Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felháborító összehasonlítás....

Felháborító összehasonlítás. Nem az?!

Figyelt kérdés
Az hogy lehet, hogy a határontúli magyarok keményen dolgoznak éhbérért, míg a magyar egyetemistáknak tejben-vajban lesz a jövőjük
2011. aug. 6. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Mit értesz azon, hogy a magyar egyetemistáknak tejben-vajban lesz a jövőjük?

Nem hiszem, hogy a közeljövőben diplomás pályakezdőként könnyen el lehet majd helyezkedni egy jól fizető pozícióban, szóval nem értem ezt a tej-vaj dolgot.


A határontúliakról pedig annyit, hogy a most megadott magyar állampolgárságuknak és szavazati joguknak köszönhetően majd ők fognak arról dönteni a szavazataikkal, hogy milyen legyen a Magyarországon élők jövője.

2011. aug. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor azt eltudod viselni, hogy a szlovák kormányfő nyílvánosan élősködőnek nevezte a magyarokat? Beleértve a határontúliakat is? Hasonlítsuk már össze egy külföldi, és egy határontúli életét! Csak a származás, ami alapján döntenek egyesek!
2011. aug. 6. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy bennem van a hiba, de én még mindig nem értem a problémádat, főleg ezt a tej-vaj dolgot.


Hogy a szlovák kormányfő mit mond, az annak a függvénye, hogy miből akar politikai tőkét kovácsolni. Nyilván Robert Ficonak akkor nagy szüksége volt a szlovák szélsőjobbosok szavazataira is. (Gondolom rá gondoltál, a jelenlegi szlovák kormányfőtől nem hallottam ilyen kijelentést.) Egyébként ha a szlovák politika nem venné rendszeresen elő a "magyar kártyát", akkor az emberek békésen élnének egymás mellett a kevert nemzetiségű településeken is.


Határon túli élet tekintetében pláne nem értem, hogy mire gondolsz. Életszínvonal tekintetében Szlovákia kb. azonos hazánkkal, Románia és Szerbia kicsit fejletlenebb, de ez nem csak az ott élő magyarokra vonatkozik. Viszont a határon túli magyaroknak is el kellene fogadniuk, hogy ott ők vannak kisebbségben, mivel mi sem szeretjük, hogy egy országunkon belül elő kisebbség érdekeit a többségi népesség érdekei elé helyezik.

2011. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Kérlek ne csináld ezt. Az itteni és az ottani magyarok tartsanak össze! Ne csináljunk ilyen ellentétekből vitát.


"Viszont a határon túli magyaroknak is el kellene fogadniuk, hogy ott ők vannak kisebbségben, mivel mi sem szeretjük, hogy egy országunkon belül elő kisebbség érdekeit a többségi népesség érdekei elé helyezik."


Ilyet magyar ember nem mond. Ezt nem lehet elfogadni. Gondolj bele: igazságtalanul levágják a végtagjaid és neked bele kell törődnöd abba, hogy sosem kaphatod vissza őket (tegyük fel, hogy fejlett lenne az orvostudomány hozzá). Beletörődnél? Ez is a agymosás hatása...

2011. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát éppen ezaz! Kötekedni mindig kell kötekedni, de milesz akkor, ha majd ő is kap egy kis viszontszeretetet? Erre még nem volt példa. Nem hallottam hogy valamilyen politikusunk így ócsárolná a szomszédos országot! Pedig itt lenne az idő rá! Vagy már megtörtént??
2011. aug. 6. 22:44
 6/12 A kérdező kommentje:
Másrészt amit az utóbbi írt ahhoz mondom: hogy azokat a végtagokat csak a származás miatt vesztette el! Magyarul a határontúli magyarokat csak a származásuk miatt utálják!
2011. aug. 6. 22:47
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Pontosan a "nagymagyarok" gerjesztenek ebből vitát. A Trianoni Egyezmény lassan 100 éves lesz, meg kellene próbálni ebbe beletörődni, nem pedig szítani a feszültséget. Elismerem, hogy igazságtalan volt, szerintem elsősorban azért, mert már akkor is olyan politikusaink voltak, akiknek saját zsebük fontosabb volt hazájuk érdekénél.


Tegyük fel, hogy visszakapnánk az elcsatolt területeket! Mi történne? Kapnánk egy halom kisebbséget, mivel az elcsatolt terültek jelentős részén már nem a magyarok vannak többségben. Azokat a szlovákokat, románokat, szerbeket, akik az '50-es években ezeken településeken születtek, kitoloncolnátok? Ők is jogosan lennének felháborodva, hiszen nekik az a hazájuk, ott éltek egész életükben. És utána? Mit kezdenétek a visszacsatolt területeken élő magyarsággal? Munkát még hazánk jelenlegi területén sem tudnak teremteni, nekik is szerveznétek közmunkát?


Nem ez a megoldás. Ha hazánkból nem áradnának ezek a szélsőjobbos "Mindent vissza!" agymenések, biztos vagyok benne, hogy a határon túliak is kedvezőbb megítélésben részesülnének mind a többségi társadalom, mind a politika részéről.


És igenis magyar vagyok. Számomra a magyarság és az irredentizmus nem azonos fogalmak.

2011. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Ezt a "nagymagyarozást" be lehetne fejezni. Tudom, divat azokat ezzel a jelzővel illetni, akikben még van hazaszeretet és szeretnének tenni a magyarságért. A többi elbutított ember meg csak búgat.


Mit csinálnánk az elcsatolt területekkel? Azt, amit előtte, azt amit a mostani tulajdonosaik: használnánk.


Trianoni diktátum volt az, nem pedig egyezmény. Amelynek a terve már 1917-ben kész volt. Csak úgy mellesleg.


Minek is vitatkozom? Kitűnő példája vagy a média és az iskola közös nevelésének: "Kussolj magyar!"


Szerinted még jobban be kéne fognunk a szánkat? Így is csak tűrünk. Leköpik a magyart. Mit csinál? Tűr, s hallgat. Egy koszos idegen beletörli a sáros bakancsát a magyarba. Mit csinál? Tűr, s hallgat. Meglopják a magyart. Mit csinál? Tűr, s hallgat. Elverik a magyart. Mit csinál? Tűr, s hallgat. Megölik a magyar szeretteit. Mit csinál? tűr, s hallgat.


Hova fogjuk be jobban a szánkat? Nem befogni kéne, hanem végre kinyitni! Ijesztőnek tűnik? Inkább éljünk, s halljunk birkaként? A régi nagyjainkról mit gondolsz, azokról, akik nem féltek kinyitni a szájukat? Akik az igazságért képesek voltak meghalni. Ők is csak ilyen mihaszna szerencsétlenek voltak szerinted?


Mellesleg, csak egy tisztán látó és gondolkodó átlagos srác vagyok. Ha az utcán elmennél mellett, biztosan nem jutnak eszedbe: "Na, ez is egy büdös nagymagyar. Miattuk van minden rossz!"


Én befejeztem.


Szebb, s boldogabb jövőt!

2011. aug. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
68%

Rendben, kedves "tisztán látó és gondolkodó átlagos srác"!


Szerinted akkor mit kellene csinálni? Besorozni mindenkit és offenzívát indítani az elcsatolt területek felszabadítására? Te meghalálnál azért, hogy a 100 éve elcsatolt területeken megmaradt magyarok igazolványaiba újra Magyarország legyen bejegyezve? Mert én biztos, hogy nem.


A "régi nagyjaink" alatt kiket értesz? Évszázadok óta a nagy függetlenségünket próbáljuk kivívni. Gyakorlatilag a Rákóczi-szabadságharc óta folyamatosan az "elnyomás" ellen küzdünk. Értünk vele valamit? Rákóczi-szabadságharcot leverték, 1848-at leverték, van mögöttünk 2 világháború, amelyekből vesztesen jöttünk ki, és 1956 sem hozott túl sok eredményt.


Ha a "régi nagyjaink" 1848-ban nem csinálnak mindenáron forradalmat, hanem megpróbálnak ésszerű és elfogadható kompromisszumot kötni a Habsburg Udvarral, akkor vélhetően Magyarország és Ausztria egyesült volna, egy sokkal erősebb, hatékonyabb gazdasági hatalom jött volna létre, elképzelhető, hogy az előnyösebb oldalon álltunk volna a világháborúkban és nekem nem kellene németből felsőfokú nyelvvizsgát tennem, mivel az lenne az anyanyelvem. Ez a véleményem a "régi nagyjaink"-ról.


24/F

2011. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* meghalálnál = meghalnál
2011. aug. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!