Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan hihetetlen és...

Miért olyan hihetetlen és felháborító?

Figyelt kérdés

Itt van ez a West Balkános sztori aztán egyesek úgy fel vannak háborodva azon, h egyesek állítják, h romák késeltek, mintha ez totál elképzelhetetlen lenne.

Náciznak meg stb holott, ha jól emlékszek a Cozmás balhét is ők csinálták meg.

Én mikor hallottam hírét, totál nem lepődtem meg. sőt szinte már csak legyintettem, romákra jellemző leginkább, h többen ,késsel jönnek.


2011. jan. 21. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2011. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És ez szerinted most válasz arra, h vasárnap tehát másnap, aki megemlítette, h cigók voltak, azt rögtön lenácizták?
2011. jan. 21. 15:41
 3/12 Bányai Károly ***** válasza:
100%

A kérdéshez annyit, hogy ilyen kérdésben az indexre kb. annyi értelme van hivatkozni, mint 92 éves nagyanyámra.

Másfelől a késelésben én sem hiszek, mert ebben az esetben a mentők találtak volna szúrást, és kötelesek lennének hivatalból feljelentést tenni ismeretlen tettes ellen. A mentőknek semmi érdeke nem fűződik ahhoz, hogy eltussolják, sőt, igencsak megüthetnék a bokájukat. A szülők megnézhetik a testet, márpedig ha késelés lenne a halál oka, akkor lett volna tenger vér, és a mentős, aki azt állította, hogy nem volt késelés, szorulna. szóval nem védenének pár cigót az állásuk árán is.

2011. jan. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

Én se lepődnék meg, ha cigány késelt volna, mint ahogy azon sem, ha magyar, vagy valami külföldi állampolgárságú turista, vagy azon sem, ha az egész késelés história nem is lenne igaz.


Az viszont biztos, hogy ha erőszakos cselekményről van szó, akkor az emberek többsége a cigányokra mutogat, ha pénzügyi csalásról, vagy más visszaélésről van szó, akkor meg a zsidókra. Magyarra sosem... hát nem ironikus?

2011. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Bányai Károly ***** válasza:
100%
Amúgy meg azért nácizzák le az ilyen állítások gazdáit, mert ha teszem azt téged valaki megver az utcán, akit ismersz, feljelented, nem tudod bizonyítani, nem ítélik el. Később, ha azt állítod, hogy megvert, rágalmazásért beperelhet, mert a bíróság nem állapította meg, hogy megtörtént, az tökmindegy, hogy te ott voltál. Szóval, amíg nem biztos, hogy késeltek, és nincsenek meg a tettesek akiket elítéltek, addig csak feltételezések vannak. Márpedig, ha valaki látatlanban azt mondja, cigányok késeltek, az bizony rágalmazás. Ebben az esetben mondjuk hülyeség is ilyet állítani.
2011. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bányai Károly ***** válasza:
100%

17:10


szerintem nem ironikus. Az erőszakos bűncselekmények esetében azért mutogat mindenki barna honfitársainkra, mert az ilyen bűncselekményekben bizony-bizony felülreprezentáltak, vagyis ha tippelnem kéne, ki tette, én is rájuk tennék, mert nagyobb valószínűséggel jön be a tuti. A zsidók már érdekesebb kérdés. Az gondolom feltűnt, hogy képesek fenntartani egy államot az arab népek tengerének kellős közepén, úgy hogy piszok kevesen vannak. Mi kell ehhez? Sok jó fegyver, azaz: Pénz, pénz, pénz.

2011. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én csak arra próbáltam utalni, hogy Magyarországon - de valószinű sok más államban - sincs meg az pártatlanság, semlegesség, ami abból indulna ki, hogy minden ember teljesen egyenlő, ezért ugyanannyi az esély, hogy cigány követett el bűncselekményt, mint magyar, vagy bárki más. Magyarországra sajnos kiváltképpen nem jellemző ez a semlegesség, előitéletmentesség, hiszen egy olyan országról beszélünk, ahol a cigánybűnözés, a zsidózás, és az ehhez tartozó rasszista elvek már-már trendivé váltak. Ez egy óriási hibája ennek az országnak, amiről nagy részt tehet a magyar politika és a média is, de a közhangulat önmagában is efelé halad. Ebből a szempontból más országok mutatója sokkal jobban áll még Európai viszonylatban is. Első sorban ezért van, hogy a cigányokra és más "nem kivánt" etnikumokra mutogatnak, ha valami olyasmi történik. Nem mondom, hogy sosincs alapja a mutogatásnak, de ilyen szempontból mindenképp lehet názicmusról beszélni.


17.10

2011. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bányai Károly ***** válasza:
48%
Én csak arra próbáltam utalni, hogy Magyarországon - de valószinű sok más államban - sincs meg az pártatlanság, semlegesség, ami abból indulna ki, hogy minden ember teljesen egyenlő, ezért ugyanannyi az esély, hogy cigány követett el bűncselekményt, mint magyar, vagy bárki más. Magyarországra sajnos kiváltképpen nem jellemző ez a semlegesség, előitéletmentesség, hiszen egy olyan országról beszélünk, ahol a cigánybűnözés, a zsidózás, és az ehhez tartozó rasszista elvek már-már trendivé váltak. Ez egy óriási hibája ennek az országnak, amiről nagy részt tehet a magyar politika és a média is, de a közhangulat önmagában is efelé halad. Ebből a szempontból más országok mutatója sokkal jobban áll még Európai viszonylatban is. Első sorban ezért van, hogy a cigányokra és más "nem kivánt" etnikumokra mutogatnak, ha valami olyasmi történik. Nem mondom, hogy sosincs alapja a mutogatásnak, de ilyen szempontból mindenképp lehet názicmusról beszélni.
2011. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Bányai Károly ***** válasza:
67%

Bocs az előzőért.

"Én csak arra próbáltam utalni, hogy Magyarországon - de valószinű sok más államban - sincs meg az pártatlanság, semlegesség, ami abból indulna ki, hogy minden ember teljesen egyenlő, ezért ugyanannyi az esély, hogy cigány követett el bűncselekményt, mint magyar, vagy bárki más."


Mert ez nem is igaz szerintem, ebben a formában. A cigányok sajnos számarányukhoz mérten nagyobb mértékben követnek el olyan bűncselekményeket, mint késelés, lopás, rablás, garázdaság. Erre voltak statisztikák, csak már nem lehet, de a franciák még csinálják, azt hiszem, és tanulságos. Ez nem azért van, mert ők genetikailag bűnözőbbek mint a magyarok. ebben az értelemben nem is hiszek a cigánybűnözésben. Egyszerűen csak mondjuk így, rászorulnak, illetve nincsenek rászorítva, hogy nem kéne. De attól még a tény igaz, hogy nem csak ők tehetnek róla.


Magyarországra sajnos kiváltképpen nem jellemző ez a semlegesség, előitéletmentesség, hiszen egy olyan országról beszélünk, ahol a cigánybűnözés, a zsidózás, és az ehhez tartozó rasszista elvek már-már trendivé váltak.


Na ebben megint nem értünk egyet. Éppen a nácizás a trendi, és már csendben sem lehet felvetni, hogy ugyan nézzünk már statisztikát a bünözők közötti roma arányszámra. Tudom, mert a legjobb barátom nyomozó, és ők bizony megszámolják. Romániában, szlovákiában, olaszországban és franciaországban annyira utálják a cigányokat, meg a bevándorlókat, hogy mi azt el sem hisszük, csak éppen nem ez jön hozzánk a médiából.

2011. jan. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17:08 - Az nem úgy volt, hogy a késelés miatt tört ki a pánik? Vagyis nem szúrták le a lányokat, hanem valahol valaki kést rántott, és a körülötte állók megijedtek. Én legalábbis ezt hallottam, bár nem vagyok annyira tájékozott, mert őszintén szólva, most már elkapcsolok, ha ez kerül szóba.
2011. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!