Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Neha ugy gondolkodom mint a...

Neha ugy gondolkodom mint a "nagymamam" megis ugy erzem helyes, velemenyetek?

Figyelt kérdés

szoval: 18 eves vagyok. Nem vagyok sem csunya sem agybajos:P

Komolyra forditva. Zavar engem ez a vilag. a sok zullott tizenakarhany eves kissrac, kiscsaj.

Multkor az osztalyommal elmentunk egy diszkoba (en csak muszajbol mentem be) es csak neztem szet, es egyfajta szanalom (lehet nem ez a legjobb szo) fogott el...latni azt, hogy valakinek a pia meg a "csajozas" a fontos ebben a korban, nem a tanulas. Mi lesz ezekbol az emberekbol? tettem fel a kerdest magamban? ha most ez van, mit csinal kesobb? 14-15 evesen reszegre issza magat hetkoznak, mikozben masnap suli. Hol vannak az ilyennek a szulei? :( igazan elszomorit...

Pedig mondom, nem vagyok begyepesedve, csak egyszeruen nem kivankozok ilyen legkorbe. Ha van egy jo koncert oda elmegyek, vagy egy szinvonalasabb "valami" buliba is akar. Parom is van, es "szentikenek" sem vallom magam, igazan kiharcoltam a "felnottevelasomat", de nem igy, mindig tudtam mi a jo...

nemtudom neha, jo vagy rossz, hogy igy gondolom...

bele sem akarok gondolkodni, mi lesz mire a gyerekeink kerulnek ide:(


2009. márc. 2. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ezért nem jártam én diszkóba józanul. XD Hétköznap soha nem iszom, ha nem megyek buliba hétvégén sem. Barátok, haverok közül se lett senki alkoholista. Néha ki kell ereszteni egy kicsit a feszültséget, erre való a diszkó is.
2009. márc. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó, hogy ilyen következetesen nézed a világot, sokaknak csak fele annyira kellene foglalkozniuk a jövőjükkel, mint ahogy te teszed.

De az igaz, hogy néha azért ki kell egy kis 'rosszalkodással' ereszteni a gőzt.

Aranyközépút, mint mindenben...

2009. márc. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Itt most nem azokra gondoltam akik vagyis nem azokra akik azert mennek hogy jol erezzek magukat, a jo izles hatarain belul...hanem a fennt leirtakra.

Neha erzem, hogy kineznek emiatt kicsit persze nem a barataim, hanem a "nagy csajok" vagy "nagy pasik"...de nem erdekel...

2009. márc. 2. 20:54
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ahogy Te gondolkodsz, az a a helyes mód! A "nagy" csajokkal meg ne foglalkozz, mert amire odakerültök, Neked lesz egy szép családod, egy rendes férjed, nekik meg nem lesz semmijük és sírnak mint a fürdős k*rvák, hogy nem kellenek egy pasinak sem.


Légy BÜSZKE (és nem beképzelt) arra, hogy TE így gondolkodsz a mai világban! Soha ne add fel ezt a gondolkodás módot senki kedvéért és senki miatt. Az pedig egyáltalán ne érdekeljen, hogy mások mit mondanak, ne foglalkozz velük.


Nagyon el van kanászodva a mai fiatalság... Hát igen... a jövő nemzedék...

2009. márc. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, 21/F...
2009. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
azert Te sem vagy oreg:D :)
2009. márc. 2. 21:24
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nini, egy rokon lélek :)


Hasonlóan gondolkodtam 18 éves koromban, mint Te, viszont engem az is gátolt, hogy nagyon kövér voltam (hála az égnek, lefogytam).



A kérdésedre válaszolva: szerintem egyáltalán nem baj, sőt! Javaslom, hogy válassz magadnak egy egyetemet vagy egy főiskolát, itt (elvétve ugyan) találhatsz a tiédhez hasonló gondolkodásmódú embereket, sőt mi több, ha a komolyságod megmarad és kitartó leszel, elkezdhetsz kapcsolatokat építeni, egy szervezetben vagy akár egy politikai pártban is sokra viheted (főleg akkor, ha belegondolsz, hogy mi lesz a korosztályodból való fiatalokból).

2009. márc. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül, én is épp így gondolom ez, ahogy te. Nincs ebben semmi "begyepesedett", csak mi előbb nőttünk fel, mint azok, akik egyes bulikban dobálóznak a piával meg a pasizással/csajozással. Az zavarjon a legkevésbé, hogy te inkább a nagymamád-féle gondolkodást követed...az idősektől lehet igazán tanulni (köztük is van züllött és meggondolatlan, de nem annyi, mint a fiatalok között).
2009. márc. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Srapnel ***** válasza:
64%

A sok pszichológiában képzett válaszoló...


1. Nem kell büszkének lenni arra, hogy így gondolkodsz.

2. Nem kell rosszul érezned magad amiatt, ahogy gondolkodsz.


Az életet ma már sok féle képpen lehet élni, és tekintsd szerencsédnek azt, hogy egyrészt ilyen agyad van, másrészt olyan körülmények között élsz, ahol megteheted, hogy normálisan gondolkodj. Nem kell közéjük járni, ha nem tetszik, ellesznek ők nélküled is.


Az általad említett "züllött" kissrácok/kiscsajok egy részéből normális felnőtt lesz és meg lesz az az előnyük, hogy "ők már kitombolták magukat".


Hasonló dolgot lehet teljesen más okok miatt is csinálni. Van pl. sok fiatal, aki nem szereti a diszkót és úgy züllik. A legtöbbjük esetében van valami családi/lelki probléma a háttérben. Vagy lázadás/ingerszegénység.


Azt is írtad, hogy nem vagy csúnya és agybajos. Na, most gondold el, hogy mit csináljon az, aki csúnya és/vagy agybajos. Pont azért is el lehet keseredve. Pl. mert nincs párja, aztán elmegy "szórakozni", hogy ismerkedjen. Egy ideig ismerkedés és buli miatt jár, iszik egy kicsit, hogy oldódjon a feszültség. Aztán pár év után az iváshoz hozzászokik és már csak az ivásért megy az egész. Aztán nagyon sokan kinövik, meg az élet megkéri a maga pénzét. Suliba még lehet másnaposan járni, de irodába, szellemi munkát végezni? Aki meg majd autópálya alapot épít, az meg úgyis inni fog. Te sem bírnál bármilyen életet/munkát/sorsot ivás nélkül.


Ennyi.

2009. márc. 3. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
szerintem ivas nelkul igen... en masba temetkeznek, de nem piaba az biztos...
2009. márc. 3. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!