Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagy általánosságban, milyen...

Nagy általánosságban, milyen véleménnyel vannak a németek a magyarokról?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 18:09
 1/10 anonim válasza:
84%

Én itt élek köztük!

Amelyikük nem ismeri a magyar népet és Magyarországot(a nagytöbbség),az egy kaptafára vesz minket a törökkel,a koszovóival,az orosszal és mindenféle szedett-vetett népekkel.Szóval nem tart semmire!

Aki már járt Magyarországon és megismerte a magyar kultúrát,az sokkal többre tart minket és szívesen barátkozik velünk.

Amúgy,ha valahol mondod,hogy magyar vagy sajnos nem jelent semmiféle pozitívumot.

Ja,én sem szeretem a németeket,attól függetlenül,hogy már egy pár éve itt élek az országukban! :-)

2009. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

igaza van az előzőnek! Én is itt élek pár éve, de szerencsére a munkahelyemen vegyes a nemzetiségi összetétel, így nem kell németek közt lennem, ami tök jó, mert tény, hogy egy árjafaj. Mindenkinél többre tartják magukat, és nem érdekel a véleményük a magyarokról, mivel aki nem ismeri a magyarokat, annak milyen véleménye is lehetne? De nekem nincsenek előítéleteim semelyik népesség iránt (99%ban), azt nézem, milyen ember, akivel épp ismerkedek, vagy barátkozok. Én is ezt várnám el, hogy ne viseltessenek mások sem előítéletekkel velem szemben csak azért mert pl. ismert már egy hülyét, aki szintén magyar. Bár szívás volt a munkahelyemen is, mert volt egy másik magyar kolléga, és ha vele valami gáz volt, nekem pampogtak a többiek, hogy az milyen...

csak egy példa. Környékünkön elég sok orosz lakik, semmi gond velük, kedves a szomszéd is, de mikor úgy hajtottam be kocsival a házunk elé, hogy véletlenül rámentem kanyarodáskor a szemben lévő német faszi garázsa előtti részre, rámszólt, hogy ne csináljam, mert az az ő magánterülete. :) Csak röhögni tudtam rajta..

2009. febr. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Melósnépnek tartanak! Amit a németek nem csinálnak meg (szerintük alja munka), azt megcsinálja a magyar! Én is éltem és dolgoztam Németországban!
2009. febr. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem tart minket melósnépnek, nem azért dolgoztat magyar vagy török munkásokat mert l nem csinálja meg hanem azért mert a magyar olcsobb. én köztük élek a fele a kollégáimnak német és magyar munkásokat irányítok. egy német csoportvezetö nem nézi le egyik munkásunkat sem azért mert magyar. max azért hogy van aki itt él 15 éve de egy szót sem tud németül, vagy az aki redvás ruhába megy dolgozni. de a legtöbbel nagyon jól kijönnek.


a férjem is német és a családja az elsö perctöl kezdve jobban szeret mint a sógorom német barátnöjét. nagymama mindig kérdez magyarországról. barátaink mind németek és soha nem voltak magyarországon még sem gondolják azt hogy nálunk szegénység lenne, itt a cseh, szlovák, horváth országokkal vagyunk egy szinten az ö gondolataikban és vannak a balkán országok még nekik.

magyarok nekik nem érdekesek, akiket annyira nem csipnek azok a törökök mert rettentö sok munkát vesznek el tölük és a lengyelek.


egyébként a németekböl kiírtották a legtöbb náci gondolatot. ök még a törökökkel is elég jól együtt élnek, pedig ök tényleg megszállták németországot. még sincs akkora gyülölködés senki iránt mint otthon van. itt az embereket nagyon nem foglalkoztatja ki honnan jött, mert ezer millió féle ember jön ide élni.


éltem amerikában és angliában is. de a németeket sokkal elfogadobb népnek találom mint pl az angolokat.

2009. febr. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

Ugy latszik ez terület függö, mert itt messze nem vesznek együtt minket a törökkel, meg a többi, amit elöttem irtak... en Thüringenben lakom par eve...

A sok rossz miatt, amiket mostanaban hallani lehetett a hirekben (arian Cozma halal pl), elegge le vannak döbbenve, ezek a dolgok most elvittek egy rossz iranyba a velemenyüket, ugyanakkor, ha hiszitek, ha nem itt hatalmas a nemzeti büntudat meg a II. VH miatt, es alapvetöen jo velemennyel vannak a magyarokrol, raadasul nagyjabol midnenki kepben van, hogy mi hol, hogy van Magyarorszagon... Nem kis varosban elek...

2009. febr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem semleges. Talákoztam már olyan némettel, aki szeretett minket, volt aki a hátam mögött azt mondta, hogy "bauernvolk". De pl. az egyik barátomról nem tudták, hogy tud németül, és azt a füle hallatára azt mondták, hogy az összes magyar cigány.
2009. febr. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
70%

az utolsónak üzenem hogy a Zigßany szót a németek nem arra a koszos putris lopos késelös romákra mondják mint mi. Náluk és más nyugati országokban a zigány az aki vándorló "sátoros" életet él. Ez mindegy milyen színü´. Pl Madonna egyszer saját magára mondta hogy ö Zigányként él, mert egész életében csak vándorol koncentröl koncentre.

Aztán a parasztnép az sem egy negatív jelzö, mivel maga a német egy óriási paraszt. ha voltál már németország védékain akkor láthatod hogy még a legkisebb földet is megmüvelik vagy egy 5 m2-es területre is ültetnek minimum egy almafát. itt a falvakban nem egyszer látni asszonyokat traktoron menni, vagy a sok paraszt árulja egész nyáron a portékáját az utmentén. itt a paraszt nem negativ hanem egy mesterség egy életforma.

szóval jó is lenne ha parasztnépnek néznének minket csak sajnos hiába azoknak kellene lennünk otthon ezek a kisgazdaságok megszüntekes nagyon kevés ember kezdte újra a gazdálkodást, és ha gazdálkodik is nem tudja a portákáját eladni mert a sok hülye megveszi a külföldi köhögös csírkét mint hogy magyar parasztól vegyen bármit is.

2009. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
78%

A németek - meglátásom szerint (8 évet éltem kint) - nem utálják a magyarokat. Aki ismeri őket, az még kedveli is sokszor.

Persze egy más kultúra, egy más nép. Ami neked negatív, az nála lehet pozitív is. És fordítva.

És ugyan ott is vannak gyűlölködők, de jóval kevesebb, mint nálunk. És ott is vannak, akik felsőbbrendűnek gondolják magukat, de abból is kevesebb van, mint nálunk.

A magyar általában sokkal előítéletesebb a némettel, és más népekkel, mint fordítva.

És igaza van az egyik előttem írónak. Az angolokhoz képest nagyon elfogadóak és barátságosak.

2009. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

azt nemtudom hogy nekik mi de én magyar vagyok voltam kint 1 naot bécsben, és hát a sofőr aranyos volt mert átengedett az úton (busz) nemúgy mint itt..

viszont van pár öregbanya akit.. úgy nekem jött majdnem elestem.. mondtam neki egy szép szót.. de nemértette hála xDD

2009. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
9. válaszoló.... voltam egy napot? Az rengeteg idő hogy véleményt alkoss, megismerd őket ;)
2014. júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!