Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így az...

Miért viselkedik így az osztálytársam? Valami lelki baja van?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok és van egy osztálytársam(lány). 9. osztályban egy hónappal később jött az osztályunkba(októberben) és azóta nem tudott beilleszkedni az osztályba. 9.-ben mindenkinek idegen volt mindenki, úgy kellett megismernünk egymást, és amikor az osztályba jött, mi is még csak egy hónapja voltunk együtt, szóval még csak nem is az a helyzet, hogy egy jól összeszokott csapatba érkezett volna. Első napjá egyből mellém ültették. Én sokat beszéltem hozzá, segítettem neki, kérdezgettem, de mindig csak egy-két szavas válaszokat kaptam, ha beszéltem hozzá rám sem nézett. Nagyon félénk. A többiek is normálisan fogadták, szépen beszéltek vele, de velük sem nagyon állt szóba. Olyan mintha félne tőlünk. Ha felszólítja egy tanár, nem mer megszólalni, látszik rajta, hogy szinte majd összesz@rj@ magát. Nem is valami jó tanuló, általában ketteseket kap és szerintem nagyon szegények is, mert nagyon régies, rossz állapotban lévő ruhákat hord. Ja, és még valami. Nem mer előttünk enni sem. Tavaly egész évben nem láttuk őt enni, soha nem hozott magával kaját. Most, ebben az évben szokott ennivalót hozni, de úgy eszi meg, hogy kicsomagolja, bedugja a pad alá, kiveszi, harap egyet, megint bedugja a pad alá, lenyeli, megint harap és visszadugja a pad alá. Szóval olyan mintha szégyellné, hogy eszik. De miért? Mindenki szokott enni. Nagyon furcsa, senkivel nem beszél, egész nap csak ül egyedül a helyén. Nagyon sajnálom. A többiek az elején kedvesek voltak vele meg minden, de most már lesz@rják, mert ők megtették az első lépést, de hát a lány nem nyit felénk. Osztályfőnökünknek is mondtuk már ezt, de ő erre csak annyit mondott, hogy neki biztos több idő kell, és hogy legyünk vele türelmesek. Na de hát, ha valaki két év alatt nem tud beilleszkedni egy társaságba, akkor ott már szerintem bajok vannak. Szerintetek mi lehet a baja? Miért ilyen?

15/L


2010. nov. 2. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:

nekünk is volt ilyen osztálytársunk, szintén lány. félénk volt, csak ült egy helyben, akkor szólalt meg, ha kérdezték, és nem nagyon közeledett senki felé, pont ahogy leírtad.

szerintem a te osztálytársadnak is ilyen a természete eleve, és ezen nehéz (vagy nem is lehetne) változtatni.

talán otthoni gondok is lehetnek ennek a hátterében.

talán tényleg időre van szüksége.

2010. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg otthon vannak problémák. Ahogy te is mondod, az anyagi helyzet. Kevesebbnek érezheti magát nálatok, teljesen lebecsüli magát, ezért úgy gondolja, biztos lenéznétek, bántanátok, ezért fölösleges megszólalnia, inkább meghúzódik.

Persze ez csak egy verzió, de ez is állhat a háttérben.

Sajnos sok mindent nem tudsz tenni, el kellene hitetni vele, hogy közétek való.

2010. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát... Én is ilyesmi voltam, elmondom, nekem mi volt az oka:

Általános iskola 1-3. osztály minden rendben volt, 4-be átkerültem másik suliba, ahol ok nélkül szívattak mindenért, nem fogadtak el az 5 év alatt, és nem tudom, miért, mert a másik suliban nem voltak ilyen problémáim.

Ez az 5 év csinálta ezt velem, középiskolába én is így kerültem be, mint amilyen ez a lány, akiről írsz, de nekem volt pár ember, akivel közel kerültünk, lett 1 db nagyon jó barátnőm, és több, akivel úgymond elvoltam.

Viszont 4 év múlva szakképesítésen megint ugyanez, új környezet, egyedül vagyok, semmi nem sikerül... (7 hónapot jártam oda, nem bírtam tovább, nem csak emiatt...)


Lehet, azt hiszi, hogy a háta mögött mindenki kineveti, és ezért nem enged senkit közel magához.

Bár ha több, mint 1 évig próbálkoztatok kapcsolatot teremteni vele, és nem ment, akkor lehet, hogy nem is fog.

2010. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenek szerintem majdnem minden osztályban vannak. Viszont a nagy részüknek ez az állapot megfelel, pl. nekem is van egy ilyen osztálytársnőm, bár ő nem depressziós vagy ilyesmi (ahogy leírtad, ez a lány annak tűnik :S), csak egyszerűen nem igényli a társaságot, 1-2 lány van még hozzá hasonló, s azokkal beszél néha. Én is próbáltam közeledni hozzá, de nem segített. Viszont nem úgy néz ki mint akit ez zavar, szerintem neki így teljesen jó, szóval ha a te osztálytársnőd is így van akkor szerintem ennyi idő után hagyni kell. Ha valami komolyabb gondok vannak akkor esetleg beszélgetni vele, megkérdezni hogy van-e valami problémája, tudsz-e segíteni neki (akár tanulásban vagy bármi másban). Mást nem tudok :S
2010. nov. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát...nem tudom, de szerintem van valami lelki problémája. Az egy dolog, hogy valaki zárkózott, és nem igényli azt, hogy emberekkel legyen, de ő azért szerintem már nem csak simán zárkózott, mert látszik rajta, hogy fél, ha beszélnie kell valakivel. Nem lehet, hogy esetleg szociális fóbia?
2010. nov. 2. 19:17
 6/9 anonim ***** válasza:
36%
Meg az is lehet, hogy egyszerűen csak rohadtul nem érdekled.
2010. nov. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem az a bajom, hogy velem nem beszél,hogy nem érdeklem meg nem kíváncsi rám, hanem az, hogy senkivel nem beszél. Nem hiszem, hogy neki ez így jó. Mert az egy dolog, hogy zárkózott és nincs szüksége barátokra, de még akkor sem szól hozzánk, ha mondjuk beteg volt, hiányzott a suliból, és el kellene kérnie valaki füzetét, hogy bepótolja azt, amin nem volt ott. Ha mi nem is érdekeljük őt, legalább ilyenkor szólhatna valamit, hogy mit vettetek? vagy ilyesmi. De ő inkább egyest kapna, csak ne kelljen kérnie tőlünk, vagy mondania nekünk valamit.
2010. nov. 3. 12:07
 8/9 anonim válasza:
0%

ne aggódj,max amit tehetsz az az hogy leszarod nagy ivböl.és ugy csinálsz mintha ott se lenne.nem tudsz vele mit tenni tudom mert az én osztálytársam kb. ugyan ez csak az rosszabb! nem szólalt meg egyszersem. soha. csak némán ül és mintha ott se lenne.. eleinte azt hittem hogy valami lelki gondjai vannak ugy ahogy te is de szerintem az ilyent jobb ha hagyod és nem piszkálod .. aki nem beszel de tudhatna beszélni az egy nyomi más aki néma igazából bármit megtenne hogy tudhasson beszélni.. :( Én meg amit nem tudok elhinni az az hogy nem érzi soha úgy hogy talán beszélni kellene vagy valami ?! x'dd

pl. nekem akaratomon kivül ki jönnek a szavak XD

nemtudom mert sajnálom is de nemtudhatjuk hogy mi van a dolog háta mögött,az okot amiért ilyen..

Sok szerencsét !!

2010. dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha szelektív mutizmusa van, akkor bizony akar ő beszélni, csak nem tud.
2022. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!