Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon nagy problémám van! Az...

Nagyon nagy problémám van! Az egyik barátnőm annyira megváltozott. Mi lenne a megoldás? Nem akarom elveszteni!

Figyelt kérdés
Az osztályunkban p a legnormálisabb, és minden lelki bajom megmondthatom neki, csak azt nem, hogy mi most vele a bajom... Van egy lány a suliban, és elég idegesítő... Most nyert egy "megasztárt" és... eléggé elszállt magától. Ugyanaz a barátnőm véleménye is. Mindig ezt mondja, máskor meg mindig vele van, és engem tisztára elfelejt. Most is órán azzal sz*rakodtak, hogy elmennek-e plázázni, pedig a barátnőm egyáltalán nem ez a "jujj de cuki rózsaszín" típus. Annyira bánt, hogy eezt csinálja velem... De ha elmondanám neki, akkor meg (mivel mások a nézetei) rögtön azt mondaná, hogy dehogyis! nem is igaz, hogy elhanyagollak... Mit tehetnék? Nem akarom elveszteni, mert a problémáimat nagyon jól tudja kezelni, és külön, csak úgy ha nálunk van nagyon aranyos tud lenni...
2009. jan. 6. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már beszéltél vele, akkor nincs mit tenni. A figyelmet nem lehet/szabad kierőszakolni. Ha szimpatikus neki az a másik lány, akkor nem nagyon lehet mit tenni. Én is ismerem ezt az érzést, mikor egy barátunk olyan irányba megy el, ami nekünk nem tetszik. Elmondhatod neki, hogy hogyan látod a helyzetet.. de ha nem nyílik fel a szeme, akkor az az ő hibája, te nem akadályozhatod meg benne.
2009. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb bajom, hogy a lány háta mögött tisztára egyetért velem, de mikor ott van, úgy csinál mint aki, bocsi, hogy ezt mondom, de tisztára el k******dott :( De komolyan, mert tudjátok a suliban az osztályunk klikkekre bomlik, és már nem hozzám tartozik...
2009. jan. 6. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Ne haragudj, de a barátok nem azért vannak, hogy a "problémáinkat kezeljék", mint ahogy írod. Ez így picit önzően hangzik. Neki is megvan a saját élete, ötletei a szabad idejének az eltöltésére. És milyen barátod, akiről ilyen rossz véleményed van? Nem lehet, hogy csak irigykedsz rá? Tudom, ezt nehéz belátni, de elég, ha magadban tisztázod a dolgot. Ilyen fiatal korban ritkán kötődnek életre szóló barátságok, de ha igen, az majd évek múlva derül ki, hogy igen, ez az ember ennyi időn át mellettem maradt. Te is keress más embereket, ismerkedj, barátkozz, nem kell leragadnod senki mellett. Minden jót!
2009. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszolónak maximálisan igaza van...
2009. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
úgy érzem, hogy rosszul fogalmaztam. Nem megoldja a problémáimat, hanem maximálisan megért,é s ez fordítva is működik, Egyáltalán nem vagyok irigy, már kerültem a plázások miatt nagyon nagy balhéba, amit én vittem el, és egyáltalán, még csak annyit sem mondtak, hogy köszönöm, hanem kiröhögtek. Talán így világosabb lesz.
2009. jan. 6. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok...

Az mindegy mit gondolsz a plázásokról... úgy látszik, hogy a barátnőd szeret velük lógni. Ha ezt te nem fogadod el, akkor nincs meg a kölcsönös megértés!!! Mert ezek szerint akkor csak ő ért meg téged, te nem érted meg őt.

Ha neked pedig azt mondja, hogy ő sem bírja a plázásokat (vagy azt a plázás lányt) akkor azt nyílván csak azért füllenti neked, mert tudja/érzi, hogy te nem nézed jó szemmel.

Egyébként a leírás alapján abban a korban vagytok, amikor a tini lányok változni, és divatozni kezdenek. Talán belőle is "jujj de cuki rózsaszín" csaj lesz. Ha így van, akkor úgyis azokkal fog lógni akik megértik. Ha te nem tolerálod az új stílusát, akkor érthető hogy nem szeret majd annyira veled lógni.

Tudom, miről beszélek. Nekem egyik legjobb barátom lett rocker 15 évesen. Fekete ruhákat kezdett el hordani, és bizzar haverokkal járkálni, kocsmázni. Akkor nagyon rosszul érintett engem is, és azt hittem véget ér a barátságunk.. de aztán inkább megtanultam elfogadni ezt az énjét. Nem volt könnyű, de azóta is jóban vagyunk. (Különben is.. ezek olyan kinőhető dolgok)

Nem mondom, hogy járj el vele shoppingolni, vagy hogy szeresd az új barátait, csak ne tégy neki szemrehányást azért amilyen... TUDOM HOGY NEM KÖNNYŰ! De ha igazán jó barátod, akkor el kell fogadnod. Gondolkozz rajta! Remélem segítettem.

2009. jan. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!