Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet lerázni a szomszédo...

Hogy lehet lerázni a szomszédokat úgy, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés
senki nem szeret rosszban lenni a szomszédjával, mert abból még több baj származik, de már kicsit sok belőlük. Teljesen bele másznak az életünkbe, főleg mikor bejön a jó idő és sokat vagyunk a kertben, udvaron. A gyerekek irtó neveletlenek, másznak át a kerítésen, az övéké persze nincs rendesen megcsinálva, és a ház mögül is bújnak át ahányszor meglátnak. Már nem merünk kiülni a saját udvarunkba, mert azonnal jönnének. Néha megengedtük hogy átjöjjenek medencézni, azóta azt hiszik, hogy ez most már mindennapos szabadprogram. Pedig nekik is van, (vagy volt, mert mindig tönkre teszik)és még sorolhatnám, de nem merülök bele. Vagy én vagyok túl nyűgös? Az a baj,hogy a szülők is csak akkor szolnak rájuk, ha már bajt csináltak, vagy ha már látják rajtunk hogy eldurrant az agyunk.
2011. máj. 16. 14:12
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
86%
Nem azt irtad, hogy szomszédé a kerítés ami rossz. Azt neki kell megcsináltatnia. Kérdezd meg hogy mikor szándékozik megcsináltatni, mert szeretnétek két nagytestű kutyát.
2011. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Hát az a baj, hogy mi is elrontottuk az elején mikor ide költöztek, mert bele mentünk az ismerkedésbe, de nem gondoltuk, hogy ennyire ragadósak. Mi tudjuk, hogy hol az egészséges határ. A sövény már el van ültetve, de az még idő mire elég sűrű lesz. addig is, az idén kukoricát szórtunk el a kerítés mentén az is takar majd valamit. Ezen a bolhás kutya dolgon nagyon jót mosolyogtam, de őket nem tántorítja vissza semmi. Nekünk még nincs saját gyerekünk, viszont idős beteg nagymamát ápolunk, azzal meg van a gondunk bőven. A szomszédban a szülők nincsenek meg túl jól egymással az utóbbi időben, ezért nem is törődnek semmivel, ez csapódik vissza a gyerekek viselkedésén szerintem. Valóban, az lesz a legjobb,ha nem törődöm a sértődéssel és szólni fogok, a saját érdekünkben.
2011. máj. 16. 14:57
 23/33 A kérdező kommentje:
Igen! amin át tudnak jönni, az az ő kerítésük, így csak megkérni tudom, hogy erősítsék meg. A mostani kutyánk nagyon szelíd, és való igaz, hogy szeretnénk még egy kutyát. Persze nem harapósat, de úgy is azt fogom mondani, hogy harap.
2011. máj. 16. 15:02
 24/33 anonim ***** válasza:
70%

Az idős beteg nagymamának nyugalomra van szüksége?

Például?

2011. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

Meg kell csinálni a kerítést, ha tetszik ha nem. És szólni kell a gyerekeknek, hogy legközelebb a kapun jöjjenek és csöngessenek, mert nektek sem mindig alkalmas. Sajnos sok bunkó ember van, aki nem ért a szép szóból, azok ellen nincs más megoldás, mint hagyni kell őket megsértődni.

Addig is tegyél levágott rózsaágakat ahol átmásznak és gereblyézd el szépen, hogy legyen okod leszidni őket.

2011. máj. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
72%

Most nem azért, de nem lenne egyszerűbb, ha fognátok magatokat és elmennétek pl obi-ba vennétek dróthálót arra az oldalra végig? Most komolyan gondoltad, hogy inkább könyörögsz nekik, hogy csináltassák meg, minthogy egy délutánt rááldoznátok a projectre? Amúgy tudod hogy mennyi kitérő választ lehet adni arra hogy miért nem lesz megcsináltatva???! Gondolod meg fogják csinálni?! (hisz nekik a jelen helyzet nagyon kényelmes!)


És a kukorica helyett vagy elé, azért telepítsetek rózsákat is... tudod olyat aminek ezer tüskéje van, hogy még véletlenül se mászkáljanak át.

2011. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
86%

A dróthálóval sem lesznek előrébb sajna. Rosszcsont gyerekek ugyanúgy átmásznak rajta, hiszen átlátható. A sövény nagyon jó ötlet, sajnos az hogy téglafalat húzzanak fel a szomszéd óhájára sem olyan egyszerű. Mi pont most csináltattunk meg egy néhány méteres szakaszt, alap volt, így csak a falat húzták fel rá... majd 300 ezer forintunkba került munkással, mindennel együtt, és akkor hol van még a kert vége!?

A nagymama egy jó alapot adhat az indokokra. Pl szeretnétek nyugodtan pihenni az udvaron, a nagymamának is kell a nyugalom, és így nem tudjátok átvállalni a gyerekeiket, ezért megkéred őket szépen, hogy csak akkor jöjjenek át, ha meghívjátok őket. (persze akkor is a kapun keresztül)

A kutya szerintem nem a legjobb megoldás, pláne ha kölyök. Az csak mégjobban vonzza a gyerekeket mágnesként! :)

2011. máj. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Nem, dehogy! könyörögni nem fogok, bár kedves ember vagyok, de én sem tudok a végtelenségig kedves lenni. Egyik nap, mikor épp akkor másztak át, amikor a mamát tettem tisztába, úgy rájuk üvöltöttem, hogy akkor abban reménykedtem, úgy megsértődnek, hogy többet nem is látjuk egymást. Erre rá pár napra, meglátták a fürdőszoba ablakukból, (ami egyébként a mi udvarunkra néz!!!!)hogy érik a cseresznye és szombat reggel átcsöngetnek, (átcsöngettek, nem másztak, talán mégis tanultak valamit) hogy ők jönnek cseresznyét szedni. Mondom nekik, hogy az még nincs megérve, erre meghazuttolnak ,hogy de ők látták! Én pedig nem nem nem és nem, de ők meg márpedig igen. A férjem kivitt egy rózsaszín szemet megmutatni, hogy még nem érett. Mondtam nekik, hogy majd ha megérik majd inkább szedek nekik és átviszem. Igen, egyébként igazatok van, a totális elkerítés lesz a megoldás. Én már akartam nádat, de a férjem ágál ellene, merthogy egy-két év alatt úgyis tönkre megy, így nem akar bele invesztálni, mivel hosszú a telek, rengeteg anyag kell hozzá.
2011. máj. 16. 16:14
 29/33 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is hasonló volt a helyzet. A szomszédban egy négy gyerekes család lakott, nekünk akkor kettő volt. Az én férjem dolgozott, én itthon voltam GYES-en. A szomszédban a szülők munkanélkülin, de elnézték, hogy rossz az ő kerítésük, a gyerekeik kérés és engedély nélkül átfutkostak a mi udvarunkba, nem érdekelte őket,hogy nekünk alkalmas-e a dolog... sokszor arra mentünk haza, hogy futnak át a mi udvarunkból a sajátjukba. Szerencsére elköltöztek, mi meg kaptunk az alkalmon, vettünk új drótot, sövényt, és elkerítettük az udvart. Utána még jártak vissza, mert a rokon költözött a házukba, de látták, hogy már megszűnt az átjárás. Akkor be akartak jönni a kapun, de megmondtam, hogy ne gyertek, nem érünk rá. Muszáj volt, mert már elegem volt belőlük!
2011. máj. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
mi az istenért van itt mindenki lepontozva...?
2011. máj. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!