Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az a kegyes hazugság?

Mi az a kegyes hazugság?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pl. egy ismerősöd megkérdezi, hogy, hogy áll rajta az új ruhája és te azt mondod csinos benne miközben nagyon gáz rajta...:)
2011. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jószándékú hazugság. Azért hazudsz,hogy ne sértsd meg más érzékenységét.
2011. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a kegyes hazugság is csúnya dolog?
2011. márc. 27. 22:34
 4/11 anonim ***** válasza:

Szó szerint azt a példát akartam írni, amit Első! :)

Nem számít csúnya dolognak. Ha valaki a barátod, nyilván megmondhatod neki, hogy mi a véleményed, kb. csak neki... Ezért is vagyunk kénytelenek használni a kegyes hazugságot.

2011. márc. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször a betegnek hazudnak kegyesen, ugyanis nem mondják meg neki a valós helyzetet
2011. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Hát..szerintem bizonyos fokig nem az. Például ha valakit felköszöntesz direkt elsőként a szülinapján éjfélkor,és az bejelenti h kössz,de csak második voltál,az nem valami szép dolog,még ha igaz is.. jobb,ha megmondja h "köszönöm szépen,aranyos vagy,igen te voltál az első". Ilyen esetekben egyszerűbb megoldás,nem bántod meg feleslegesen az illetőt,és igazán csúnya dolognak se nevezhető. Persze ha mondjuk rettenetesen kövérít egy ruhadarab,nem kell azt mondani h jól áll,inkább ne vegye meg,nemde?
2011. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet mindent fogalmazni szépen. Ha meg valaki azon megsértődik, hogy nem ő köszönt fel elsőként (és ezzel nem az előttem írónak akarok beszólni), vagy megmondom, hogy nekem nem tetszik a ruhája (de nem azt mondom, hogy írtó ronda), netán normálisan elmondom, hogy miért nem, hát akkor azzal nem igazán lehet mit csinálni, per pillanat az az ő baja, aztán ezt persze később lehet rendezni.

Viszont ott van a dolognak az része is, hogy, ha egy mód van rá nem fogom megmondani az amúgy is rosszállapotú nagymamámnak, hogy ha valami komoly gond van, mert idegeskedik csak rajta, és azzal neki többet ártok, mintha azt mondanám, hogy ez a helyzet.


Azt gondolom tehát, hogy azt kell mérlegelni, mivel teszek jót, vagy éppen kevésbé rosszat a másiknak.

2011. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Olga néni válasza:
Kegyes hazugság = bók. Azt mondják.
2011. márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kegyes hazugsag is csunya dolog. Miert nem lehet azt mondani, hogy "koszonom, hogy felkoszontottel, gondoltal ram" ahelyett, hogy "koszonom, te voltal az elso, aki felkoszontott". Az elso talan nem megfelelo? Es ha valakin rosszul all a ruha, akkor nem feltetlenul azt kell mondani, hogy "sz.rul nezel ki", hanem azt, hogy "nem akarsz felvenni valami elonyosebbet? Segitek!"


Nem latom a kegyes hazugsag ertelmet. Ugyanugy hazugsag. Jobb, ha valaki ezeknek az embereknek a szemebe vagja egyszer az igazsagot? Pl. velem tortent meg, hozzateszem, nagyon szolidan oltozkodom: egy egyetemi tanar beegetett egyszer az egesz szeminarium elott, mert vilagosbarna cipot vettem fel fekete nadraghoz (egyebkent azon egyszeru okbol, mert a fekete csizmam sarka epp ugy elkopott es hasznalhatatlanna valt). Nagyon rosszul esett persze. A lakotarsamat megkerdeztem, hogy miert nem szolt, hogy ilyen feltunoen elut a cipom a nadragomtol. Nem akart megbantani nyilvan, de jobban jartam igy, hogy 30 masik ember elott mondta azt egy vad idegen, hogy hogy lehet ilyen parositast felvenni? En nem hazudok senkinek kegybol, ha valami nem tetszik, normalis stilusban kozlom vele, mert csak ez epito jellegu.

2011. márc. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ruha esetében szerintem nem megmondani, hogy rosszul áll a másikon, épphogy kegyetlen dolog.

De egy nagybetegnek sokszor érdemes kegyes hazugságot mondani, mert már az is segíthet rajta, hogy nem idegeskedik.

2011. márc. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!