Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szándékosan szabadon engedett...

Szándékosan szabadon engedett nagy kutya ijesztgeti az embereket az utcánkban. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés
A problém, a kovetkzo: kis faluban lakom, mindenki mindenkit ismer. Az utcánkban egy no naponta legalább kétszer szabadon engedi a nagy kutyáját (nem tudom, milyen fajta, mindenesetre elég nagy), az bejárja az egész utcát, futkároz. Az uzlet és a "kocsma" is kozel van, az emberek mindnehol félnek. A no viszont semmire nem reagál. Csak a családunkbol tobben szoltunk a polgármesternek, nem foglalkozik vele (a no az egyik fo kedvenckéje, segítoje), panaszkodnak mások is a faluban, hogy félnek, de semmi. szoltunk a nonek is, meg sem hallgat (faképnél hagy). Az onkormányzati gyulésen az egyik képviselo felszolalt, annyit mondtak, nincs koborkutya. Ha valaki lát, le kell fényképezni. (megjegyzem, az alpolg. húgárol van szo, mégis úgy tettek, mintha nem értenék). Tehát fényképezogéppel meg mobillal kozlekedunk tobben is, ma sikerult is, igaz, addigra bevágta elottem a kaput. De szerintem hiába. NEm tudom, mit lehetne tenni, mert úgy látom, itt senki nem vesz komolyan minket, mert Rola van szo. A kutya meg legalább 20 éves (még gyerekkorombol van...), kiszámíthatatlan, szerencse, hogy senkinek nem lett még baja. Félek én a babakocsival, a nyugdijasok, meg tényleg bárki. Nincs valami otletetek?
2009. márc. 12. 21:24
1 2 3
 21/27 Srapnel ***** válasza:
100%

"Egy kutya nem fog csak úgy emberre támadni."


Na, ez egy baromság. Olyan helyen nőttem föl, ahol sok embernek volt kutyája, teljesen véletlenül, kiszámíthatatlanul vicsorog, hörög, kapdos egy emberre, másikra meg nem. Engem pl. hátulról(!) támadott meg egy olyan kutya és harapta meg a lábamat, akinek csak a hangját hallottam mögöttem. Ergo nem én néztem csúnyán és nem én provokáltam. A tisztelt gazdi meg csak habogott, hogy biz' az nem az ő kutyája. Persze...


Úgyhogy a lényeg annyi, hogy a gazdátlan kutyától bármi kitelik. Pláne, ha látszik rajta, hogy nincs túl jókedvű állapotban. Ha a kérdező ilyen kutyáról beszélt, aki állandóan ugat, vicsorog, meg el kell zavarni, azt be kell fogni. A kocsma tövében kushadó, alvó kutyával neki sem lenne baja, gyanítom.


Valószínűleg az az eset sem játszik, hogy a gazdán keresztül fogják meg. Vagy igen? Akkor elmondom, mit kell tenni:


1. Akit zavar, azokkal tömegesen odamenni, becsöngetni és szépen megkérni.

2. Ha nem használ, akkor polgármester.

3. Ha az sem, akkor kihívni a sintért. Ez már nem az a pont, ahol kutyuli-mutyuli van.

2009. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A jajj kutyuli gyerekeket fel kéne világosítani 1-2 dologról. Amúgy nem veszed észre, hogy az utolsó kettő kutyapszichológus ugyan az a személy? Degradált.
2009. márc. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Srapnel ***** válasza:
77%
A gyerekek tipikusan olyan lények már évezredek óta, akik maradéktalanul betartják azt, amit a szülők mondanak... Hát hogyne. Attól, hogy retardáltnak hívsz és két hozzászóló helyett egyről van szó, még nem lesz nagyobb igazatok. Na, de nekem mindegy, nem engem zavar a kutya. Azt csinálnak a kérdezőék, amit akarnak, felnőtt emberek. Viszlát!
2009. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
70%

"Ha a kérdező ilyen kutyáról beszélt, aki állandóan ugat, vicsorog, meg el kell zavarni, azt be kell fogni."

A kérdező nem ilyen kutyáról beszélt épp ez a baj!! Ha erről lenne szó nem írogatnám, hogy ne basztassátok szegény kutyát! Akkor azt írnám, hogy AZONNAL be kell fogatni. A kérdezőnek az eddigiek alapján az a legnagyobb problémája, hogy 1X látta ember közelébe menni az állatot, a gazdáját meg utálja. Akkor a nőt basztasd ne a kutyát! Így a fair.

2009. márc. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Az utolso hozzászolonak:

alapvetoen nem keresem az emberekkel a konfliktust, ha kedvelem, ha nem. A kutyát nem 1x láttam, hogy kozelít a járokelok felé, megkergeti (a mi kapunkbol láttam, ahogy apumat, aki biciklin jott, vagy egy szomszédot), tehát nem találgatok, nem 1 ilyen eset van. Az emberek sokszor félnek kijonni az uzletbol, ´mert odáig elkoborol a kutya. Tobben kértuk már, szerintem intelligensen. Lehet, hogy még nem bántott (a kergetésen kívul) senkit, de miért tarthat egyvalaki félelemben ennyi embert????Mert arrol nem tehetunk, hogy félunk a nagy és oreg kutyáktol, de arrol már igenis tehet, ha szánt szándékkal kiengedi...


Mindenkinek koszi a hozzászolásokat.

2009. márc. 21. 23:47
 26/27 anonim ***** válasza:

Inkább a mai "szülőknek" oda kéne figyelni a gyerekükre, mert amit egyfolytában látok, az enyhén szólva durva...Le se sz.rják, hogy hol a kisgyerek, mert csak trécselni tudnak, ahelyett, hogy a gyerek kezét fognák! Aztán persze, hogy a kutya a "büdös dög"!

Ez nem a kérdezőnek szólt.

2009. szept. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Szia! Azóta eltelt 11 év, mi lett azóta?
2020. jún. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!