Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik azok a zsidók? Hogy...

Kik azok a zsidók? Hogy néznek ki? Miért kell utálni őket, ők rossz emberek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de bevallom fogalmam sincs a zsidókról.

Többször hallottam már, hogy vannak a zsidók... mondom rendben, vannak magyarok, angolok, cigányok, zsidók kit érdekel.


De kik azok a zsidók? Ők honnan jöttek vagy hogy van ez?


És a zsidózás miért bántó?


Apámtól állandóan azt hallom, hogy a zsidókat is mind bele kéne fojtani a Dunába stb. Mondtam neki hogy előttem ne beszéljen így, vagy legalább adjon értelmes választ miért de nem... mindegy is.

Mi a baj a zsidókkal, miért utálják őket sokan? Mit követtek el?


Rosszabbak, mint (a nem rendes, hanem lopós) cigányok?


Nem értem az egészet.


És honnan tudják, hogy valaki zsidó? Ők hogy néznek ki, képet is lehet linkelni, de kérem csak olyanról aki zsidónak is vallja magát, hogy ne legyen ebből probléma.



MEG KÉREM AZOKAT AKIK UTÁLJÁK A ZSIDÓKAT NE ÍRJANAK BE. VAGY HA MÉGIS ÉRTELMESEN!!! ÉS INDOKOLJÁK MI A BAJ A ZSIDÓKKAL.


A többiektől kérném, hogy saját szavaikkal írják le a válaszokat ha lehet. Mert azt szeretném tudni, hogy az emberek mit gondolnak és a neten utánanézni én is tudok és olvasni de attól még nem értem meg.


Köszönöm :)


2010. jan. 15. 04:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
14%

A zsidók Afrika déli részéből származnak, és a fekete bőrük miatt vannak kiakadva az emberek rájuk, no meg azért mert sokkal rosszabbak az összes lopós cigánynál,nagyon szegény nép, azért szorulnak a bűnözésre.

Amúgy én bírom őket.

2010. jan. 15. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

Középsulis koromban fogalmam sem volt kik azok a zsidók, családilag se volt róluk szó, semmi. Volt egy srác az osztályban, egy ideig legjobb haverok voltunk, majd az évek során ennek fokozatosan vége lett, miután ő mindenben kihasznált (mindenkit, de mivel a "barátja" voltam, engem különösen), bárkint áttiport a céljaiért... Azt végülis tudtam, hogy zsidó, de ez így nem jelentett, meg nem mondott semmit. Megvoltak a tipikus jegyek, göndör haj, orr, nagyon gazdagok voltak, stb.

Évekkel később, már egyetemista koromban néztem utána jobban kik is azok a zsidók, és akkor döbbentem rá, hogy valszeg ez volt az oka annak, hogy az a srác így viselkedett. Hasonlóan tapasztalataim voltak a cigányokkal is. Szóval bárki mondhat nekem bármit, én saját személyes élményeim miatt lettem úgymond tudatlan, ártatlan gyerekből "rasszista".

2010. jan. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
74%
Ez megindító történet volt.
2010. jan. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Az első hülyeséget írt,a második pedig egyetlen esetből általánosít.

A zsidók Egypitomból származnak ( A biblia ír erről,és a kivándorlásukról is ),és szétszóródtak az egész világon.

Azonos vallásúak,de vannak az ortodox zsidók,akik mereven betartják a vallási előírásokat,csak maguk között házasodnak stb.Vannak,akik lazábban veszik ezeket az előírásokat,és keresztényekkel is házasodnak.Ők vannak többen.

A legtöbbjük kereskedelemmel foglalkozik,mert jó érzékük van hozzá.

Természetesen közöttük is vannak,tisztességtelenek,és tisztességesek is. Ahol élek pl.ott a legkorrektebb kereskedő zsidó,a felesége pedig keresztény.

Emiatt sem lenne szabad általánosítani.

Néhány híressé vált zsidó:Teller Ede,Wigner Jenő,Latabár Kálmán,Ruttkai Éva, és még sokan mások.

Igaz,hogy a politikai életben és a pénzügyi világban a zsidók komoly szerepet játszanak,pl.a Rockefellerek is azok.

Miért gyűlölik őket? Erre nehéz válaszolni.Talán az is közrejátszik,hogy a magyar ember nem spórolós,nem tart össze,írígy arra,akinek több van,mint neki. (Régen a magyarok a svábokat sem szerették,mert azok is spórolósak )A zsidók viszont összetartanak,és nem szórják a pénzüket minden hiábavalóságra.Ezért anyagilag is gyarapodnak.

Külső ismertető jegyük pedig nincs.

Erről még sokat lehetne beszélni,de röviden ennyi.

Nem vagyok zsidó,nem is pártolom őket,de nem is gyűlölöm.

2010. jan. 15. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
51%
Szomorú emberek karácsonykor. :(
2010. jan. 15. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Ezt én sem értettem soha...

Egyszer azt a választ kaptam, hogy a II. vh-ban az elméletet gyártották (nácizmus) ahhoz,(amire aztán sok ember vevő lett, ld. bűnbak keresés) hogy megszerezzék anyagi javaikat.

Lehet benne valami. (mint Iraknál, ld. olaj)

2010. jan. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
A zsidókról az előttem szólók már sok mindent leírtak, én még azt magyaráznám meg, hogy miért utálják őket. A középkorban, amikor egyes területeken megjelentek a zsidók bevándorlóként(voltak, ahol már az ókor óta jelen voltak), akkor a helyieknél előkerült a ma is jól ismert lemez, miszerint a külföldiek ne juthassanak földhöz (csak akkor a zsidókkal), mert az emberek féltették a megélhetésüket, majd a céhmesterek is kitalálták, hogy a zsidó ne legyen cipész, ne legyen ács stb. Így a zsidókat szép lassan szinte az összes foglalkozástól eltiltották, kivéve a kereskedelmet, és a hitelezést/bankárkodást (ennek leginkább az volt az oka, hogy akkoriban még nem volt kultúrája a bankoknak, hitelintézeteknek, senki sem foglalkozott ilyenekkel komolyan, így senkinek sem jutott eszébe, hogy ettől is eltiltsa a zsidókat). Így a zsidók ezekben a szakmákban kezdtek dolgozni, és ezek tipikusan olyan szakmák, amikben jól meg lehet gazdagodni, és ez nem is maradt el. Ezt látva az átlag emberek persze idegesek lettek, hiszen ki akartak szúrni a zsidókkal, de ehelyett pont hogy jót tettek nekik, ez párosulva az alap irigységgel, amivel a gazdagokat figyelték, elég volt a gyűlölet kialakulásához, persze annyi önkritika nem volt az emberekben, hogy észrevegyék, hogy a zsidók miattuk lettek ilyen gazdagok. Aztán természetesen a pénzzel hatalom is jár, a zsidó családok egy idő után már uralkodóknak adtak kölcsön, amiért természetes, hogy nőtt a befolyásuk, és az emberek ezt is nehezen viselték. Aztán amint valami rosszul ment könnyű volt kikiáltani a zsidókat hibásaknak, hiszen már úgy is mindenki gyűlölte őket, nem kellett nagyon győzködni az embereket, hogy ők a hibásak.
2010. jan. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
84%
miért utálják őket? van két vonal.az antijudeizmus ami csupán vallási alapú mivel ők feszítették keresztre Jézust...meg van az antiszemitizmus ami leginkább faji alapú amikor azért utálod mert zsidó...ennek is megvannak a maga gyökerei fokozatosan az antijudeizmusból vált ki...mivel legtöbb európai és keresztény országban utálták a zsidókat (lsd antijudeizmus) ezért diszkriminálták őket tehát nem lehetett földjük stb aztán jobbhijján kereskedéssel,pénzváltással kezdtek foglalkozni mert egyrészt mást nem tudtak kezdeni magukkal másrészt meg hamar kiderült h jó érzékük van hozzá...a kereskedelemből következik h úgy tudsz gyarapodni h nem tettél fizikai munkát a dologba...aztán ez kezdte szúrni az emberek szemét és ebből alakult ki fokozatosan az antiszemitizmus...részletesen le van írva az "Mein Kampf"-ban...illetve a "Cion bölcseinek jegyzőkönyvei" is hazsnos olvasmány lehet ilyen szempontból....egyébként sokáig énsem tudtam h valójában kik is ők és miért is lettek "irtva" a 2. vh-ban...próbáltam tárgyilagos maradni...
2010. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
Miért lennének szomorúak karácsonykor?!Nálluk 8 napos a Hannukah, és minden nap ajándékosztás.Hát én közöttük éltem, nekik takarítottam, de mindenük megvolt.Az biztos, hogy az utolsó font ami hiányzott neki is képes lett volna még a rendőrséget is kihívni.Velem barátságosak voltak, de az igazi okára én is kíváncsi lennék annak, hogy miért gázosítottak el egy csomó zsidót?!
2010. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

"miért gázosítottak el egy csomó zsidót?!"

Kellett a vagyonuk, ennyi.

2010. jan. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!