Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen szavakat használtok...

Milyen szavakat használtok vigasztaláskor, ami nem közhely?

Figyelt kérdés

...és hatásos is.


Sziasztok!

Tegnap egy kedves barátom, akivel csak neten tartjuk a kapcsolatot, eléggé maga alatt volt. Persze, próbáltam valami biztatót vagy vigasztalót mondani, az eredmény csak közhelylövöldözés lett és persze teljes csőd.

Az életben általában öleléssel, simogatással vagy hasonló gesztussal próbálkozom, ha valaki rászorul, de a neten ez, ugye, nem lehetséges. Szeretnék kicsit hatékonyabb lenni, ha újra ilyen történne, hiszen mire vannak a barátok, ha nem ilyen esetekre?


2011. máj. 13. 15:06
 1/9 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne megpróbálni pozitív hozzáállással, pl. az akadályok nem azért vannak, hogy akadályozzanak, hanem hogy előbbre vigyenek. Vagy: nézd a jó oldalát. Vagy: semmi sincs véletlen, mindennek megvan a maga miértje. Hidd el, néha sokat segítenek a pozitív gondolatok. Ha olyan a probléma, keresse rá a megoldást, ha viszont egy kész tényről van szó, amin nem lehet változtatni, akkor meg menjen társaságba, próbáljon meg olyan tevékenységet folytatni, ami valamelyest feldobja. Vagy ajánlhatsz neki néhány könyvet a pozitív gondolkodásról. Nagyon hasznosak, sokszor megváltoztatják az életed! Egyelőre ennyi :)
2011. máj. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam mondani pl. hogy "én akkor is szeretni foglak/barátod maradok, ha elrontod", "én kiállok majd melletted, ha ez és ez történik", "együtt megoldjuk", "el fog múlni ez az érzés, nem tart örökké ez az állapot", "innen már csak felfelé vezet az út", "átérzem, hogy min mész most keresztül". És a talán a legfontosabb: "Én bármikor szívesen meghallgatlak, amikor csak kell, hívhatsz akár az éjszaka közepén is!"

Persze ezeket csak akkor írd, ha utána be is tartod értelemszerűen.:D

Nekem egyénként van fejsimizős és ölelős szmájlim is, azokat is szoktuk egymásnak küldeni ha olyan a helyzet. Nekem pl. jól esik ha ilyet küldenek, mert tudom, h élőben is megölelne.

2011. máj. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez teljesen helyzet és egyénfüggő. Éppen ezért nem mindig jók ugyanazok a közhelyek! Sokszor az együttérző hallgatással lehet a legtöbbet elérni, írásban talán smájli.
2011. máj. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is megkérdezem, hogy akar-e róla beszélni, mert az is lehet, hogy nem.

Ha akar, akkor hagyom, hogy Ő beszéljen (írjon) többet, mert lehet, hogy nem a véleményemre, megoldásomra kíváncsi, csak ki akarja önteni valakinek, ami a szívét nyomja.

Ha kifejezetten tanácsot kér, adok neki, egyébként nem.

Ha rögtön kontrázza a tanácsot, hogy "de ezt ezért-azért nem lehet", akkor veszem a lapot, nincs több tanács.

Ezen túl pedig biztosítom, hogy számíthat rám, segítek, ha tudok. A hogyan-t nem én akarom kitalálni helyette.

2011. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez attól is függ, hogy miért volt maga alatt. Egyes esetekben az is segít, ha nem vigasztalással próbálkozunk, hanem eltereljük a figyelmét a problémáról és felvidítjuk.
2011. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A probléma, hogy roppant kevés az önbizalma, értéktelennek tartja magát... Próbáltam írni, hogy igenis fontos, és nemcsak nekem, az pedig azért már jelent valamit... de elég ügyetlenül jött ki a dolog.


Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Jöhet még. :)

2011. máj. 13. 15:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Én hívő ember vagyok, ezért én azt szoktam mondani, hogy "Imádkozom érted!"


manju

2011. máj. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kedves első, nagyon biztatóak lennének a szavaid, ha a barátom lennél :)
2011. máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ivan Iljics ***** válasza:

A pszichológia trükkös dolog. De az ember olyan hogy nem hisz a szavaknak csak a tetteknek (könnyebben hisz).


Ezért én nem is ígérek semmit. Inkább elmesélem hogy: "Képzeld a múltkor éppen így éreztem magam... De aztán tudod mire jöttem rá? Hogy felesleges ezen rágódni mert... Stb."

Mert ha úgy tálálom a dolgot mintha én is átéltem volna akkor az rögtön sorsközösséget teremt.


Neked könnyű dolgod van: Tudod hogy mi a probléma. De én hogy segítsek azon akiről még csak azt sem tudom mi baja?

Látod, az én helyzetem se könnyebb. De talán segít ha kedves vagy és figyelmes.

(Mellesleg nincs olyan ismerősöm aki felvidításra szorul... De érezted a sorsközösséget? Ha nem, akkor szólj, mert lehet hogy tévesek a következtetéseim!)

2011. jún. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!