Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz, ha egy 18...

Mit szóltok ahhoz, ha egy 18 éves (se) igen drága autót kap karácsonyra ajándékba a szülőktől?

Figyelt kérdés
Persze ők megtehetik, szal nem jelent problémát, csak kíváncsi vagyok, hogy mi a véleményetek, de azért lécci ne mindenki támadjon csak, hanem úgy megközelítve és átgondolva a dolgot, hogy tehát nekik ez ARÁNYOS az anyagi helyzetükkel.
2010. dec. 19. 09:18
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

ááá most úgy néz ki mintha itt én harcolnék, na de más másodszor olvasok olyat, ami nem úgy van sztem ..


miért lenne életképtelen? ne viccelj, a gyerek már most ügyvezető 2 elég nagy Kft-ben, és hát valóban a másik meg az, hogy aki megszokta az autót, az hidd el, nehezen száll át tömegközlekedésre, csomagokkal, berendezett autót nélkülözve stb, szal sztem ha ingyenes lenne a BKV, akkro se nagyon változna lényegileg a helyzet

persze aki nem autózik, annak ez furcsa, de hidd el, én se tudnék pl annyi mindent egy napelintézni, ha nem tudnék autózni, hogy egy nap megjárom Győrt, meg Bp-et a külső részeket, érted ezt tömegközlekedéssel nem lehetne elintézni, úgyhogy ez nem csupán "csúnya autós" kérdése, és akkor én még egyáltalán nem is vagyok milliárdokat mozgató üzletember ....

2010. dec. 19. 11:08
 12/24 anonim ***** válasza:

17 évesen ügyvezető? Egyébként nem csak a pénztől életképes az ember. Lehet megtud venni mindent, de ha meghal valaki, akkor a hozzátartozóinak boldog születésnapot kíván (egy idétlen példa). Bár ha sok mindenre megtanították, akkor lehet életképes, de tapasztalni is kell a dolgokat.


Az rendben van, hogy az ember a nagyobb utakat kocsival teszi meg. De például leugrani a 200 méterre lévő boltba meg hasonlók. Nem is tudok erre mit mondani. A városban való kocsikázást sem értem. Lehetne menni tömegközlekedéssel, gyalog és biciklivel is. Az utolsó kettő még egészséges is, sőt biciklivel még gyorsabb mint autóval. Az egész a lustaságról, a nemtörődömségről, és nem pedig az időről szól. Aztán meg jönnek a szmogriadók, pár év múlva a betegségek, nem csak azoknál akik lustaságukkal szennyezték a levegőt.

2010. dec. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

jó, értelek, csak te azt nem érted h el tudod képzelni h mondjuk tárgyalásról tárgyalásra öltönyben biciklizik valaki, és ha éppen olyan az idő, akkor még tiszta sár is lesz ... na meg maj dhátizsákban viszi a cuccait, szal egyszerűen ahogy mondtam vannak életformák, amiknél sztem elképzelhetetlen

persze más, amikor van egy fix munkahely, ahova beteker az ember 8-ra, és 4-kor meg visszateker, na de ez ma a ritkább, ha az embermeg is akar élni


szal én ezt nem annyira lustaságnak látom, de a 200 m-re kocsival példával egyetértek persze, az tök értelmetlen (na persze ha csak nem 30 kilo dolgot akar vásárolni)

2010. dec. 19. 11:39
 14/24 anonim ***** válasza:

A bírónak nem kell szaladgálnia, az ügyvéd meg meg tudja oldani. Életforma vagy sem, unokatestvérem ügyvéd és nem autóval jár. Persze van olyan terület, ahol elengedhetetlen az autó, de nem olyan gyakori mint mondod (nagyon sok esetben csak kifogás). Ha valaki a városban él, és ott is dolgozik, akkor szinte felesleges az autó. Elindul időben és tömegközlekedéssel vagy jobb esetben gyalog be is ér a munkába. Vagy ha lusta, akkor ül a dugóban és elkésik. :)

Nem mondom hogy felesleges az autó, de nem annyira fontos az ember életében mint ahogyan azt mondja.


De nem offolok tovább.

2010. dec. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha ténylek telik nekik rá, és tisztességesen keresték meg a pénzt, akkor én nem sajnálom senkitől sem a drága ajándékokat, kivéve, ha felesleges (mondjuk 4évesnek mobil vagy 6évesnek laptop-de akkor is inkább a szülők gondolkodását nem értem). Gondolom, ha már megvan a jogsija, akkor tud vezetni, remélhetőleg jól... és azért egy autó nem jön rosszul a mai világban...
2010. dec. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Egeszsegere! Miert ne, ha megtehetik!
2010. dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

12:05

na de amit írtam, azon elgondolkodtál ? ügyvéd unokatesód pl a talárját a hóna alá csapja, és ha sáros lesz mert olyan az idő, akkor úgy megy be tárgyalásra? na meg az iratokat hova teszi? hát sztem túlzás ez, el kell ismerni, hogy autó nélkül ma nem igen lehet élni

2010. dec. 19. 17:58
 18/24 anonim ***** válasza:

Hát ha nekem lenne gyerekem és biztos nem vennék neki autót, nem azért mert én se kaptam a szüleimtől hanem mert egy 18 évesnek még nem annyira fontos a kocsi.

Ha tehetem akkor majd 2 autót fogok tartani és ez egyiket el kell kérnie ha menni akar vele.

Magyarul enyém a kocsi de ő használja amikor én megengedem.

2010. dec. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
20:00 - de csúnya vagy, nem lennék a fiad :)
2010. dec. 19. 20:10
 20/24 anonim ***** válasza:
Figyelj! Ha tisztában van azzal, hogy bármikor, mikor vezetni készül, nem csak magát, hanem mást is megölhet, ha nem figyel, és nem az útviszonyoknak megfelelően vezet, addig az ő dolga. Egyébként, felesleges kapásból nagy teljesítményű autóval kezdeni, mert nincs meg a vezetési tapasztalat, nem fogja tudni megfogni az autót, és akkor kampó. Akár van pénz a kocsira, akár nincs.
2010. dec. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!