Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi a helyes vendégségben, ha...

Mi a helyes vendégségben, ha valamit nem szeretünk azt erőltessük le magunkon, vagy inkább jelezzük másnak, hogy nem kérünk abból az ételből, valamint mi a véleményetek a gyerekkori tömésekről?

Figyelt kérdés
Az én helyzetem kicsit másabb, mint a nagy átlagnak. Gyerekként nálunk az evés, és az etetés egy külön cirkusz volt. Voltak ételek (amiket most sem szeretek) amiket egyszerűen nem akartam megenni, a szüleim, pedig ezt nem tűrték el, mivel a válogatás szégyen szerintük. Ha fél óráig ültem sírva az asztalnál akkor addig ültem ott, ha meg még nyakasabb voltam, akkor egyszerűen belém tömték az ételt, aminek többször az lett a vége, hogy a tömés végén vissza is jött. Azóta ez a kényszer már megszűnt szerencsére, de annyi maradt még belőle, hogy szégyenkezem, hogy elég sok étel van amit nem szeretek, és ezt nem merem elmondani senkinek. Ami miatt meg szenvedek, mert olyan ételeket eszem meg vendégségben, amiket utálok. Elhatároztam, hogy ezen változtatok, de félek, hogy mit ezért meg fognak utálni, és kiközösítenek, tudom, hogy ez fura, de gyerekként sok olyan megjegyzést kaptam, hogy "szégyelld magad, ilyen válogatós gyerek senkinek sem fog kelleni, mindenki csúfolni fog miatta", és ez még mindig bennem van, mint gát. Szerintetek mi a rosszabb, ha valaki hazudik, és undorodva eszik meg valamit, vagy őszintén elmondja, hogy ő azt az ételt nem szereti?
2011. nov. 18. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan mondd meg, hogy nem kérsz, én is ezt teszem, undorral nem szabad semmit megenni, valami biztos van amit azok közül meg tudsz enni, amit adnak vendégségben. Aki ezért megutál, arra nincs szükségünk. :-)
2011. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és még a gyerekkori tömések. :-( Nagyanyám engem sem engedett addig felállni az asztaltól, míg meg nem ettem az ebédet, így aztán jó sokáig volt rengeteg olyan étel amit úgy megutáltam, hogy évekig rá sem bírtam nézni, és nem főztem soha. Ennek a hatására én soha nem erőltettem senkire rá semmit.
2011. nov. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia. Ez azért van, mert születéskor rendelkezünk egy adott számú ízlelőbimbóval a nyelven, ami nem regenerálódik és életünk során fokozatosan hal el. Gyerekeknél sokkal több van, ezért utálnak bizonyos ételeket, mert sokkal intenzívebben érzik az ízét, mint a felnőttek, idősebbek. ezért nem érdemes őket tömködni, és ezért áll fenn annak az esélye, hogy bizonyos ételeket megszeressünk, amit gyermekkorunkban nem bírtunk megenni.
2011. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!