Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell folyton a vidékiek/...

Miért kell folyton a vidékiek/szegények/nem bulizó rendes lányok lelkét pátyolgatnunk?

Figyelt kérdés

A következő kérdésekből többszáz van a GYIK-en:

- Miért kell cikizni a vidékieket?

- Szegény vagyok, a többiek miért csúfolnak?

- Nem bulizok, a lány osztálytársaim ezért lenéznek, miért?

A következő válaszokat kapják 90%-ban:

- Mert a városiak bunkó, beképzelt emberi hulladékok.

- Mert a gazdagok kö.csög sznobok.

- Mert manapság az összes kamasz lány, aki bulizik egy k.rva.

Most akkor hol az előítélet? Én a város szélén lakok, szinte egy romatelepen. A vidéki barátaim a leggazdagabbak a környezetemben, cukkolnak, hogy milyen a környékem, de attól még jóbarátok vagyunk. Olvastam egy olyat is, hogy rosszul esik, hogy a standupolós műsorokban parodizálnak titeket. Szerintem akkor pereljenek a szőke nők! Csak azért, mert szegény vagy, nem fognak kiközösíteni! Figyelj arra, hogy ne legyél büdös, egyébként ha jófej vagy, lesznek barátaid!

Kedves nem bulizó, rendes lányok, akik picsognak, hogy lenézik őket. Ha normálisak vagytok és kedvesek, biztos hogy nem néznek le titeket úton útfélen! Bunkók és ostobák a bulizók és nembulizók között is vannak, attól még nem ku.va minden bulizó lány. Ennyi erővel, nektek vannak előítéleteitek!


A legdühítőbb az, amikor a beilleszkedésre képtelen emberek valami olyan hátrányukat hozzák fel mentségül, amiről nem tehetnek, vagy amit az átlag, normális ember nem ítél el. Aztán ezt kiírják ide, GYIK-ra, és a többi lesz a bunkó, akiket nem is tudtunk meghallgatni, hogy miért nem bírja az adott személyt. Ezért aztán én, a városi, nem szegény és bulizó ember leszek az, aki az ostobaság, ledérség és gonoszság forrása. Hát köszönöm.

17/L


2010. nov. 13. 16:35
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

ma 20:26

Miért ciki, ha valaki őzve beszél?Szerintem te vagy ciki, és meglehetősen ostoba. Mi itt, "falun" úgy hívjuk az ilyeneket, hogy tuskó.

2010. nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Miért kell ilyen hülye kérdéseket olvasnunk, mint ez is?
2010. nov. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
0%
Falun mindenki tuskó, aki nem a helyi szlenget nyomja, éltem falun pár évig, és ez feltűnt. És azért a legtöbb falusi agyi teljesítménye elmarad a normális városiakétól.
2010. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Mar ne haragudj utolso, de ha a te agyi teljesitmenyed nem maradna el az atlagtol, akkor tudnad, hogy max. azert tud egy varosi diak jobban teljesiteni, mert nagyobb a versenyhelyzet a tobbi gyerek miatt. Viszont ha egy falusi bekerul egy varosi iskolaba, siman fel tud zarkozni. Semmi koze ennek az agyi teljesitmenyhez. Nem ugy van, hogy valaki falusinak szuletik es az alapbol hulyebb. Abban egyet ertek, hogy sajnos falun vannak olyan emberek, akiknek csak a pletykabol, a szomszedok kukkolasabol all az eletuk, de a varosiak meg masban maradnak el. Mint pl. volt oszt. tarsam, aki szerint a krumpli fan terem vagy egy lany szerint, aki azt hitte, hogy a disznosajt sajtbol van. Latod, mindenre lehet peldat es ellenpeldat hozni. Nincs olyan, hogy egy varosi okosabb szuletesenel fogva. Mas kornyezetben nevelkedtek, mas dolgokat tudnak.
2010. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket az osztásokat érdekes olvasni. *popcornt hoz*


De hogy valami értelmeset is hozzátegyek a témához...

- vidék: én falun nőttem fel (14 éves koromtól jártam egy megyeszékhelyre tanulni) és bár sohasem cikiztek emiatt, én mégis nagyon rosszul éltem meg. Olyan volt, mint egy kómás állapot.

- buli: nagyrészben lenézik azokat, akik nem buliznak. Ezt szerintem nem lehet kétségbe vonni.

Szóval szerintem sokan jogosan fordulnak ide.

Amúgy a válaszolók idomulnak a kérdéshez. Ha van egy "Ciki, hogy X évesen nem sminkelem magam"-kérdés, akkor mindenki szerint nagyon ciki a sminkelés és hirtelen mindenki megveti a magukat sminkelő lányokat.

A névtelen fórumok amúgy is afféle feszültséglevezetők (főleg a politika rész), ne vedd nagyon magadra a fikázásokat.

2010. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Mitől k*rva az, aki bulizni jár? :'D

Na mindegy.

Én falun/községben(?) lakom, Budapest mellett, és házibulikba járok, összejárunk barátaimmal inni néha, és egyebek is... :X Nem büszkeségből mondom ezt, de komolyan mondom, attól még lehet valaki egy teljesen értelmes ember, hogy eljár bulizni. Velem is sok mindenről el lehet beszélgetni. Nem az a legnagyobb gondom, hogy letört a műkörmöm...

Vannak sokkal messzebb lakó ismerőseim, és nem nézek le senkit a "falusiassága" miatt. Miért kéne? Ez olyan tényező lenne? Mindenkinek joga van élni, és mindenkinek lehetnek barátai hovatartozástól függetlenül.

Attól még, hogy valaki nem jár el bulizni, lehet jó fej, és az is lehet jó fej aki eljár... :D Nem tudom, én sem mehettem sokáig sehová sem. Mégis vannak barátaim. :)

2010. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy a 80%-nak sikerült félreértenie a kérdést. Nem azzal van a bajom, hogy hol laknak stb... hanem, hogy mások ellenük irányuló ellenszenvét mindig erre fogják és ezért pl. a városi lesz a bunkó. És ez így van, nem vagyok vak, a környezetemben is vannak falusiak meg nem falusiak, nem elmaradottak meg elmaradottak, egyszóval mindenféle ember... (ügyeltem arra, nehogy úgy írjam, hogy falusiak és nem falusiak, elmaradottak és nem elmaradottak, nehogy valaki igenész félreértse és megvádoljon diszkriminációval)
2010. nov. 14. 22:23
 18/23 anonim ***** válasza:

Nem az a k*rva, aki eljár táncolni a barátaival, hanem az, aki mindent gondolkodás nélkül megiszik a diszkóban, minden srácra rámászik részegen is, utána meg picsog, hogy így meg úgy nem emlékszik, kivel feküdt le (meg, hogy mi van, ha terhes lett). Nem tanul a hülyeségből, és következő hétvégén megint berúg, és megint lefekszik v.kivel totál kiütve.

Az is k*rva, aki csalja a pasiját.


Úgy csinál a kérdező, mintha nem lenne létező jelenség az, különösen a tizenévesek között, hogy csak azért lenéznek v.kit, mert nem engedheti meg magának v.ki azt, hogy hétvégente súlyos tízezreket elszórjon bulizásra, meg plázázásra. Jó lenne elhagyni ezt a szemellenzős csataló-stílust, és a külső, meg a pénztárca mögé nézni, hogy milyen az az ember, akit éppen lenéznek.

Hordhat bármilyen ruhát az ember, lehet bármilyen a sminkje, haja, műkörme, ha sz*r alak, akkor sz*r alak. Ezen az sem segít, ha minden hétvégén a város legmenőbb helyén bulizik, és a legmenőbb arcok a "barátai".


Szóval, röviden a kérdezőnek jó tanács. NŐJJ FEL, B*SZD MEG!

2010. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólást! (a végét levágva tényleg értelmes lett volna...) Hétvégente még 1000 Ft-ot is megnézek, hogy elszórhatok-e, úgyhogy ne engem oktass ki az anyagiakról! Van egy rakat esemény, amin nem veszek részt, mert nem engedhetem meg magamnak. Szórakozóhelyekre én sem járok. Mégse néznek le ezért, most akkor mi van? Még mindig tartom magam ahhoz, hogy valakit csak azért, mert nem bulizik, nem fognak lenézni! (néhány 60 IQ-s talán, de akkor a lenézettnek sincs több esze, hogy foglalkozik vele...)
2010. nov. 15. 15:43
 20/23 A kérdező kommentje:

"Nem az a k*rva, aki eljár táncolni a barátaival, ..."

Márpedig nekem ezeknek a csajoknak a leku.vázásával van bajom! Ugyanis köztük vagyok én is. És ha valaki kiír egy kérdést, hogy:

Nem bulizok, lenéznek érte! - egyöntetűen az lesz a válasz, hogy : "A bulizós csajok ku.vák, ne foglalkozz velük!"

2010. nov. 15. 15:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!