Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rettegek mindenféle bogártól...

Rettegek mindenféle bogártól és rovartól, póktól stb. Mit tehetek ezellen?

Figyelt kérdés

Nyáron ablakot se vagyok hajlandó nyitni, ki se megyek. A telet szeretem, de ilyenkor tavasszal maga a pokol.

Hogy tudnám legyőzni az undoromat és a félelmemet?


2011. máj. 13. 13:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Írd be excelbe, hogy

Change.Weather[w1n2011(RGB=#011123).forever.winter.20]

Mentsd el .csv kiterjesztésben, törd fel a Pentagon számítógépét, ahonnan az időjárást irányítják, és másold be az ottani w.csv fájl 2034. sora helyére. Működni fog!

2011. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nehez dolog es csak az erti, akinek van ilyen fobiaja, de csak 1 megoldas van. En a kutyakkal vagyok igy. Nem sikerult az evek soran legyozni teljesen. Elvileg akkor tudod legyozni, ha szembe nezel a felelmeddel. En tervezem, hogy majd a jovoben veszek egy kutyat es segit ez majd. Gyakorlatilag a gondolattol is megizzadok...kulsos segitsegevel a csaladbol aprankent kellene ehhez hozzaszoktatnod magad. Az mar nagyon komoly fobia, ha ez a mindennapjaidat olyan szinten befolyasolja, hogy ki sem mesz fel evig. Meg kell ismerned a felelmedet ahhoz, hogy elmuljon a felelmed forrasa. Ha tudatositod, hogy a bogarak nem tudnak bantani vagy akarhogy befolyasolni az eletedet, evek multan halvanyodni fog a rossz erzesed. Keress a neten kepeket pokokrol, probald magad fokozatosan hozzajuk szoktatni. Mondj mantrat magadnak: "nem felek a pokoktol, hisz nem tudnak bantani. Olyan pici allatok, hogy sehogy sem tudjak befolyasolni az eletemet" stb.
2011. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1. te hülye vagy :D (de jó értelemben )

2. ht igen, tudom, hogy elsőseorban fejben dől el minden. Pont ez a gond. Volt idő, mikor rengeteg dokumentumfilmet nztem pokokrol meg bogarakról tv ben. Nah lehet pont ez rontott a helyzeten, mert azota nem tudom bebeszélni magamnak, hogy nem bánt. Éjszakánkétn félek, hogy lenyelek egyet, vagyhogy reggel az ágyamban vannak. Amint meglátok egyet rügtön hozom a porszívót vagy a lexikont és meg kell ölnöm :s

2011. máj. 13. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
De ez beteges, ha miattuk az eletedet nem tudod elni. Nem szoktam ezt irni, de szerintem ilyen szinten pszicholushoz kellene fordulnod.
2011. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azzal hogy a pókokat pusztítod pont magadnak ártasz mivel azok rengeteg szúnyogot legyet pusztítanak el!
2011. máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
na hát én teljesen megértem, mert én is így vagyok vele. ablakot nem nyitok, napozni nem fekszek ki stb. de: tavaly előtt nyáron elkezdtem dolgozni (mezőgazdasági munka) és ugye ott is találkoztam bogarakkal, volt ami mászott rajtam. De ott bennem volt, hogy nem kezdhetek el sikítozni meg nem mehetek haza, és olyankor csak simán lesöpörtem, persze nem fogtam volna meg, de nem is éreztem azt az undort. Szóval tényleg a fejben dől el. Most megint az van, hogy itthon vagyok, ilyenkor úgymond megijedhetek tőle és azt is teszem. de amikor muszáj szembesülnöm velük akkor elviselem. Hát érdekes, ezt nem is tudom, hogy miért van :) de azért javult azóta a helyzet nálam.
2011. máj. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a pókóktól félek de nagyon még a legkisebbektől is. Próbáltam legyőzni de nem lett semmi belőle. A bogarakat meg rovatokat még úgy ahogy elviselem. De a pókokat rühellem.
2011. máj. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én inkább a siklóktól, meg kígyóktól félek rohadtul, a gyűrűsférgektől is. Gondolj arra, hogy nem bánt a rovar, megfogod egy zsepivel, kidobod, aztán jólvan.
2011. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos szerintem semmit.


Nekem csak a lepkékkel és hasonló pollenes szárnyú dögökkel van bajom, de azokkal nagyon. Hiába próbáltam magam fokozatosan szoktatni hozzájuk, megismerni őket, megkedvelni őket, meg akár direkt sokkolni magam velük, nem vált be semmi. Bámulhatok akármeddig egy berámázott lepkét, azt kibírom, de a mozgó, élő állattól ugyanúgy kiborulok, még ahhoz se vagyok elég bátor, hogy újsággal lecsapjam.

Itthon kiváló megoldás a szúnyogháló.

Odakinn manőverezni szoktam (kikerülgetni őket, hogy ne legyen túl feltűnő, de ha hülyének néznek, lsz@rom).

Kocsiban nem húzom le az ablakot ha vezetek, inkább a meleg.

Máshol, főleg zárt térben egy lepkével sajnos pánikroham.

2011. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!