Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki tényleg kövér,...

Ha valaki tényleg kövér, miért nem ismeri be hogy az? Miért kell körbemagyarázni, és hülyeségeket mondani? Te megsértődsz/nél ha a szemedbe mondanák hogy kövér vagy?

Figyelt kérdés

Anyósom ma elkezdett panaszkodni hogy nincs ruhája amit feltudna venni. Mert ő nem szereti a szűk ruhákat. Az igazság az hogy mind ki hízta. Erre a párom,minden rossz szándék nélkül megjegyezte hogy fogyókúrázni kéne,akkor jók lesznek a ruhái. Erre a mama elkezdett össze vissza magyarázkodni hogy ő nem kövér,csak vizes,meg a melegtől felpuffad,meg dagad a lába,és hasonló süketelés. Az istennek nem ismerné be hogy az utóbbi pár hónapban kb 20kgot hízott. Rengeteget eszik,nem olyan régen bevágott 2db tölcséres jégkrémet.

Engem nem zavar hogy kövér,és a páromat sem. Csak idegesítő hogy mellébeszél,és az a baj hogy néha úgy fújtat mint aki meg akar fulladni.


2011. jún. 16. 21:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%
attól hogy valaki idős még nem kell elhagynia magát. anyukám 62 éves mai napig 56 kiló körül van (fiatal korában 53 körül volt) persze egy bizonyos kor után jobban vizesedik az ember meg lelassul az anyagcsere is , de ha egy picit figyel az ember az étkezésekre és mozog akkor nem szed fel 20-30 kilót. nembeszélve arról hogy a túlsúly magával hoz nagyon sok egészségügyi problémát. szóval szerintem nem baj hogy a párod megjegyezte hogy fogynia kéne, valószínű a háziorvosa is felhívta a figyelmét hogy sokat hízott.
2011. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
64%

"A kedves mama egyáltalán nem süketel, ez a szív elöregedése, és a keringési zavarok, és a nem megfelelő veseműködés miatt alakul ki előbb utóbb annál aki hajlamos rá, és akármit is csinálsz vele nem lesz jobb."


Ez mind igaz, de ez még nem eredményez pár hónap alatt 20 kg-t.

Mindenesetre én úgy gondolom, hogy csak azért nem kéne sértegetni a mamát. Hagyjátok rá és kész. Nem értem miért jó az a te lelkivilágodnak ha a másik rosszul érzi magát.

Ha nem akarja bevallani, akkor ez van, neked ettől nem lesz kevesebb az életed.

2011. jún. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

m kellemetlen elismerni, h igen, nem volt elég akaraterőm megfékezni az étvágyamat.

én fordított példa vok., és nekem is rosszulesik, ha állandóan az arcomba vágják, h "hízzál már, h nézel ki?"

hát köszi.

de én felvállalom, h igen, gebe vok, és igen, nem tom rászorítani magam arra, h több kaját erőltessek a gyomromba, mit amihez szoktam.

2011. jún. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
47%

Kövér vagyok, és tisztában vagyok vele. Nem sikerül lefogynom sehogysem, ezért elmentem orvoshoz, hogy segitsen, mi lehet a baj. Megvizsgált, és mondta, hogy egyszerüen felborult a hormonháztartásom, és kész. Nem tudok vele mit tenni, gyógyszer kellene, de nincs rá pénzem. Enni nem eszek sokat, valójában még a felét sem eszem meg, mint pár évvel ezelőtt.


Tisztában vagyok vele, hogy kövér vagyok. Pontosan ezért nincs rá szükségem, hogy bárki is a képembe vágja.

2011. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"miert nem ismeri be?"

Mert nagyon nehez idoszak mar az ove, amikor oregszik es a valtozo korral a hormonhaztartasa is megvaltozik, es a gyermekei sincsennek mar otthon, tehat ilyenkor mar a gondolataival tul sokat van egyedul, nincs tars, nincs szeretet...

Erezz vele egyutt, talan vigyetek el egy orvoshoz, hogy kivizsgaltassa magat, mivel ezek egy belso betegsegnek a tunetei, mint mar elottem is leirtak, tehat az okot kellene kideriteni, hogy miert vizesedik...stb.

Erendszer, vese, stresszes eletmod, tehat legyetek vele kedvesek, hiszen Ti is megfogjatok erni ezt a kort!

2011. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Vree ***** válasza:
Mert van olyan hogy emberi méltóság/büszkeség. SZerintem tudja ő, csak nem vallja be, vagy nektek (az nem baj, és tiszteletben illik tartani) vagy magának (az a nagyobb baj, finoman nem árt rávilágítani ha a mérleg tényleg ennyivel többet mutat - elvégre ez veszélyes lehet az egészségére is).
2011. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
74%

Na bumm minek lepontozni?Majd ha öreg korotokba járni nem bírtok,minden porcikátok fáj és egy szemtelenül fiatal nő a fejetekhez vágja,hogy "ugyan mama,tessék már lefogyni"gondolom mind ugrálni fogtok az örömtől.

Annyi boldogsága meg hagy legyen már,hogy megeszik 2 fagyit.

2011. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nem pontoztam senkit. Köszönöm a válaszokat!

Mint már írtam engem nem zavar hogy kövér! Bár nem hinném hogy ez jót tesz neki,a vérnyomása magas lett és fullad. Teljesen normál testalkata volt,de 6-7hónap alatt hízott 20kgot. Minden rossz szándék nélkül,viccnek szánva lett neki mondva hogy fogyózzon. Fel sem merült volna bennünk,ha nem kezd el panaszkodni a ruhák miatt. Nem mindennapi téma nálunk. Tény hogy rengeteget eszik,és nem érdekli mikor mit. Ha minden este megeszi azt a fagyit hová fog kerülni? Mert minden este van valamilyen nasi. Azt elhiszem hogy vizes,meg felpuffad,stb,igen a kora miatt van(56éves). De nem hinném hogy az oldala,a dereka,és a hasa is vizes lenne. Van ott hurka rendesen. Amúgy jó kedélyű,csak aggasztó ez a mértéktelen hízás. Így segíteni sem lehet neki,mert az istennek nem ismerné be hogy rengeteget eszik,és ezért hízott el!

2011. jún. 16. 22:43
 19/19 anonim ***** válasza:
HA ennyire rövid idő alatt ilyen sokat hízott, lehet, hogy orvoshoz kellene vinni a kedves mamát.
2011. júl. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!