltolódás, viszont ez akkor igaz csak, ha rögtön az első nő aki megtetszik a férfinek vevő a férfire. Ha nem, akkor ügye nem fogja visszakapni a nőtől, probálkozhat tovább. Egy átlag férfit sok nők elutasít. Mire valakivel sikerül összeségében már mondjuk 6-10 nőt hívott el és fizetett nekik. Aztán a végén csak attól a nőtől fogja visszakapni, akivel összejött. Szóval így már elég nagy az eltolódás.


#3

Igen egyetértek veled. A Bumble végül is ezért tetszik, hogy ott a nők rá vannak kényszerítve hogy ők írjanak rá a férfiakra először. Igazából ezzel ők is nyernek, mert mivel általában a nők válogatósabbak, így nem kell annyi férfit sem lerázni.

dec. 31. 14:10
 6/14 A kérdező kommentje:

4#


Mert általában elvárás egy férfitól hogy kezdeményezzen, meghívjon, általában egy férfinek kell produkálni a magát a randin stb. Ez a pluszt nem kapja vissza általában egy férfi sehogy, mert nincs olyan tradicionális szerep amit szerintem a nők ma megtesznek és nem várják el a párjuktól is ugyanazt. A felelőséget a párkapcsolat kezdetére értem.

dec. 31. 14:16
 7/14 anonim válasza:
100%
A párkapcsolat kezdetének a fontossága elhanyagolható. Vajmi kis szelete az egésznek, szóval kár rugózni rajta.
dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7#


Jobb esetben igazad van, egyetértek veled. De ez csak az ideális állapot. Nekem például általában 8-10 első randi után jön össze egy nő, aki engem is vonzónak talál és lesz második randi is. Na most ahhoz hogy egymásra találjunk, én nem csak az adott nőnél kell hogy kezdeményezzek és előtte már 8-10 első randin már fizettem.

dec. 31. 14:38
 9/14 anonim ***** válasza:

A szituációk érzelmi töltetét lekódolni.

A tágabb családdal a programokat egyeztetni.

Buliból hazafelé vezetni.😆

dec. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Kitana. ***** válasza:
100%
Jó, és nekem mik közöm ahhoz, hogy valakinek hány sikertelen randija volt előttem? Te szeretnél vezekelni a kapcsolatban azért, mert a csajt mondjuk ketten megcsalták? :D
dec. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!