Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért szeretik a romák a...

Miért szeretik a romák a hagymát és a fokhagymát?

Figyelt kérdés
A köztudatban eléggé elterjedt az az elgondolás, hogy a romák/cigányok szeretik a hagymát és a fokhagymát. A kérdésem az lenne, hogy ez igaz-e, és ha igen miért szeretik? Vagyis az emberek többsége miért hiszi azt hogy szeretik?
2010. nov. 22. 18:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A nem cigányok közül is sokan szeretik mindkettőt. Mindkettő különben nagyon egészséges.
2010. nov. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
miért ne szeretnék? finom má nem magába
2010. nov. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok cigány, mégis mindkettőt szeretem, sülve, főve, nyersen.


Ez nem népfüggő, hanem emberfüggő.

2010. nov. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dag ***** válasza:
22%

Ezek a roma kérdések már unalmasak!

Waze szereted a hagymát? Ha igen akkor miért?

Könyvet lehetne írni az itteni kérdésekből, amik romákkal voltak kapcsolatosak!

2010. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A cigányok közül semmivel sem szeretik többen a hagymát és a fokhagymát, mint a nem cigányok közül. Szerintem abból indulsz ki, hogy feltehetőleg sok büdös szájú cigányt látsz. Ez azért van, mert a magyarok igyekeznek ügyelni arra, hogy pl. ne reggel egyenek hagymát, aztán rendszeresen fogat mosnak. A cigányok többsége, khmmm, hát eléggé elmaradott életmódot él, meg amúgy is csóró, szóval kevésbé ügyelnek arra, hogy ne legyen büdös a szájuk, illetve hajlamosak arra hogy pl. buszon nekiálljanak hagymás szendvicset enni.
2010. nov. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én ezt olyan formában tapasztaltam, hogy a barna bőrű ifjú sült kolbászt evett a szuper távolsági buszon, és csöpögtette el a kárpitra, az édesanyja meg nem szólt rá, hogy édes kisfiam, ezt nem kéne.


A kérdésre válaszolva, nem csak a cigányok szeretik a hagymát, és nem minden cigány szereti. Olyan persze van köztük is, aki nem ad a higiéniára, és a reggelije is valami hagymás, de fogat nem most utána.

2010. nov. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%
félnek a vámpiroktol
2010. nov. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A régi krónikákban, feljegyzésekben amikben megemlítették a cigányokat arról is írtak, hogy különösen kedvelik a hagymát, és a foghagymát. A kérdés az vajon ezt a megállapítást mire alapozták az emberek? Esetleg van-e valamilyen tradíció, hagyomány ami e köré épülne?
2010. nov. 23. 18:37
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

T.Kérdező!Talán nem mersz fokhagymát meg vöröshagymát enni mások előtt mert kiderülhet hogy roma vagy?

Nem szégyen az hidd el!Az a szégyen ha csak itt,inkognitóban keresel önigazolást.Vállald föl nyiltan és akinek nem tetszik annak azért nem, mivel kissebbségi komplexusát azzal igyekszik leplezni hogy zsidózik,cigányozik,svábozik ezerrel.

Aki sz.r ember annak mindegy milyen a bőrszine vagy származása!!

2010. nov. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
26%
Mert hülye faszok.
2010. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!