Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Némelyik ember miért olyan...

Némelyik ember miért olyan mozdulatlan (merev)? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Vannak ilyen emberek, és valahogy nem tudok velük mit kezdeni. Nem tudom, tudjátok-e, miről beszélek. Általában az ilyen emberek teljesen zárkózottak, komolyak, meg ha valamit kérdezel tőlük, ilyen totál tárgyilagosan és szűkszavúan válaszolnak. És sose lehet tudni, mit gondolnak, mit éreznek. Meg folyamatosan ilyen merev testtartásban vannak, és az egész testük meg arcuk teljesen mozdulatlan, ez nagyon furcsa nekem. Én egy másodpercig nem bírok teljesen mozdulatlan lenni, mindig mozgatom valamimet, nézelődök jobbra-balra... Vagy inkább én lennék a furcsa?! Ismertek ilyen embereket? Esetleg van köztetek, aki ilyen? Bármi infó jöhet róluk! :D


Ez a dolog így onnan jött fel, hogy többször is összehozott a sors ilyen emberekkel, mert ha van valami csoport, akkor én nem tudok közéjük tartozni valamiért sose, meg az ilyen "mozdulatlan" emberek se (:D) Na értitek... És én odamegyek hozzájuk, meg kedves vagyok velük, de egyszerűen nem tudom, hogy ez jó-e nekik, vagy érdekli-e őket, amit mondok, vagy zavarom őket, vagy őszinték-e, vagy ők miért nem mennek oda a többiekhez... Na szóval nem ragozom tovább, remélem, érthető!


2011. máj. 20. 13:17
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%
Es Teged mit zavar az ilyen ember...foglalkoznal inkäbb a sajät dolgaiddal...
2011. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is ilyen ember vagyok.

Én tudom magamról, hogy nekem ez a kisebbségi komplexusom miatt van. Egyszerűen nem merek feloldódni, mert így is elég kellemetlenül érzem magam emberek között, és úgy godnolom, hogy ha "merev" vagyok, akkor tuti nem rontok el semmit, és senki nem fog rólam semmi rosszat gondolni (max. csak azt, hogy merev vagyok, és fap.na).

Furcsa, mert nagyon kevés embert engedek közel magamhoz, szeretek a neten ismerkedni, ott teljesen felszabadult tudok lenni, és merem vállalni a véleményemet, gondolataimat is.

A párom is mindig mondja, hogy ő sem látott még "lazítani" engem, egy merő görcs vagyok minden fotón. Nem tartom magam szépnek, alsóbbrendűnek gondolom magam, tudom, pszichológushoz kéne mennem.

Én ezért vagyok merev. Még otthon, egyedül is.

2011. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Nem ők maguk zavarnak, hanem hogy nem tudom, mit gondolnak, nem tudom, jól teszem-e, hogy odamegyek hozzájuk, ilyesmi


És azért nem "foglalkozok a saját dolgommal", mert az ember társas lény, legalábbis én az vagyok

2011. máj. 20. 13:34
 4/23 A kérdező kommentje:
Második: köszi :)
2011. máj. 20. 13:36
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

én is lehet hogy merevnek tűnök néhány ember számára. én általában leszarom, azért nem megyek oda másokhoz, meg azért nem beszélgetek hülyeségekről.


az ember nem annyira határozottan társas lény mint egy hangya, például. Meg az hogy társas lény, nem azt jelenti hogy akkor mindenkivel dumcsizni kell.


Ha az én fajtámhoz jössz oda, akkor egy idő után idegesítővé válsz számunkra. Mondj valami érdekeset, vagy hagyj békén minket. Persze lehet hogy sikerülni fog felkeltened az érdeklődésünket, és akkor dumálunk egy jót.


Alapjában véve viszont van hogy nincs semmi bajom egy emberrel, lehet még szimpatikus is, de mivel nincs mit mondanom neki, és neki sincs mit mondania nekem, nem beszélek vele. Szóval ne hidd azt hogy utálnak téged az ilyen emberek, viszont ha sokáig erőlteted a dolgot akkor lehet megutálnak :D

2011. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt elolvastam volna 13:32 írását épp erre gondoltam, hogy talán kisebbségi komplexus. Az én batárnőm is ilyen, soha nem gesztikulál, bár az arcmimikája rendben van, de a karja pl. egyáltalán nem mozog beszéd közben, pedig a kézmozdulat épp olyan sokat elárul egy emberről, mint az arckifejezés. Talán épp ez az amit az ilyen problémával küzdő emberek blokkolnak, nehogy túl sokat áruljanak el magukról.
2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok túlzottan olyan ember, hogy mindenkivel leálljak beszélgetni. Na de nem azért, mert utálnám őket, csak nem tudom nem vágyódom a beszélgetésre sokszor.

Volt már benne nem egyszer részem, persze elbeszélgetek vele meg minden (nem egyszer fordult ilyen elő) de aztán sosem jutottunk többre(sose lett belőle barátság), így maradt az egész csak annyiban, hogy beszélgetünk ha találkozunk. Szóval én valamiért mindig csak egy Bizonyos társaságnál , vagy embereknél érzem magam jól. Persze tudom, mindenki más, így velük 'csak elbeszélgetek'. És rajtuk is látom, hogy nagyon kínosan érzik magukat velem, mintha valami nem is tudom mi lennék.. Lehet van valami a ' kisugárzásomban'. Egyszóval én tényleg nem tudok minden emberrel jó barátságokat kialakítani, vagy kapcsolatot.

A merevség: Nos igen, lehet ez is azért van, mert kisebbségi komplexusom van. Másrészt pedig van amikor teljesen nyugodt vagyok, amikor semmire sem reagálok, vagy nem tudok nevetni dolgokon.

2011. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszi neked is :) Hát az a baj tényleg, hogy nem lehet belelátni a fejükbe. Mert tényleg ez a kettő szokott eszembe jutni, hogy most vagy direkt nem megy oda a többiekhez, mert ennyire... hát nemhogy fellengzős, nem tudom, mit használjak erre, na mind1, vagypedig ennyire szocfóbiás, és azért... :D Na szóval nem lettem okosabb :D Ehhez tényleg gondolatolvasónak kéne lenni...
2011. máj. 20. 14:07
 9/23 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! :) Neten keresztül tényleg sokkal könnyebb az embereknek "beszélni", úgy látom :D
2011. máj. 20. 14:10
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nos. Valószínűleg én is merevnek tűnök sokaknak, meg komolynak* (bár reflexből mosolygok). Ugyanis rá kellett jönnöm, hogy igen furcsa világlátásom meg ízlésem (KOCKA, nagyon nagyon durván kocka) van, ezért ha szóbaelegyedek valakivel (hacsak nem maradunk a teljesen semleges témáknál pl. időjárás) előbb-utóbb vagy halálra untatjuk egymást vagy vitába keveredünk, és az (főleg nyilvános helyen) nem olyasmi amit szeretnék. Amúgy szerintem túlbecsülöd a saját fontosságodat. Az a tapasztalatom, hogy az emberek nagy részét egyáltalán nem érdekli a többi. Igen. Cinikus (is) vagyok. :3



* mert még nem láttak unalmamban (kontakt)zsonglőrködni, akik igen azoknál valószínűleg át vagyok pakolva a "hülye" dobozba, ami őszintén közelebb áll a valósághoz.

2011. máj. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!