Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy lany 18. szulinapjara mit...

Egy lany 18. szulinapjara mit lehet venni? Ajandekot vagy penzt, ha ajandekot akkor mit es ha penzt akkor mennyit?

Figyelt kérdés
2009. jan. 17. 16:22
 1/8 anonim válasza:
85%

A pénz mindenképp jobb ajándék mert arra költi amire akarja, És nincs fent annak az esélye hogy olyan ajándékot veszel neki, ami nem tetszik...

Hát az összeg függ attól hogy milyen kapcsolatban vagytok...

Mondjuk 5 ezer forint kb. már jó...

De ez kapcsolat és pénztárca függő...

2009. jan. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a 18, 20, 25. életév meghatározó. Szerintem valami maradandónak kellene lennie. Gondolok itt pl nyaklánc, karkötő, könyv, karóra. Én ha ezekre ránézek, mindig eszembe jut, hogy kitől, milyen alkalomra kaptam.
2009. jan. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az szerintem attól is függ hogy te hány éves vagy mert ha egyidős vagy fiatalabb akkor inkább valami ajándék jobb ötlet lenne.(Bármit amit szeret,érdekli,kérj tanácsokat,vagy akár lehet egy könyv,vagy épp egy disztárgy.)HA idősebb akkor a pénz is megfelel. A pénznél szerintem 5000FT---vagy több. De ez attól is függ hogy mennyi az amenyit rá tudsz szánni.De persze kevesebb is lehet.Ez nincs aranyba foglalva.
2009. jan. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

18. szülinapra illik valami személyesett kitalálni ami szép emlék marad...5000ft-ból már egy szé ezüstnyaklán is kitelik...

A pénz szerintem ilyen jelen alkalomra elég szörnyű...személytelen, és semmitmondó....valahogy azt is jelenti, hogy "Lusta voltam kitalálni valamit aminek örülnél, inkább itt egy kis pénz vegyél amit akarsz"

Neeem...még egy nem tetsző ajándék is jobb, mintha egy ötezrest a kezedbenyomnak...mert amögött legalább volt valami agymunka...valami találgatás...de az hogy előhúzunk egy kis pénzt a zsebünkből...hát...

2009. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Biztos én vagyok anyagias, de én jobban örülök a pénznek, mert sokszor annyira szörnyű ajándékokat kaptam, hogy elmondhatatlan. Nem tudok vele mihez kezdeni, csak a helyet foglalja, de ki nem dobhatom. És minden évben csak gyűlik a sok ízléstelen hülyeség, ami engem készít ki, mert lelkiismeret furdalásom van, hogy ki nem dobhatom. De nekem viszont nem kell!

Inkább pénz. Nekem még mindig jobb azt éreznem, hogy idevágta a pénzt és ennyi, semmi kis aranyos ajándék, mint a sok feszültség a szörnyű ajándékok miatt.

És a legtöbben nem szeretetből veszik, hanem gondolják, na ez jó lesz neki aztán kit érdekel. 18. szülinapomra emlékszem egyik rokontól kis 4-5 évesnek való rózsaszín játékocskát kaptam, anyukám is kérdezte, hogy ez meg mi :D szerintem az ő gyereke kapta és gondolta így legalább nem kell venni semmit, elvett valamit a gyerektől, neki van úgyis elég játék.


Szerintem ha pénzt adsz akkor min 5 ezer forint és mellé egy csokor virág esetleg még egy doboz raffaello.


Ha ajándékot szeretnél akkor azt és még mellé valami szép virágcsokrot, de ilyenkor elég pl 3 szál virág már.

Ajándék lehet mondjuk valami szép plüssállat ( nem olyan gyerekes, hanem amit nem szégyell kirakni pl az ágyra és puha :)) arany, ezüst lánc, karkötő, gyűrű. Vannak olyan jó gyűrűk mostanában. Beszélj mondjuk az anyukájával, vagy egyszer vedd fel az egyik gyűrűjét stb. Pl mondd h adja már kölcsön, hogy felpróbáld, mert annyira tetszik. És akkor tudni fogod a méretet.

Vehetsz még olyan dolgokat is, amiket tudod, hogy szeret vagy gyűjt. Én pl a sminktermékeknek örülök a legjobban vagy egy jó parfümnek. Könyv, cd, dvd nem kelene, mert könyvet nem nagyon olvasok (mai fiatalok...) cd, dvd-t pedig már letöltik a netről és kész.

Egy szép hógömb, vagyis ilyen rázogatós is jó tud lenni, persze nem feltétlenül téli, hanem van sokféle. Esetleg a város, ahol él, vagy a kedvenc városa. Lávalámpa a kedvenc színeivel. Szép gyertya mellé bonbon, virág.

Végső esetben ajándékcsomag mellé valami szép üdvözlőkártya...


Amit még javasolni tudok, hogy ha van lehetőséged csomagold be valami szép elegáns csomagolópapírba, ne tasakba tedd oda. Akkor inkább fogja azt érezni, hogy érdekelt és szeretettel adod és időt szántál rá, törődtél vele.


Egy szép táska is jól jöhet neki. Valami exkluzív, amit elvihet magával ha bulizni megy :) 5000ért már bőven vehetsz egy szuper táskát, és még marad pénz virágra, vagy egy tábla csokira, amit a táskába teszel ;)

2009. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Figyi, nem azt kérdezte az kérdező, hogy milyen ajándékot vegyen egy lánynak, hanem hogy milyen ajándékot vegyen a 18. szülinapjára...az jeles alkalom! Sokszor jó/jobb a pénz de ilyen alkalomra...
2009. jan. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
19%
Bocs, akkor úgy látszik mifelénk nem akkora dolog a 18. szülinap... vagy csak az enyém nem volt az senki szerint :D
2009. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Vidd el tetováltatni
2017. szept. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!