Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » 1000 Questions,1000 Answers...

1000 Questions,1000 Answers felsőfokú könyvvel fel tudok készülni DEXAM Angol C1-es nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Gondolok én arra, hogy ajánlatos-e ebből tanulni vagy keressek más könyvet ehelyett. Főleg nyelvtanárok válaszait várom. :)
2011. aug. 18. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt a nyelvvizsgát nem ismerem, de én a feslőfokúra ebből készülök, és a középfokúra is ebből készültem fel :D
2011. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
igeen, középfokúra én is ebből készülök. angolból és franciából is. nagyon jó könyv.
2011. aug. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és hogy tanultok? A nyelvvizsga témakörei szerint vagy végig tanuljátok a könyvet? Annyira nem vagyok tisztában, hogyan lehetne felsőfokra felkészülni. :)
2011. aug. 18. 12:43
 4/6 anonim ***** válasza:

én végigtanultam a könyvet. nem szavakat taultam, hanem szófordulatokat vagy konkrét mondatokat. szavakat magolni nem sok értelme van, szóval mondatban sokkal jobban megragad és hasonló szituációban könnyen tudod alkalmazni.

gondolom középfokút csináltál már, szóval a nyelvtan megy :D

de én a nyelvtant: Dohár Péter: Kis angol nyelvtan c. könyvéből tanultam meg :D

sok sikert :D

2011. aug. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Furcsállom, hogy nektek ennyire bevált a könyv. Nekünk is kellett belőle tanulnunk és rém gyengének, sőt, ostobának bizonyult. Rettentően hunglish az egész, sokszor az az érzése támad az embernek, hogy tükörfordítást olvas, de legalábbis tele van egy csomó olyan kifejezéssel, ami angol anyanyelvű ajkait el nem hagyja. Ha volna más alternatíva, reflexből azt venném le a könyvespolcról.
2011. aug. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Igen, a nyelvtant tudom szerencsére, még anno én is Dohár Péter könyvéből tanultam. Nagyon jó könyv, nekem bevált. :) Ez a könyv meg gyenge is meg nem is. Vannak benne jó mondatok, de valami tényleg tükörfordítás, ezt én is észrevettem, de így könnyű tanulni, csak nyelvvizsgán nem biztos, hogy annyira díjazzák! :)
2011. aug. 18. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!