Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ez? Csak engem zavar?

Tinker Bell kérdése:

Miért van ez? Csak engem zavar?

Figyelt kérdés

Egy kérdésre ha válaszolok, utána mindig meg szoktam nézni, hogy milyen válaszok jöttek még rá. Ilyenkor szoktam észere venni, hogy van egy pár ember akinek a véleménye nem egyezik az enyémmel, ez idáig rendben is van, de vannak akik meg dettó ugyanazt írják le mint én, csak egy kicsit átfogalmazva.

Ennek mi értelme van? Legalább fűzne még hozzá valami értelmeset a saját agyából. Engem ez nagyon zavar.


Arról nem is beszélve, hogy ha a kérdező meg sem köszöni, hogy válaszra méltattuk. Jó pár dolog zavar még ezzel kapcsolatban.


Csak én vagyok így ezzel?


2010. nov. 18. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
az 1-re: sokan vannak, akik nem olvassák el a válaszokat, csak a kérdést
2010. nov. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem itt a lényeg a gyorsaság, ha pl. egy fórumon felteszel egy kérdést, lehet, hogy napokba is telik, míg valaki válaszol, de itt sok ember fordul meg (és sok témakör van), és ált. igen hamar válaszolnak is. Úgy vélem az átlagembereknek ált. nincs annyi fölösleges idejük, hogy visszamenjenek és még elolvasgasság a többi válaszadó írását is, meg ha több oldalak vannak tele válaszokkal, akkor azzal megint csak az időnket vesztegetjük, amúgy is a kérdezőnek a feladata, hogy végigolvasgassa, hisz neki fontos. Engem nem érdekel, hogy megköszönik-e vagy sem. Itt álnevek mögé bújva csak idegenek vagyunk, nem várok hálát, ha van időm, és tudom valamire a választ, akkor szívesen leírom.
2010. nov. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A másodikkal teljesen egyetértek. Oké, jól esik ha kapok egy zöld kezet, vagy egy köszönömöt, de ha nem akkor sincs semmi, ha nem reagál semmit a kérdező, általában úgy veszem hogy sikerült megoldani a dolgot..
2010. nov. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez így van, de akkor is! Nem bunkóság köszönet nélkül lezárni egy témát?


A gyorsaságról annyit, hogy szoktam figyelni, hogy ha esetleg egyszerre küldtük el a választ, és általában nem ezek a válaszok egyeznek meg az enyémmel...


Na mindegy, csak érdekelt volna, hogy csak egyedül engem zavar-e!


Köszönöm a válaszokat!


Szép estét!

2010. nov. 18. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ez itt az Internet. Ez nem egy olyan közösség, ahonnan "kinéznek" ha nem köszönsz. Hoppá, látod: véletlenül letegeztelek. Itt mindenki tegez mindenkit, mert nem látszik az életkor, nem látszik a tudás, nem látszik senkinek az arca. Ez egy olyan oldal, ahova kérdéseket teszünk fel és azt várjuk, hogy egyszerű és gyors választ kapjunk rájuk, de ez nem egy szociális otthon. Itt nem dolga senkinek hogy udvarias legyen, felnézünk, felteszünk/megválaszolunk egy kérdést, és már megyünk is tovább.


Fogd fel szerintem úgy, mint a katonákat vagy tűzoltókat. Ők se udvariaskodnak egymással, a katona áthúzza a társát a magas falon, de nem állnak le udvariaskodni, hogy "jaj, milyen kedves gesztus volt Tőled, hogy átsegítettél a falon, nagyon szépen köszönöm", hanem szó nélkül nyomulnak tovább a céljuk felé.

A tűzoltók is egymás után hozzák ki a sebesülteket az égő házból, de kint csak lerakják őket és rohannak vissza. Egyikük se fog másnap visszamenni, hogy köszönetet várjon a kimentett lakóktól. Elvégezte a dolgát, és megy tovább az élet.


Természetesen egy kis faluban, a munkahelyünkön, a családunkban elengedhetetlen, hogy kellőképp udvariasak legyünk egymással, különben súrlódások keletkezhetnek. De egy ilyen oldalon, aminek az egyszerűség és a gyorsaság a legfőbb jellemzője, minden elvárás nélkül segítjük egymást, ezen szerintem nem szabad fennakadni.

Gondolj a tűzoltókra. Persze, az Ő hivatásuk ennél összehasonlíthatatlanul fontosabb, de a működés az ugyanolyan: Jöttem, kérdezek/válaszolok és húzok tovább a dolgomra. Ennyi.


Ha kicsit továbbgondolod, akkor a rendszerben benne van az is, hogy sokan úgy hálálják meg a nekik megválaszolt sok okosságot, hogy ők is segítenek másokon a válaszaikkal. :)

2010. nov. 19. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!