Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt, hogyan...

Miért csinálja ezt, hogyan védekezzek?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, aki mostanában elég furán viselkedik velem szemben. Pl: tegnap is beszélgettünk és egy alkalmi munkámról kezdtem beszélgetni, amivel jó kis pénzt kerestem, erre ő, mintha meg sem hallotta volna, eleresztett egy gúnyos megjegyzést egy állással kapcsolatban, amit nem kaptam meg. Ekkor jöttem rá, hogy már egy ideje ezt csinálja, ha valami sikerül nekem, vagy jól érzem magam, rögtön megpróbál degradálni. Párkapcsolatomról is teljesen elégedett beszéltem, akkor meg jött azzal, hogy mennyire rossz lehetett nekem anno egy régi kapcsolatomban. Egyszerűen megpróbál szerencsétlennek beállítani.


Nektek volt ilyen?


22/F


2010. nov. 9. 09:31
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

10:04

Neked is igazad van.Csak nem mindegy ,hogyan tálalja az ember a dolgokat.

A jó szándékú kritikát is el lehet mondani tapintatosan,nem pedig gúnyos hangnemben és akkor biztos nincs belőle sértődés.

2010. nov. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Az én volt első férjem sokszor lehülyegyerekezett. És már valóban annak is éreztem magamat, pedig a környezetem jó fej nőnek tartott, és tart. Végül kiadtam az útját, de nagyon jól tettem.
2010. nov. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
Más az, ha valami új dologban kérik ki a barát véleményét. Az inkább érzéseken, józan gondolkodáson alapul. Ez nem baj, lehet a barát a szerelemtől elvakult, és mivel jó ismered őt, látod előre, hogy az új kapcsolatában nem illenek össze a párjával. (Első hozzászólónak!) De a kérdező azt mondta, hogy ez a barát, mindig az elmúlt dolgokat emlegeti fel, amiben nem volt sikeres. Hiába fordul az élete szerencsébe (vállalkozás vagy valami ilyesmit írt), a barát lehúzza, negatív energiát sugároz, mint hogy támogatná, örülne a sikereinek. Én biztos, hogy mellékvágányra állítanám az ilyen barátot, vagy pedig az ő stílusát használva visszavágnék, biztos, hogy ő sem volt mindig, mindenben eredményes.
2010. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, érdekes volt olvasni!
2010. nov. 9. 11:00
 15/31 anonim ***** válasza:
24%

Első vagyok.

10:12 Valóban rosszul esik, ha kritizálnak, de ezt sikeresen eltitkolom és nem csinálok belőle nagy ügyet, mert akkor ugyan olyan gyenge, sérülékeny, kiszámítható és unalmas embernek tűnnék, mint a többiek.


valaki írta, hogy ebben és ebben a helyzetben "fennáll a veszélye a megsértődésnek" na erre mondom én azt, hogy mennyire szánalmas, meg kell válogassad a szavaidat, mert "fenn áll a veszélye" minek is? Hogy egy idióta akinek nem mondhatsz akármit otthagy? Akik az ilyen barátságokat ápolják azok vagy felszínes barmok, vagy rettegnek az egyedülléttől, ergó önmagukkal sincsenek kibékülve.


Nem egy olyan sorozat barát karakter van akik nem érzelgősködnek, sőt már már egymás idegeire mennek, mégis barátok maradnak.

Régiekből pl:

Sherlock Holmes - Watson (Sherlock Holmes)

Újabbakból pl:

House - Wilson (Dr.House)


És ezek élőben is lehetségesek úgy gondolom, talán létezik még olyan ember aki képes ilyesfajta, azaz NORMÁLIS barátságra és nem csak 1 felvillanó ablak netes beszélgetéseknél vagy egy félórás találkozásra.

2010. nov. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

A haveri csipkelődés és a folyamatos lehúzás között azért van különbség, ezzel azért tisztában kell lenni.


"Hogy egy idióta akinek nem mondhatsz akármit otthagy? Akik az ilyen barátságokat ápolják azok vagy felszínes barmok, vagy rettegnek az egyedülléttől, ergó önmagukkal sincsenek kibékülve."


Nem vagyok sem felszínes, sem sértődékeny, az meg hogy Dr House fiktív figuráit sorolod fel példaként, hát...:)

2010. nov. 9. 11:12
 17/31 anonim ***** válasza:
65%

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:05


Kicsit a valóságban is kéne élni, nem pedig sorozatokból, filmek karaktereit tekinteni példaképnek.

2010. nov. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

A barátom új munkája nekem se tetszik, és fontosnak tartottam hogy kifejezzem neki hogy aggódok, meg mondtam hogy annyira ne élje bele magát, lehet hogy nem olyan jó az mint ahogy beállítják, mert mintha ez is olyan lenne mind 1-2 munka amivel már én is találkoztam. Eléggé zavarban éreztem magam emiatt, próbáltam úgy előadni hogy ne irigykedésnek tűnjön.

Szerencsére úgy éreztem sikerült is, és baráti tanácsnak vette, ezután pedig bátorítani kezdtem, és kérdeztem mindig hogy mi a helyzet a munkával, meg örültem a kisebb sikereinek. Gondolom felfogta hogy vannak aggályaim, de fontosnak éreztem hogy még ha lehet hogy csalódni is fog, én bátorítsam.

2010. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

74%

Az érveid szánalmasak. Gondolom megnézel egy filmet, olyan hatással van rád, hogy próbálod azt a "tökösséget" magadban is megvalósítani. Volt egy ilyen haverom nekem is, szegénykének egyszer úgy visszaszóltam, hogy majdnem elbőgte magát.

2010. nov. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 igabcsy ***** válasza:
100%

Van igazsága az első válaszolónak abban, hogy a barátság nem CSAK arra való, hogy együtt nyalogassuk a másik sebeit. Hanem ha szükséges, akkor felnyissuk a barátunk szemét.

De a kérdező állítása szerint itt nem ez a probléma. Hanem az, hogy mindig és mindenkor negatívan áll hozzá az Ő öröméhez.

Nekem is van barátom, és volt már olyan amikor megmondtam neki a hibáját, felnyitottam a szemét olyan esetben amikor úgy éreztem Ő a ludas. Megjegyzem azóta is hálás érte.

DEE.... tudok vele együtt örülni ha boldog, sikert ér el, vagy egyszerűen csak jó napja van.


Ezen kis kitérő után a kérdezőnek csak annyit válaszolnék, hogy gondold át a "barátom" szó jelentését. És főleg azt, hogy ezt az illetőt továbbra is barátodnak tekinted-e. Mert én ezentúl inkább az "egy ismerősőm" jelzőt használnám vele kapcsolatban..... :((

Remélem, hogy vannak nála sokkal jobb, és igazi barátaid is! :))

2010. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!