Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vannak jó és rossz emberek?

Vannak jó és rossz emberek?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem egy barátnőmet hogy szerinte mi van a halál után. Azt mondta a jó emberek a menyországba a rosszak meg a pokolba. De mitől függ hogy ki jó és rossz ember?
2009. márc. 20. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyország meg a pokol csak egy mese, senki nem tudja mi van a halál után. Ennyi erővel mindenki a pokolba kerülne, mert nincs olyan ember aki valami rosszat el ne követett volna élete során.
2009. márc. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Aki hisz ebben, a szerint a jó ember aki nem követ el bűnt. Na de mindenki uegybár bűnben fogantatott, szóval azt mondják az a jó aki megbánja bűneit,meg ilyenek.

Persze ez attól függ hiszel-e benne, mert van aki szerint a halál után nincs semmi, kész vége.

Mindenki másképp gondolkodik :)

2009. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Van egy skála, a csúcsán Jézus,a talppontján a Gonosz, e mentén csúszkálunk jó és rossz között. Feljebb, lejjebb. Aki alapvetően felfelé kúszik, vagy szándékozik, az jó ember. Aki direkt lefelé küzdi magát, az rossz.

De az ember hol feljebb, hol lejjebb kerül. Nem is ugyan onnan indulunk. Néha visszacsúszunk, néha nekiiramodunk.Minden esetre mászni kell! Lehetőleg felfelé.Pedig sokszor könnyebb lefelé csúszni.

[link]

[link]

2009. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nincs jó és rossz ember, mindenki követ el bűnt. Csak valaki megbánja, valaki nem.
2009. márc. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
amit a barátnőd mondott, butaság... a világ nem fekete-fehér, hanem nagyon is színes... minden ember személyisége teljesen egyedi és különleges...van, aki sok rossz döntést hoz, vagy károkat okoz valaki másnak, de pl véletlenül és nem szándékosan, mégis mondhatnánk rá, hogy rossz ember, mert rossz dolgokat csinált. Vagy van, aki látványosan jótékonykodik, de mindezt csak képmutatásból teszi vagy azért, hogy megmutassa a világnak, hogy ő milyen gazdag és milyen nagylelkű. Én az ilyet pl nem nevezném jó embernek a tettei alapján. Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai...sőt vannak rosszabb, legrosszabb, vagy jobb, még jobb és rengetegféle tulajdonság,gondolat,tett. Szóval nincs jó és rossz...csak személyiség van, amit meg kell ismerned ahhoz hogy eldöntsd, neked szimpatikus e vagy sem. Mert lehet, hogy valaki azt mondja egy barátodra, hogy ő rossz ember, de te ismered őt és számodra egyáltalán nem számít rossz embernek. Tehát az is nagyon sokmindentől függ, hogy ki kit tart jónak vagy rossznak, azaz ki kit kedvel és ki kit nem kedvel.
2009. márc. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem a Mennyország és a Pokol csak hit kérdése...Mivel nem vagyok hívő nem tudom, hogy a Biblia szerint mi számít jónak és rossznak.


Laikus szemmel viszont nincsenek egyértelműen jó és rossz emberek. Minben embernek vannak hibái, elkövetett bűnei. Hiszek abban is, hogy minden bünőzönek, tolvajnak vannak erényei. A bűnök megbánása már egy másik dolog.


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a választ!

valóban, szerintem sincsennek jó és rossz emberek .:) így én nem hiszek ebben a menyországos poklos cuccban.

2009. márc. 22. 19:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Az emberek jók, csak gyarlóak.
2009. márc. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!