Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szándékosan szabadon engedett...

Szándékosan szabadon engedett nagy kutya ijesztgeti az embereket az utcánkban. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A problém, a kovetkzo: kis faluban lakom, mindenki mindenkit ismer. Az utcánkban egy no naponta legalább kétszer szabadon engedi a nagy kutyáját (nem tudom, milyen fajta, mindenesetre elég nagy), az bejárja az egész utcát, futkároz. Az uzlet és a "kocsma" is kozel van, az emberek mindnehol félnek. A no viszont semmire nem reagál. Csak a családunkbol tobben szoltunk a polgármesternek, nem foglalkozik vele (a no az egyik fo kedvenckéje, segítoje), panaszkodnak mások is a faluban, hogy félnek, de semmi. szoltunk a nonek is, meg sem hallgat (faképnél hagy). Az onkormányzati gyulésen az egyik képviselo felszolalt, annyit mondtak, nincs koborkutya. Ha valaki lát, le kell fényképezni. (megjegyzem, az alpolg. húgárol van szo, mégis úgy tettek, mintha nem értenék). Tehát fényképezogéppel meg mobillal kozlekedunk tobben is, ma sikerult is, igaz, addigra bevágta elottem a kaput. De szerintem hiába. NEm tudom, mit lehetne tenni, mert úgy látom, itt senki nem vesz komolyan minket, mert Rola van szo. A kutya meg legalább 20 éves (még gyerekkorombol van...), kiszámíthatatlan, szerencse, hogy senkinek nem lett még baja. Félek én a babakocsival, a nyugdijasok, meg tényleg bárki. Nincs valami otletetek?
2009. márc. 12. 21:24
1 2 3
 11/27 Srapnel ***** válasza:
53%

Na, a 4. hozzászóló-féle hozzáállástól kiráz a hideg. Meg a "békés, senkit nem bántana" jellegű kedves kutyasétáltatók. "kutyus", persze, akkora, mint egy borjú. Gyerekek, meg öregek félnek tőle.


1. Hozzám ne rohanjon oda senki kutyája és ne ugrándozzon a ruhámra, mert én mosom és nem a gazdája.

2. Ne nyáladdzon a kezemre.

3. A "kutyusok" bizonyos szituációban veszélyes ragadozók. (Ld. amikor szétmarcangolja a gyerek arcát).

4. Az a kutya, amin nincs póráz és nincs ott a gazdája, kóbor kutya és vigye el a sintér. Ennyi. Nem az én dolgom eldönteni, hogy veszélyes-e, vagy szelíd-e. Nem érdekel az sem, hogy a gazdája hogy nevelte. Ha lőfegyverem lenne és látom, hogy morogva, ugatva fut felém egy kutya, lelőném gondolkodás nélkül. A kutya állat, nem ember.

5. Ha semmi más megoldás nincs, akkor sintér, v. mérgezés. A gazdája feladata, hogy az ilyen szituációk ne álljanak elő.


Nekem fontosabb az emberek és a gyerekek épsége, mint egy kutya élete.

2009. márc. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Srapnel ***** válasza:
84%

Az előző vagyok.


"sosem bántanék egy kutyát semmilyen helyzetben, hiszen ő csak a megtanult házirendhez tartja magát. Ha úgy nőtt fel, hogy szabadon járhat-kelhet, akkor ő ennek megfelelően jár el. A gond a felelőtlen nővel van, aki szándékosan nem akar tudni erről a problémáról."


Én sem bántanék állatot soha és ha már bántani kell, akkor minimalizálnám a kárt. De ha egy cápa támad meg, akkor sem próbálod megsimogatni, csak azért, mert "ő csak a természet törvényeit követi, ennek megfelelően viselkedik". Ha a felelőtlen nőt nem lehet rávenni semmivel sem, akkor az a szitu, hogy jogod van megvédeni magad. Természetesen előtte a törvényes utat érdemes követni, bár van, aki nem óhajt annyi időt beleölni a dologba.

2009. márc. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is vannak ilyen kutyatartók. Szerencsére embert még nem bántottak, de gyakran volt olyan, hogy szét akarták tépni a kutyámat vagy csak egyszerűen nem engedtek tovább és ez nagyon zavar, volt, hogy tényleg azt hittem, vagy a kutyám, vagy én meg fogunk halni. Szerintem a probléma nem oldható meg a gazda megbüntetésével, vagy a kutya megmérgezésével, eltávolításável, mert lesz helyette új. Szerintem fel kéne világosítani, hogy miért nem jó ez a KUTYÁNAK (mert neki sem jó, hiszen bánthatják, elütheti valami, és az emberi törődés hiánya is probléma az "önsétáltatással"), talán ezzel lehetne rá hatni, hiszen (remélem) legalább a kutyája sorsa nem közömbös neki.
2009. márc. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó, annyira gyönyörű, amit írsz, és annyira jól esik olvasni. De tényleg! Bár tényleg így működne a világ!


Csak az a bökkenő, hogy az ilyen tapló kutyatartó pont lesz*rja a felelős kutyatartásra vonatkozó ésszerű érveket. Amikor a mi nagytestű németjuhászunk szökött meg, az összes taxis kereste, járőröző rendőröknek is szóltunk, plusz a rádió is bemondta negyedóránként, hogy ha valaki látja, jelentse. Egész éjjel a torkunkban dobogott a szívünk, mert tudtuk, hogy nagy kutyáról van szó. Szerintem, aki szereti a kutyáját, az nem csapja ki az útra, annak öröm és kikapcsolódás, ha a kutyájával sétálhat.


Nem tudom elképzelni, hogy tényleg annyira aggódna érte. Szerintem, ha valami történne a kutyájával, max. 20 percig szomorkodna, aztán meg zajlana az élet tovább.


Ehh.. rohadt egy helyzet.. én mindenképpen addig tepernék jogi úton, amíg valamilyen formában meg nem bűntetik. Vagy ha nem is rónak ki bírságot, talán megunná, hogy hivatalos személyek zaklatják. Ha ez sem menne, esetleg egy fenyegető levél észhez térítené..


Csak kell működnie valaminek, nem értem, mentálisan izolálta magát a nő a külvilágtól? Nem zavarja, hogy mindenki rá van kattanva? Hihetetlen..

2009. márc. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a 15.33-as hozzászóló fogalmazta meg a lényeget. Nem kell ez az állatvédő maszlag. Én is szeretem az állatokat és kutyám is volt több, DE!! arra nem gondoltok hogy amíg a ügy elintéződik a bürokrácia útvesztőjében addig potenciális kutyatámadásnak van kitéve a családod? Eddig nem történt semmi de mi a garancia rá h így is marad? Én speciel nem tudok elmenni a 2 kisgyerekemmel a játszótérre, mert közvetlenül mellette gyakran kiengednek egy kb 1 m marmagasságú dögöt. Borzasztóan félek a kutyáktól főleg mióta az osztálytársam arcának egyik felét gyerekkorunkban kiharapta egy kutyuska... Lehet ilyen állomvilágban élni de nem tudom mit mondanál ha rádrontana egy ilyen dög?
2009. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Mindenkinek koszi a válaszokat. A kutya sajnos nem csak a mérete miatt ijeszto - pont a napokban láttam vágtázni keresztul az utcán, az egyik mellékutcábol haza, délután!, egy auto nem biztos,hogy idoben eszrevette volna. Láttam már kozelíteni emberek felé is...

En sem akarnám bántani a kutyát, de elég sokan mérgesek rá, lehet, valaki majd megteszi...Itt a noci viselkedése a gond. Kiengedi napi 2x, hogy ne az o udvarát piszkítsa...

2009. márc. 15. 08:19
 17/27 Srapnel ***** válasza:
69%

Előbb-utóbb megteszi valaki. Nehogy már egy kutya terrorizáljon embereket. Egy idő után majd elmúlik az állatszerető türelem és a természet törvényei és az ösztönök alapján szépen eliminálják. A garázdálkodó kóbor medvét is befogják, így lesz ez a kutyával is.


Szomorú, hogy a sok ember csak a "kutyus"-t látja egy alapvetően vadászösztönökkel rendelkező ragadozóban. Mindennek megvan a maga helye és prioritása. Egy szépen tartott kutya a gazdája dominanciája alatt "kutyus". Egy kóbor, agresszív kutya, idióta "gazdával" pedig erős veszélyforrás. Persze nem kötelező tenni bármit is, meg lehet várni, amíg valakit megharap, aztán járkálni tetanuszra. Esetleg majd amikor kiharapja a fél arcát egy gyereknek, talán akkor alábbhagy a kutyulizás és felnőtt módjára gondolkodnak majd a nagy kutyaszeretők.

2009. márc. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az könnyen beszél akinek nincs kutyája, ergo nem ért hozzá. Én voltam az aki az ilyen nagyokosokat ledegeneráltozta.

Én nem állatvédő vagyok, csak állatbarát. Szó nem volt arról, hogy a kutya bárkit is megtámadott volna. A kérdező is írja, hogy a múltkor látta emberhez közelíteni. És akkor? Talán hiányzik a karja azóta? A nőt kell felelősségre vonni és nem egy ártatlan kutyát megmérgezni, elaltattatni. Egy kutya nem fog csak úgy emberre támadni.

Nem tudom hogy lehet képes valaki felügyelet nélkül elengedni a kutyáját. És ha elüti egy autó?

A csoportos feljelentés nem rossz ötlet, csak le kellene szögeznetek, hogy az állat nem veszélyes, mert a végén tényleg lelövik vagy elaltatják. Attól még hogy veszélytelen kötelesek tenni valamit az ügyben hiszen póráz nélkül nem lehet kutyát tartani csak az erre kijelölt helyeken és ez nem változik, az országban mindenhol így van tudtommal.

2009. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
77%

Amit elfelejtettem. A farkas ragadozó akár emberi felügyelet alatt áll, akár nem. A kutya, ha csak nem gazdátlanul születik valamilyen szinten szocializálódott, rossz gazda mellett is. Anatómiailag a kutya is ragadozó, de a szó elterjedt értelmében ezt nem lehet rá mondani mert nem az! Ahány kóbor kutyát én láttam mind a kuka mellől ette a maradékot és nem embere vadászott az éjszaka sötétjében. Az egyetlen amivel egy ilyen állatból ki lehet váltani agresszivitást az a védekező ösztön beindítása. Magyarul nem kéne felé ággal kapálózni meg kővel dobálni, hogy tűnjön el onnan mert ez a legrosszabb amit lehet csinálni. Ha nem veszel róla tudomást szépen elsomfordál.

Ezzel nem arra célzok, hogy hagyni kell a kóbor állatokat az utcán csatangolni, csak meg kéne tanulni viszonyulni hozzájuk amíg hozzáértő nem tesz valamit az ügyben.

2009. márc. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 Srapnel ***** válasza:
59%
Gratulálok az utolsó kettő kutyapszichológusnak. Vajon mit csinál egy-két játszadozó gyerek? Megmondom, jaj, kutyuli, mennek oda, piszkálják, aztán rossz esetben lehet menni a kórházba. Gratulálok.
2009. márc. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!