Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok, hogy végre...

Mit szóltok, hogy végre felléptek a biztonsági őrök "teljhatalmas" ellen?

Figyelt kérdés

Annyiszor volt már itt is vitatélma, hogy egy tescos biztonsági őr márpedig erőszakkal is visszatarthat valakit avagy sem stb stb, na aztán végre történt egy olyan, hogy Bp-en emberrablás miatt letartóztattak két ilyen izomagyat, mert egy szórakozóhelyen visszatartottak két spanyol manuszt, mert nem akarták kifizetni a számlát.


Bárcsak lenne ez mindennaposabb, mivel rengeteg visszaélés történik a biztonsági őrök részéről, és szinte hatósági embereknek gondolják magukat. Én magam is átéltem egyszer ilyet, tök alaptananul, és ezen annyira változtatni kellene már végre.


Mi a véleményetek erről?


(én pár éve feljelentettem őket, mert elvettek tőlem pár akksit ami nem is onnan származott, és csoportosan elkövetett rablás miatt ment is a nyomozás, csak sajnos megszűntették két év után, mert persze hozták magukkal az összes 80 őrt, akik ott se voltak, de hamistanúnak beváltak)


Attól tartok, most csak azért történhetett meg ez, mert nem magyar ember volt az illető, de jó lenne már véget vetni a kiskirályságuknak.


Mit gondoltok erről?


2010. nov. 18. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

a legmesszebbmenőkig egyet értek veled

abban is, hogy ez vsz. a külföldiségüknek köszönhető

2010. nov. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Emberrablás miatt?O.o

Nem inkább személyi szabadságvesztés?! Amúgy valóban nem tarthat fel egy biztonsági őr erőszakkal, ilyenkor eseménynaplóba kell beírni a történteket, és értesíteni a hatóságot!

Amúgy a mai világban nem könnyű a biztonsági őrök élete, főleg ilyen tesco üzletekben ahol leginkább a kisebbség

adja fel nekik a leckét! De nem mindegyik biztonsági őr ilyen, aki tisztában van a jogaival az biztos nem ilyen eljárást alkalmaz...

2010. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

hát én eddig annyi rémtörténetet hallottam már biztonsági őrökkel kapcsolatban, hogy bizony nyilván én vagyok az eklfogult, de nagyon örülök neki, nárcsak lenne ez gyakoribb


és bizony emberrablás miatt megy a nyomozás, ketten előzetesben vannak ...

ezt a vonalat kéne követni, és akkor hátha megtanulnák hamar a jogaikat (a kedves kisebbséggel levő problémák egy speckó eset itt nálunk, na csak nehogy már miattuk mindenki szívjon, finoman fogalmazva)

2010. nov. 18. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem akarok nagyon huhogni, de ez a lehúzós szórakozóhely+külföldi vendég+kidobók történet nem ugyanaz, mint a tesco-féle túlkapások. Ez már kezdett masszívan a turizmus rovására menni (a tipikus történet a következő: a Budapestre frissen betoppanó külföldinek a taxisofőr vagy egy "szimpatikus járókelő" stb. "ajánl" egy "nagyon tuti éjszakai szórakozóhelyet", lehetőleg el is kíséri oda - általában night clubokról van szó -, ott aztán a jövevényre ráveti magát két-három cicababa (konzumlány), akik "meghívatják" magukat egy csomó piára (egyenlő rendelnek egy csomó mindent, közben úgy tesznek, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne, hogy a pasi fizeti...). Aztán hajnalban előjönnek a számlával, ami több százezer, de akár több millió Ft. is lehet, ha pedig a vendég tiltakozik, akkor jönnek a biztonságiak.

És ez nem egyszeri, egyedi eset, vannak szórakozóhelyek, amiknek ez a fő profiljuk, bezáratják őket, megtalálják a módját, hogy újra kinyissanak.

Ha nem akarjuk, hogy a pénzes külföldi turisták nagy ívben kerüljék az országot, akkor nem árt tenni a jelenség ellen - ez "anyagi érdekünk". Hogy közben a többi biztonsági őr miket művel időnként, az sajnos sokkal később üti meg az ingerküszöböt "odafent".

2010. nov. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem ugyan az a jelenség talán, mivel ahogy írod, tudatlan turistákról van itt szó, n ade abban mégis megegyeznek a storyk, hogy a biztonsági őrök hiszik magukat mindenhatónak, ahogyan megteszik ugyan ezt az emberrablást egy tescoban is, csak furcsa ezt így leírni, holott jogilag bizony kőkeményen oda sorolható. Már nem csak személyes szabadság megsértéséről van szó bizony sok esetben, és ez rengeteg helyen a neten is folyamatos panasztéma szinte, de valamiért nem igazán lépnek fel annak érdekében, hogy egy bizt. őr maradjon a saját jogi lehetőségeinél.

Tudom, sokak szerint eltúlzom, de én magam egyszer átéltem egy olyat, hogy még ki is raboltak, másodszor "csak" simán megsértették a személyes szabadságomat (+becsületsértés mninimumként), és ha nincs 10 tanúm és nem vagyok elég kitartó, akkor el is tűrtem volna, és bele is nyugodtan volna.

Az én eseteim pedig olyan baromi jól mutatják azt, amit pl. tanítványaimtól napi szinten hallok a bizt. őrök túlkapásairól.


Szóval én nem bánnám, ha kicsit visszavennének ebből a hatalmas arcukból, azaz mindössze úgy látnák el feléadataukat, ahogyan az nekeik a jogszabály által biztosított.

2010. nov. 20. 06:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Hú, ha netán félreérthetően találtam fogalmazni, nem az azt szándékoztam mondani, hogy a tescos típusú visszaélések kisebb vagy kevésbé súlyos problémát jelentenek, hanem hogy sajnos ezeknek a visszaszorításában kevésbé érdekelt "az állam", és ezért nem is koncentrál rá annyira, mint arra, amiről írtam. Bár legyen úgy, hogy mellékhatásként azért tesco-ék is visszafogják magukat...
2010. nov. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!