Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen bunkók...

Hogy lehetnek ilyen bunkók egyes fiatalok? Történt már veletek hasonló buszon vagy akárhol?

Figyelt kérdés
6 hónapos kismama vagyok. Ma felszálltam egy buszra, ahol többnyire idősek voltak, de akadt 1-2 fiatal is. Gondoltam, hogy az egyik fiatal majd átadja a helyét, ha látják a nagy hasamat. Hát nem így történt. 2 megállót álltam, majd leszakadt a lábam és szóltam egy 16-7 év körüli lánynak, hogy legyen olyan szíves megengedni, hogy leüljek, nem akarok egy 70 évest felállítani. Erre ő elkezdte mondani, hogy a front miatt rosszul van, migrénes, szédül, nem fog felállni miattam, mert el fog ájulni. És aztán mindenki olyan lekezelően nézett rám, mintha szegény lányt vérig sértettem volna, hogy le akartam ülni. Ez nem pofátlanság? Történt már veletek olyan, hogy fel akartatok állítani valakit, ő meg nem adta át a helyet? Nagyon felhúztam magam.
2011. márc. 13. 11:41
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
83%

Nézd, Kérdező, én át szoktam adni a helyemet, méghozzá úgy, mintha le akarnék szállni, nem szoktam a hálálkodásra igényt tartani.

Viszont bakker, nő vagy, nem igaz, hogy nem tudod, milyen például az, amikor majd leszakad a csípőd a görcstől a havibajod idején... simán lehetett volna ez is a lány problémája. Vagy bármi más. Vagy a migrén, ami volt is. Pont ez lenne a hely önkéntes átadásának a lényege: nyilván mindenki tudja saját magáról, hoyg mennyire van "rászorulva".

Hihetetlen egyébként, hogy egyesek milyen szinten képesek azt képzelni, hogy a tömegközlekedési eszközökön mindenki más rajtuk kívül csak azért utazik éppen akkor, hogy az ő kényelmét zavarja...

És itt most egyformán gondolok azokra, akik szerint "a nyugger nyanyák direkt csúcsidőben mennek bevásárolni" és azokra a nyugger nyanyákra is, akik engem déli 12-kor (amint épp 36-48 óra ébrenlét után az épp aktuális leadnivalómmal rohanok be az egyetemre, hogy utána még egy apró kis zh-t is írhassak, mielőtt további két előadás vagy gyak végeztével, esetleg 3 óra alvást is lopva otthon nekiülnék a következő leadandónak...) beszélnek ki a hátam mögött a villamoson, hogy ezek a semmire kellő mai fiatalok délben itt lófrálnak ahelyett hogy dolgoznának...


Ja, és egyébként szerintem az rendben van, hogy megkérsz valakit, hogy hadd ülj le, de szerintem ezt meg lehet kérni "ne haragudjon, kérem, fáj a lábam és féltem a babám hogy elesek - átadná?" stílusban is, nem csak úgy, hogy "tebunkókisköcsög mértnemadodát".


Ja2, minden tömegközlekedési eszközön vannak erre kijelölt ülőhelyek, szerintem először ezeket kellene megpróbálni elkérni.

De ha az illetőnek, aki pont ott ül, kifogása van (például ő is pont beletartozik a piktogrammokkal jelölt kategóriák egyikébe, csak nem pont a terhes nőbe, hanem a betegbe...), akkor meg lehet kérni valaki mást is, nem pedig azon az egy személyen leállni hisztizni. Sokkal több szimpátiát keltenél így a többi utasban, és ezáltal annak is nőne a valószínűsége, hogy tényleg le tudsz ülni. Na, milyen ötlet...?

Egyébként ez az élet minden területén igaz ám: ha nem támadóan, parancsolóan próbálod meg a szándékodat érvényesíteni, hanem barátságosan és szépen kérve, sokkal valószínűbb, hogy segítenek neked. Próbáld csak ki.

2011. márc. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
67%

legközelebb ha felszállsz a buszra, csak kiálts el magad, h: terhes vagyok! na, ki adja át a helyét? :D

csak lesz valaki, aki értékeli a humorodat, és megszán :P


egyébként régen a terhes nők a szántóföldön is melóztak, és mégsem esett le az aranygyűrű az ujjukról.

ha ennyire hisztis vagy, akkor járj kocsival vagy taxival.


a mai világban ne pont ezen lepődj meg, hogy vannak, akik nem adják át a helyet.

2011. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim válasza:
54%

annyira ismerős ez,én már nem egyszer jártam ugy hogy majdnem elájultam a buszon,fehérebb voltam mint a mész,egyszer át adta a helyét nekem egy sokkal idősebb! mert látta hogy baj van!anyám lehetett volna,de felállt hogy ne ájuljak el ott helybe!

te meg egyszerüen bunkó vagy kérdező,te vállaltad a gyereket! és ha ő tényleg rosszul volt és elájul akkor nagyon beütötte volna a fejét,stb _:/ borzalmas emberek vannak!!!!!!

2011. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!