Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg a barátnőmnek?

Hogy mondjam meg a barátnőmnek?

Figyelt kérdés

Én lány vagyok és ő is. legjobb barátnök vagyunk már mióta. El akartunk menni együt egy suliba.. mert régen egy suliba jártunk, de egy ideje különváltunk. de azóta is barátok vagyunk. Általában azon bukott mindíg a dolog h egy suliba járjunk, hogy szarok voltak a jegyeim , vagy a szüleim nem engedték.

Most viszont lehetne rá lehetőség.. Viszont én nem akarok, mert egy nap többször is összekapunk kis dolgokon, meg igazából vele máshogyan szeretek lenni mint a mostani sulis barátaimmal. ha elmennéknk abba a suliba akkor jol érzenénk magunkat roszabakk lenének a jegyeink stb. Viszont nagyon félek, hogy elveszítem. és nem az a típus aki megérti az embereket. és azt monta h ha ebbe a suliba nem megyünk el mármint nem tudom meggyőzni a szüleimet akkor vége a barátságunknak és ezt vegyem komolyan. Mert hogy midnig ő hivogatta a sulikat stb. nem szeretnék egyszerűen elmenni a sulibol nem tudok változtatni már nagyon megszoktam a sulimat. igazából 1-2 barátom van onnan azoksem iylen nagyonnagy puszipajtások. Nem szeretném elveszíteni... de nagy rá az esély... Nem akarom szemtől szemben elmondani, mert mondja h mekorát csalódott bennem, és akkor éljük a külön kis életünket.. ő megy akkor az igazi barátaihoz

én meg nem akarom elveszíteni őt. viszont nem akarok vele egy suliba járni.. utálom a változásokat.

Levélben akarom neki megírni, hogy mit is gondolok de ahoz sincs ihletem. segítsetek kérlek.. bocsi h hosszű lett, de nagyon félek.


2010. nov. 21. 18:26
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
bocsi a helyesírási hibákért, de remeg már a kezem.
2010. nov. 21. 18:29
 2/15 anonim válasza:
100%
Először is: felejtsd el a levelet. Nem vagy már 6éves. Amit itt leírtál azt mondd a szemébe, ha nem veszi tudomásul nem is igazi barát. (már eleve az is furcsa hogy ilyenekkel fenyegetőzik.)
2010. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Ha ilyen, akor nem is igazi barátnő. Nem vagy a csicskája, aki mindig jár utána. Ha egy ilyenen megsértődik, akkor szerintem mondd meg a szemébe.
2010. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Miért barátkozol vele?
2010. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
egy igaz barát kitart akkor is, ha különválnak az útjaitok, mondd meg nyugodtan, hogy a gyerekes fenyegetőzései miatt nem fogod felrúgni az eddigi kiegyensúlyozott, megszokott életed.
2010. nov. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
de én nagyon szeretem az a baj, volt amikor hoszabb időre elváltunk kb 1 hónap volt mikor nem is beszéltünk. akkor is nagyon hiányzott bedig utáltam... hiányzott nekem nagyon. nem akarom elveszíteni. de mondja hogy már belefáradt h midnig midnent neki kell csinálnia, hogy nekem sosem jó semmi és hogy mindíg van valami bajom .
2010. nov. 21. 18:45
 7/15 anonim válasza:

Ha igazi barátnőd lenne, nem állítana ilyen választás elé! Én sem mennék át másik suliba csakhogy a barátnőmmel legyek. Rögtön együtt is jelentkeztünk!

Nem igazi barát, ha ilyeneket mond! Szerintem is mond meg neki a szemébe, ha nem viseli el és kiakad akkor már nem érte meg neked sem próbálkozni, hagyd...

Lesz másik barátnőd, aki megfog becsülni! Mert egy barátnő támogat, együtt sír és együtt nevet veled, és nem fenyeget azzal, hogy vége a barátságnak, ha nem mész át az ő sulijába. De gondolj bele, mi van ha mégis átmész? Mi a garancia arra, hogy nem fog tojni a fejedre és inkább az "új" barátaihoz megy? Semmi! Főleg, hogy csalódni fog benned, ha a szemébe mondod! Legalább egyenes leszel! Csalódni akkor szokás valakiben, aki hátba támadott és nem akkor ha nem azt csinálja, amit a másik akar...

A levél szerintem sem jó ötlet, főleg, hogy akkor gyávának is fog gondolni.

Próbáld finoman a tudtára adni, hogy szereted, és hogy szeretnél vele lenni, de nem szeretnél sulit váltani, mert már nem vagy képes arra, hogy változtass, próbáld neki elmondani, hogy ha van időd többet is vele tudsz tölteni stb...

Ha nem érti meg, akkor mint előbb is mondtam nem érdemes ilyen barátra fecsérelni az idődet!

Remélem tudtam segíteni. :)

Egyébként az én barátnőm is bántódott már meg ezen, hoy többet vagyok az új sulis barátaimmal, mint vele, de meg tudtam győzni, hogy ez butaság. Azóta egy szót nem szól, ha ők is a közelben vannak, bár ez talán attól is függ milyen típus valaki........ :)

2010. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
de még az a baj, hogy én is nagyon akartam ezt a sulit, csak... belegondoltam hogy milyen is lenne. mert mikor régen egy suliba jártunk midnenkinek a fejére szartunk és midnig egymással voltunk. ugyhogy nem menne oda máshoz... és az a baj hogy ezt a suli váltást én is támogattam.
2010. nov. 21. 18:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem úgy hangzik, mintha ez a barátság megérné...
2010. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
mi a francnak mentegetőzöl? kinek akarsz hazudni? legalább magadnak ne hazudj... EZ NEM BARÁTSÁG! nem tűnt fel,hogy a csaj csak kihasznál és tudatosan teszi és egész jól csinálja és te vagy a barom,hogy ez eddig még nem tűnt fel?!?! Zárd ki az életedből..van sajátod is..ismerd meg önmagad,keress hobbit,bármit amit szívesen csinálsz és foglald le vele magad..a csaj nem érdemli meg,hogy akár csak egyetlen normális barátja is legyen..azt sem tudja mi az a barátság..szánalmas kis p*csa... állíts fel egy normális értékrendet az életedben és tisztázd magadban,hogy mi az ami VALÓBAN fontos...(megsúgom..ő pont nem..) azért ilyen szánalmas ez a társadalom mert ilyen emberekkel van tele...pfujj
2010. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!