Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehetnek ilyen bunkók...

Hogy lehetnek ilyen bunkók egyes fiatalok? Történt már veletek hasonló buszon vagy akárhol?

Figyelt kérdés
6 hónapos kismama vagyok. Ma felszálltam egy buszra, ahol többnyire idősek voltak, de akadt 1-2 fiatal is. Gondoltam, hogy az egyik fiatal majd átadja a helyét, ha látják a nagy hasamat. Hát nem így történt. 2 megállót álltam, majd leszakadt a lábam és szóltam egy 16-7 év körüli lánynak, hogy legyen olyan szíves megengedni, hogy leüljek, nem akarok egy 70 évest felállítani. Erre ő elkezdte mondani, hogy a front miatt rosszul van, migrénes, szédül, nem fog felállni miattam, mert el fog ájulni. És aztán mindenki olyan lekezelően nézett rám, mintha szegény lányt vérig sértettem volna, hogy le akartam ülni. Ez nem pofátlanság? Történt már veletek olyan, hogy fel akartatok állítani valakit, ő meg nem adta át a helyet? Nagyon felhúztam magam.
2011. márc. 13. 11:41
1 2 3 4 5
 31/43 napietus ***** válasza:
80%

OFF


12:45-ös, nem ide tartozik, de mindenképpen egyél valamit délelőtt! ha csak egy kiflit, akkor is több mint a semmi, legalább leköti a savat. nagyon fiatal vagy még, és legjobb úton haladsz a gyomorfekély felé. ha ugyan még nem alakult ki...


ON

2011. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
66%

Tök mind1, mit eszek, nem használ. Refluxos vagyok.


16/L

2011. márc. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 napietus ***** válasza:
73%
akkor értem...
2011. márc. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Salx Narval ***** válasza:
66%
Te tartod bunkónak az embereket? Szerinted a te hozzáállásod milyen? Én azért átadtam volna a helyemet neked, még ha tahó is vagy,mert engem így neveltek, de jó lenne, ha egy kicsit magadba szállnál, mielőtt másokat sértegetsz.Ezt melegen ajánlanám, az iskolában elfáradt válaszadóknak is.
2011. márc. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező, pont a te fajtád miatt vannak annyian rossz véleménnyel a terhes nőkről. Nem te vagy a világon az első terhes nő, és nem is az utolsó, nem körülötted forog a világ.

Voltam én is terhes, buszoztam nagy hassal a legnagyobb kánikulában, ha éppen muszáj volt, de eszembe nem jutott volna másokra ráparancsolni, hogy álljanak fel. Ha valaki átadta a helyét, azt megköszöntem szépen és leültem, ha úgy éreztem, hogy kéne, ha meg nem adták át, akkor álltam. És igen, tudom, hogy terhesen az ember nem mindig van a toppon, meg a súlypont is áthelyeződik, ezért elvileg úgy illene, hogy valaki átadja a helyét, de azt is figyelembe kell venni, hogy nem csak neked, hanem másnak is megvan a maga nyomora.

Amúgy se értem, miért erre az egy darab lányra vagy kiakadva, talán ez az egyetlen ülés volt a buszon? Mondjuk el bírom képzelni, milyen arrogáns stílusban adtad elő az óhajodat, ezek után persze hogy a kutya nem állt fel.

Apukám mondogatta mindig, hogy udvariasságot nem lehet kierőszakolni. Ha valaki magától feláll, akkor az szép tőle, viszont ha te parancsolsz rá, azzal csak magadat tünteted fel rossz színben.


Még mellékesen megjegyzem, hogy gyerekkoromban volt egy szomszédom, aki terhesen ugyan ilyen cirkuszt csinált mindig a buszon az ülőhelyért. A napokban találkoztam vele meg a 10 éves gyerekével a buszon, és épp osztotta a kislánynak, hogy "ne add át senkinek a helyet, a te bérleted is ugyan annyiba került, mint másé, föl ne állj".

2011. márc. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
82%

Primitiv vagy kedves kérdező.

Elöször majdnem a pártodat fogtam, aztán elolvastam a hozzászólásaidat, és majdnem elájultem. Aki gyereket vállal gondolkodjon intelligens ember módjára.

Képzeld attól, hogy kisbabád lesz, nem csak te szorulsz rá az ülőhelyre. Egy fiatal is lehet rosszul Nem minősitheted őt, mivel rosszul érezte magát, és lehet, hogy átadta volna a helyét, ha éppen nincsen semmi baja. Minősiteni itt rajtad kivül csak a busz többi utasát lehet, akik ezt a jelenetet látva nem álltak fel, hogy te is leülhess.

Én értem, hogy nehezen mozogsz-áldogálsz stb terhesen, de azért nem körülötted forog a világ, más is lehet rosszul!

2011. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
65%
És ha tényleg rosszul volt? A migrén komolyabb baj, mint a lábfájás.
2011. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
58%
A terhesség nem betegség, hanem állapot. Nem kell túlmisztifikálni. Én sem adtam volna át Neked a helyet, ne hidd azt, hogy azért mert terhes vagy, már körülötted forog a világ. Egyébként meg nem hiszem el, hogy két megálló alatt egy leszálló sem volt, ahova letehetted volna a pitsád.
2011. márc. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
72%
Ne haragudj kérdező,de én nem igazán sajnállak,és nem hinném,hogy arról van szó,hogy a lány volt bunkó,elmondta neked,hogy rosszul van,de neked mindenki pattanjon,mert állapotos vagy és fáj a lábad.FEL AKARTAD ÁLLÍTANI A HELYÉRŐL....ki vagy te,hatósági személy? a másik ember nem a csicskád,akkor sem,ha fiatalabb nálad,szóval nyugodtan fel lehetsz háborodva.29/F
2011. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
79%

Kedves Kérdező! Én 35 évesen voltam terhes, és 8 hónapig jártam BKV-val a munkahelyemre!! Reggel egy óra, este egy óra volt az út hazafelé, 3-szori átszállással! Kb. kétszer adták át maguktól a helyüket az emberek, de nekem SOHA NEM JUTOTT VOLNA ESZEMBE HELYET KÉRNI! Még akkor sem, mikor 8-9 óra munka után hazafelé álltam a tömött buszon.


Sőt, mindig igyekeztem úgy állni, hogy a busz forgójánál, vagy az ajtónál, hogy ne kelljen miattam senkinek felállni! Vagy ha rosszul vagyok, gyorsan le tudjak szállni a buszról.

2011. márc. 13. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!