Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, ha egy 18...

Mit szóltok ahhoz, ha egy 18 éves (se) igen drága autót kap karácsonyra ajándékba a szülőktől?

Figyelt kérdés
Persze ők megtehetik, szal nem jelent problémát, csak kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek, de azért lécci ne mindenki támadjon csak, hanem úgy megközelítve és átgondolva a dolgot, hogy tehát nekik ez ARÁNYOS az anyagi helyzetükkel.
2010. dec. 19. 09:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a "(se)"-t nem értem, mit akarja jelenteni.

Amúgy meg örüljön neki, mit szólnék?

2010. dec. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom szegény szülőket, és még jobban szegény gyereket. A szülőket azért, mert mostantól a gyerek elégedetlen lesz, mert úgysem fognak tudni jobba ajándékot venni, mostantól minden karácsony "rosszabb" lesz, mint ez volt.


A gyereket pedig azért, mert megszokja a jólétet, és esetleg ő nem fog tenni érte, aztán ha meghalnak a szülei, elfogy a pénz, akkor meg a nyakába szakad a nyomor.

2010. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

hát figyelj, ebben a jólétben nőtt fel úgymond, szal neki ez nem lesz olyan nagy furcsaság


(azt pedig úgy értettem, hogy tehát nincs még 18 éves, 17 múlt valamivel)

2010. dec. 19. 09:36
 4/24 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, ha anyuci vagy apuci, vagy akár mindkettő tisztességesen szerezte a pénzét, akkor miért ne vehetnék meg a gyereküknek? És itt most nem csak a kocsi árára gondolok, hanem a komplett vagyonukra. Tehát nem offshore-ban utaznak, nem voltak/vannak politikus haverjaik, akiktől zsíros megrendeléseket kaptak a semmire, stb.

Akkor miért ne? Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja. Csak ne egy vadbarom kapja azt a kocsit, mert így is töménytelenül sok hülye van az utakon.

2010. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

jójó persze, bár azért én már régóta úgy gondolom, hogy magyarországon a tisztességes úton való pénzszerzés egy filozófiai kérdéskör, és nem annyira tény :)

de most nincs igazam?


na meg speckó magyar színezete lett egy sor olyan dolognak is, amiben nincs semmi jogellenesség (gondolok itt akár az offra, akár a nagyon kiterjedt kapcsolatrendszerre, mert hát ez meg elengedhetetlen, hogy valaki ma sikeres üzletember legyen, sőt ugye sokan állítják, hogy a kapcsolati tőke a legnagyobb tőke, anélkül semmi se megy, na de mindegy, nem ez a kérdés)

2010. dec. 19. 09:48
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tisztességes a pénz akk miért ne?

Mondjuk ha megvan a jogsija csak akkor vezessen azzal az autóval mert ahogy az előző válaszolók közül valaki mondta:"elég sok hülye van az utakon"és elég egy kis karc vagy koccanás és annyi a drága autónak

2010. dec. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

képmutatás

nálunk is van egy idióta kőgazdag kis p.öcs és állandóan villog a családja pénzével... szerintem képmutatás, ha egy igen drága autót adunk a pici, még kiskorú (18 éves se, gondolom akkor az) kölykünknek.

Ez az én véleményem. Gyűlölöm a pénzzel villogást.

2010. dec. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
hát igen, bár ismerve őt, nem hiszem h túlságosan földhöz vágná az a javítás úgy anyagilag, na meg nem mintha eddig nem kocsival járt volna suliba jogsi nélkül is, na de ez ugye már egy komolyabb autó
2010. dec. 19. 10:02
 9/24 A kérdező kommentje:

10:02

hidd el h ez számára olyan szinten természetes úgy anyagilag, h semmiféle villogási kényszer nem merül fel benne sztem

2010. dec. 19. 10:21
 10/24 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem minek egy 18 éves gyereknek autó. Így is szar a levegő, az emberek még a wc-re is autóval mennek (jaj, persze tudom, a rohanó világ). Aztán ha elromlik a lift, nem képesek 5 emeletet sétálni, mert a combizmaik olyanok mint a zacskós tej. Miskolcon az autósok ingyen utazhatnak a buszokon hétvégén, de persze nem igazán élnek vele.


A kérdésre annyit tudok mondani, amit előttem leírtak. A gyerek telhetetlen lesz és életképtelen.

2010. dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!