Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen bunkók...

Hogy lehetnek ilyen bunkók egyes fiatalok? Történt már veletek hasonló buszon vagy akárhol?

Figyelt kérdés
6 hónapos kismama vagyok. Ma felszálltam egy buszra, ahol többnyire idősek voltak, de akadt 1-2 fiatal is. Gondoltam, hogy az egyik fiatal majd átadja a helyét, ha látják a nagy hasamat. Hát nem így történt. 2 megállót álltam, majd leszakadt a lábam és szóltam egy 16-7 év körüli lánynak, hogy legyen olyan szíves megengedni, hogy leüljek, nem akarok egy 70 évest felállítani. Erre ő elkezdte mondani, hogy a front miatt rosszul van, migrénes, szédül, nem fog felállni miattam, mert el fog ájulni. És aztán mindenki olyan lekezelően nézett rám, mintha szegény lányt vérig sértettem volna, hogy le akartam ülni. Ez nem pofátlanság? Történt már veletek olyan, hogy fel akartatok állítani valakit, ő meg nem adta át a helyet? Nagyon felhúztam magam.
2011. márc. 13. 11:41
1 2 3 4 5
 21/43 napietus ***** válasza:
76%
12:15-ös természetesen nem arra a lányra gondoltam, aki lehet, hogy tényleg rosszul volt. hanem az összes többire. gondolom nem hadirokkantakat szállító busz volt :P.
2011. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:
Mekkora bunkók vagytok. Nem vagyok idióta, és nem vagyok kíváncsi a szitkozódásra. Manapság már nem létezik udvariasság, úgy látom. Ha rosszul van és én is rosszul vagyok, én járok rosszabbul, mert nekem még gyerek is van a hasamban, de nem lényeg.
2011. márc. 13. 12:18
 23/43 anonim ***** válasza:
84%

Harmadik vagyok.


Mindig átadom a helyem és tudom, hogy sokszor olyan bunkó embereknek mint a kérdező.

A legjobban az idős néniket bírom, akik bottal sántikálnak, aztán mikor meglátják a buszt, mindenkit fellökve rohannak. Pedig úgyis előreengedném...

2011. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 napietus ***** válasza:
87%
ha migrénje van, nem TUD felállni. nekem szokott sajnos lenni, olyankor még ülni is nehezen tudok. én a helyedben nem őt tartanám bunkónak, hanem 1. magamat ("nem érdekel más baja", meg összeméregeted itt, ki jár rosszabbul, csak mert gyereket vársz, ez kritikán aluli) 2. a többi utast, akik épek és egészségesek voltak, csak anyukájuk nem tanította meg őket alapvető dolgokra. (remélem Te meg fogod tanítani a Te gyerekedet. bár ilyen hozzáállással kétlem...)
2011. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
72%

12:22-es vagyok.


Még annyit, hogy hiába udvarias az ember, ha a másik fél bunkó. Így ne várjon el senki, semmit a másiktól.

2011. márc. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
83%
Ez tényleg nem tudom megérteni.. ha annyira rosszul vagyok, (és ezt állapotosan talán különösen fel tudom előre mérni) nem indulok el hosszú útra, meg eleve belekalkulálom, hogy nem biztos, hogy mindenhol le tudom tenni a seggemet.
2011. márc. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
89%

Amíg el nem olvastam a kérdező kommentjeit, majdnem az ő oldalára álltam. Szóval: én majdnem a terhességem végéig dolgoztam. És nem csak két megállót kellett utaznom, hanem egy órát mentem befelé, aztán egy órát hazafelé, metrón, buszon, sokszor tömegben. Nekem is sokszor jólesett volna, ha átadják a helyet, mert igaz, hogy nem mindig kellemes állva utazni. Ilyenkor vagy leszálltam vagy vártam egy üresebb járatot, vagy úgy döntöttem, vállalom a kényelmetlenséget és inkább igyekszem minél hamarabb hazajutni. A gyerekvállalásra senki nem kényszerítni az embert. Kedves Kérdező, nagyon arrogáns embernek tűnsz, azt hiszed, hogy azért, mert gyereket vársz, mindenki köteles a te kényelmedet szolgálni. Hát nem így van!

Ja, és nekem is sokszor volt már migrénem. Nem kívánom senkinek, hogy megtudja milyen érzés, amikor az ember csak arra tud koncentrálni, hogy nehogy nyilvános helyen hányja el magát és ne kezdjen sikítozni a fájdalomtól. Remélhetőleg, ilyen élményben nem lesz részed.

2011. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 napietus ***** válasza:
84%

mondjuk az is hozzátartozik, hogy a kismamáknak és az idős embereknek nem kényelmi, hanem balesetvédelmi okokból kell átadni a helyet, függetlenül attól, hogy rosszul van-e az illető. egy hirtelen fékezésnél ugyanis baj lehet, és akkor ha baj van, akkor nagy baj van...én épp ezért adtam mindig át.


ettől függetlenül a kérdező viselkedése NEM helyénvaló egyáltalán.

2011. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, te egy bunkó vagy, de komolyan...


Én nem tudok állni a buszon, mert reggel hányingerem lesz (volt már, hogy vészjelzőt kellett nyomnom, mert odahánytam volna..), délután pedig a kevés kaja miatt rengeteg gyomorsavam marja a gyomromat, olyan szinten, hogy csak görnyedve tudok állni. Mégis MUSZÁJ buszoznom, és ÁLLNOM. Mert nekem se adja át senki sem a helyét, pedig mindig falfehér vagyok a rosszullétektől..


Viszont én meg mindig átadom a helyem olyan öregeknek akik már bottal járnak, vagy sok csomagjuk van, vagy látszik, hogy rendesek és tényleg alig állnak már..

Meg a kismamáknak. Cserébe néha a KISMAMÁKTÓL kapok olyan beszólást, hogy "ideje volt már".. Hát kössz, hogy előtte átrakhatom a vállamon a táskát.. pff...


16/L

2011. márc. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
80%
érdekes vmiért mások sem akarták átadni neked a helyüket... vajon miért...?
2011. márc. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!