Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megéri kiköltözni külföldre?...

Megéri kiköltözni külföldre? Mennyivel jobb ott az élet?

Figyelt kérdés

A fejlett országokra gondolok leginkább. (pl. Svájc, Anglia, Németország, USA)


Nyilván sokan mondogatják hogy jól lehet ott pénzt keresni, na de mennyivel jobban? Akik jártasak ebben a témában kérem válaszoljanak, hogy Magyarországon mennyit keres egy orvos/rendőr átlagban, és pl. Svájcban mennyit?


+ 1 kérdés: ha mondjuk nekem van egy felsőfokú német nyelvvizsgám és elvégeztem egy rendészeti főiskolát, akkor pl. Svájcban is alkalmaznak mint hivatásos rendőr?


Igazából minden érdekel a külföldi élettel kapcsolatban, természetesen a fejlett országokban (Afrikába nem szívesen költöznék), főleg attól aki ott él. Valóban kedvesebbek az emberek, jobbak az életkörülmények?

Akik ott élnek azok kérem írják le nekem hogy mi az előnye egy a miénknél fejlettebb országban élni, és mi a hátránya, mi az ami nem tetszik ott esetleg?


Köszönöm a válaszokat előre is.


/Bocs ha rossz kategória, de nem konkrétan csak a keresetre vagyok kíváncsi (arra is), hanem úgy egyáltalán, hogyan vélekedik egy Svájcban vagy Londonban élő magyar az ottani életről, környezetről. Remélem nem probléma hogy ide írtam./


2010. dec. 26. 00:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ahogy mondod,"viszonylag"(!)vagyunk fejlettek.

Uniós árak és balkáni bérek vannak.


A 2004-ben csatlakozott országok közül mi vagyunk a legjobban lemaradva,minden tekintetben.Nemkis részben köszönhető ez a 20 éve irányító politikai elitünknek.

Nade ne politizáljunk...


Hát igen,más kérdés a honvágy.

Ugye ez az a hely ahol a szülők,rokonok,jó barátok,haverok,ismerősök vannak és ahova sok szép emlék fűz az eddigi életedből.Ezt is számításba kell venni...


De ha nem próbálod ki,nem mész külföldre mondjuk egy 2-3 évre,akkor később mikor már nem lesz lehetőséged rá,bánni fogod.


Ha tudsz legalább középfokú szinten angolul és van egy jó szakmád,amihez értessz,akkor nyert ügyed van mondjuk Angliában.

Akkor nem csak minimálbért fogsz keresni ott hanem jó kis pénzeket akaszthatsz le.

2010. dec. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

20:23 Hát ez elég szomorú sajnos,hogy ilyen helyzetben van Magyarország.


De végül is az is megoldás lehet, hogy valaki kimegy külföldre egy szakmával, jól megszedi magát, spórol, félretesz, stb., és visszajön mondjuk 10 év múlva sok pénzzel meg esetleg egy pár éves gyerekkel Magyarországra, akkor azzal a pénzzel már kezdhet valamit, főleg ha itthon is talál 1 állást, egy korrekt fizetéssel...

2010. dec. 28. 20:45
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is a 900 fontos angol minimálbér nem sokkal ér többet, mint az otthoni. Mint már annyiszor leírtam máshova, ide is leírom: 900 font nem egyenlő a 300e ft-tal. Lehet, hogy átszámítva igen, de 900 fontból nem lehet házat, de még lakást sem bérelni és mellette rezsit fizetni, meg kaját venni, öltözködni, utazást fizetni és félretenni. 900 fontba kerül csak a lakhatás... egy egy hálószobás lakás bérleti díja plusz a rezsije. Szóval tessék elfelejteni, hogy itt egy minimálbéres utcasöprő bezzeg!


A másik, összekaparni egy lakásra valót, akár otthonira valót is, úgy, hogy már van 1-2 gyerek, szintén nagyon nehéz. Azért nincs kolbászból a kerítés itt sem. Nem osztogatják a fontokat itt sem csak úgy. Ahhoz, hogy az ember a megélhetés mellett még szépen félre is tudjon tenni, már nagyon sokat kell letenni az asztalra. És odáig el is kell jutni, szépen fokozatosan, lépésről lépésre.

De oké, legyen. 10 év alatt összegyűjtesz egy lakásra valót és aztán mi van? Hazamész? Kötve hiszem, mert ha 10 évet itt lehúztál szerinted már melyik országot fogod a hazádnak tekinteni?

De oké, mégis inkább hazamész azzal a 20-30 millióval, amiből otthon veszel egy szép házat és aztán mit csinálsz? Miből élsz? Mire ide jutsz közel vagy a 40-hez, ha nem túl. Szerinted otthon mekkora esélyekkel kap valaki 40en túl munkát? Nők már szinte alig,főleg, hogy ugye itt arról beszélünk van 1-2 gyerek is, és már pasik se nagyon. Viszont a ház önmagában nem elég a megélhetésre, ahol még 2 gyereket el is kell tudni tartani.


És ha meg nem mész haza, a 20-30 millió itt arra elég, hogy vegyél egy házat hitelre, aminek aztán meg lehet fizetni a törlesztőjét. Egy 2-3 hálószobás kertes ház (ekkora ugye azért nem árt, ha van 1-2 gyerek) havi hitele elvisz egy teljes havi fizetést. A másik fizuból kell fizetni a rezsit, az önkormányzati adót és a többi megélhetési költséget. De tény, hogy talán lehet félre is tenni. Mint már írta valaki fentebb: nyugaton az élet kiszámíthatóbb, de nem arról szól, hogy minden pikk pakk és könnyen megy. Talán könnyebben mint otthon, de nem pikk pakk.


Még egy dolgot hozzá tennék, ha nem baj. Tudjátok én a mai napig csak ingatom a fejem, amikor eszembe jut, hogy pár éve amikor még egy nagyon pici szobát béreltünk a párommal és 13(!) másik emberrel közösen használtunk egy csúnyán penészes fürdőszobát, egy volt kollégám azt mondta irigyel. Engem! Pedig neki már akkor kertes háza volt, ahol szépen éldegélt a feleségével, nevelte a két gyerekét, kocsi volt a popsija alatt, nyaralni járt és szép kis fizetés érkezett havonta a számlájára. És nem ő volt az egyetlen!

Amúgy itt egy kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Azért érdekes, mert itt a hozzászólók szerintem 80%-nak már megvan szinte mindene pedig még 30 alatt van. Az otthon maradt barátainknak is több van, mint nekünk itt. Szóval otthon is lehet ezek szerint. Legalábbis, ha van alap, lehet. Nekünk nem volt alapunk... de van olyan ismi is, akinek alapja sem volt. Igazából ami otthon engem zavar az a hozzáállás. Valahogy otthon mindenki mástól várja a megoldást, míg itt inkább mindenki a saját dolgával törődik és megteremti magának, amit tud. Talán pont ezért sikerül. És valszínű pont ezért mennek csak kevesen haza 10 év után. :) Más itt a ritmus, más a hozzállás és ez nagyon, nagyon sokat számít. Szóval igazából ezért éri meg külföldre költözni.

2010. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A svájcos vagyok.

A közbiztonságot össze sem lehet hasonlítani, de nyilván azért itt is előfordul ez-az.

Mivel eleve a rendhez, a szabályokhoz való hozzáállás más (nem az a jani, aki bliccel a villamoson és csalja az adót...), nyilván a rendőröket is tisztelik.

Eleve valahogyan a svájciak fejében kicsit az a képzet él, hogy a svájciak nem bűnöznek ;))). Nyilván ez így egy az egyben nem igaz, de általánosságban véve sokkal becsületesebbek, viszont a szabályok is olyanok, hogy érdemes becsületesnek lenni.

A rendőröktől meg pont ezért nincsenek besz*rva, de tisztelik őket. A rendőrök meg általában szintén nagyon tisztelettudóan beszélnek az emberrel, akkor is, ha épp a járdáról zavarják lefelé, hogy ne ott biciklizzen...

Egyébként Svájcban sorkatonaság van, és vér komolyan veszik. Azért ez is sokat elárul.


Hogy nem értek hozzá, azt arra írtam, hogy nem tudom, mennyire lehet náluk rendőr olyasvalaki, aki nem állampolgár. Gyanítom, hogy legalábbis le kell húzni pár évet előtte az országban...

2010. dec. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Ehhez a témához az is kapcsolódik,h nem rég volt az a cikk amelyben beszámoltak arról,hogy míg nálunk5000Eurót shoppingol az ember addig nyugaton alapból 15.000 Eurót... elgondolkoztató... egy új telefon vagy egy új autó ...
2014. nov. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!