Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt, hogyan...

Miért csinálja ezt, hogyan védekezzek?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki mostanában elég furán viselkedik velem szemben. Pl: tegnap is beszélgettünk és egy alkalmi munkámról kezdtem beszélgetni, amivel jó kis pénzt kerestem, erre ő, mintha meg sem hallotta volna, eleresztett egy gúnyos megjegyzést egy állással kapcsolatban, amit nem kaptam meg. Ekkor jöttem rá, hogy már egy ideje ezt csinálja, ha valami sikerül nekem, vagy jól érzem magam, rögtön megpróbál degradálni. Párkapcsolatomról is teljesen elégedett beszéltem, akkor meg jött azzal, hogy mennyire rossz lehetett nekem anno egy régi kapcsolatomban. Egyszerűen megpróbál szerencsétlennek beállítani.


Nektek volt ilyen?


22/F


2010. nov. 9. 09:31
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
24%

Én is ezt csinálom, csak én szételemezek minden eshetőséget és úgy mondom a negatív következtetést, nem akarattal, csak általában negatívak jönnek ki.

Vagy neked inkább egy olyan barát kell aki állandóan azt mondja, hogy "jujj dejó, örülök" arra ott van az anyukád nem?

2010. nov. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Akkor lehet nem értetted, szinte mindenre negatívan reagál.

És nem, nem azt várom, hogy tapsikoljon, de azt sem, hogy egyfolytában lehúzzon.

2010. nov. 9. 09:47
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:44


Te is tipikusan rosszindulattal teli, irigykedő fafej lehetsz.


Kérdező: ez az ember azért csinálja ezt, mert a saját nyomorúságát próbálja rádtukmálni...ne barátkozz vele.

2010. nov. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan energiavámpír sggfej a barátod, mint az első válaszoló-és sok ilyen ember van.

Kerülni kell őket. Nem építenek, hanem rombolnak.

2010. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik nehezen viselik, ha másnak éppen jó, vagy jobb, mint nekik.

Olyanok is vannak, akik vészmadárként kárognak, s még mielőtt nagyon beleélnéd magad, hogy most végre egy kicsit jobb (kaptál munkát, rendes a nőd), gyorsan emlékeztetnek arra, hogy vigyázz! emlékezz! ne bízd el magad, mert még járhatsz úgy, mint legutóbb... azt képzelik, hogy ezzel megóvnak téged attól a botor elképzeléstől, hogy most már mindig így lesz és egyre jobb lesz csak. Pedig csupán a kedved veszik el az élettől, a reményt, hogy tényleg jobb lehet... A barátod is ilyen. Ők azok, akik aztán ha beüt a gond, ott állnak és az orrod alá dörgölik, hogy ők megmondták.


Mit tehetnél? Nézz a szemébe ilyenkor és kérdezd meg nyugodt hangon, hogy 'miért bánt téged az, hogy végre jól érzem magam a bőrömben?' Vagy egyszerűen csak közöld vele, hogy bánt téged, hogy nem képes veled örülni.

Közölheted vele azt is, hogy emlékszel a volt nődre meg hogy akkor az az állás elúszott, mivel ez a te életed, de tudod azt is, hogy tanultál az esetekből.

2010. nov. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Én nem barátkoznék ilyen emberrel,mert nem bírom a természetüket.Van egy ilyen rokonom,az is untig elég!Az ilyenek irigyek és rosszindulatúak.
2010. nov. 9. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
34%

Első vagyok....

Úgy látszik nem értitek és nem is akarjátok megérteni, ez a baj a legtöbb emberrel.

Nekem van egy barátom, összejött 1 csajjal és én már fellengzősen, szarkasztikusan rávágtam, hogy "szeretsz szenvedni? nem fog összejönni" a barátom persze "megjegyzem öröm veled beszélgetni" és duzzogott, rá 1 hónapra szétmentek. Bizonyosságot nyert az elméletem, és sok más területen van még ez.. Akik lehurrogtak azoknak valószínűleg felszínes barátságuk van, és koppannak majd, utána talán értékelik az igaziakat, vagy olyan hül*ék hogy ezek után sem fogják, én totál lesz@rom.

2010. nov. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Réti bubuzér ***** válasza:
100%

Van egy mondás: "Kétféle ember van, akik mindig őszinték, és akiknek vannak barátai."

Haverodnak mondd el...

2010. nov. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

74% Gondolom neked sem esne jól hibáid állandó kipécézése, és a folyamatos károgás...

2010. nov. 9. 10:09
 10/31 anonim ***** válasza:

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:04


Tipikus demagóg, önimádó emberke vagy. Én mindenkienk megmondom a véleményemet, de az hogy te csak a rosszat látod mindenben...Látod itt is leírták neked páran az őszinte véleményüket és rögtön megsértődtél...fáj az igazság, de másokat meg előszeretettel kritizálsz? hogy is van ez?:)

2010. nov. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!