Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tegeződés-magázódás? Kissé...

Tegeződés-magázódás? Kissé kínos volt

Figyelt kérdés

Fősulin vagyok első éves. Egyik gyaktanárom (max 5-10 évvel idősebb tőlem), mielőtt még nem tanított, azelőtt magázódtunk, megláttuk egymást a suliba, és 'Jónapot kívánok'-ot köszöntünk egymásnak. A gyakorlatokon viszont tegezte a csoportot, és elköszönésnél is már "szervusztok, helo, sziasztok" volt.(mindenféle felajánlás nélkül).

Jó, gondoltam én is tegezhetek, ő is tegez, a csoportba többen tegeződnek vele a 'civil' életbe is.

Utcán, suliba viszont ha velem összefut, ő 'jónapot kívánok'ot köszön továbbra is, én meg hellót, vagy épp sziát. És teljesen egyszerre, kicsit kínos. Azthittem hogyha letegez, akkor adott már a tegeződés. Ezekután vicces lenne, hogyha újra látnám, és áttérnék pár sziázás után újra a jónapotra, vagy épp köszönnék neki egy jónapotot, ő meg egy sziát :))

Szóval, ezentúl hogy köszönjek neki?


21/L


2011. okt. 19. 23:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Csókolom.


De ezek szerint már előtte is ismerted? Honnan? Valószínűleg megszokásból jónapotozik, ha felajánlotta az osztálynak, hogy tegeződjetek, akkor te is nyugodtan tegezd le. Ez mindenhol így szokás.

2011. okt. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jártam egy FSZ képzésre a suliba, és sokszor láttam bent, egyszer vizsgáztatott is, és nem tudom, azóta kialakult ez a köszöngetés köztünk, de csak ennyi.

Nem ajánlotta fel a csoportnak a tegeződést, ő simán tegez, viszont vannak páran akiket vissza is tegez civilbe, csak épp engem nem. Ezért kínos kicsit, olyan mintha nem fogadná a tegezésem, vagy nem is tudom.

2011. okt. 19. 23:45
 3/14 A kérdező kommentje:
Tehát úgy néz ki a dolog, csoportot tegezi, azonbelül ha bárkit megszólít órán azt tegezi, ezenkívül a 30 fős csoportból kb 10 emberrel civilbe is tegeződik, többivel meg marad a jónapot :))
2011. okt. 19. 23:47
 4/14 A kérdező kommentje:
Énmeg kőbunkónak érzem magam, hogy már harmadjára sziázom le, ő meg még mindig csak 'jónapot kívánok'
2011. okt. 19. 23:47
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad sz.rul,ezt ő cseszte el.
2011. okt. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 bánomisén ***** válasza:
100%

Magyarul van olyan szitu, amiben tegeződik veletek, más helyzetekben meg nem? Kissé furán adja elő magát.

Ha viszont ő tegez titeket gyakorlaton, akkor nyugodtan tegezd vissza suliban és sulin kívül is. Abból már kinőttél, hogy a tanár tegez téged, te viszont magázod, ez a gimivel együtt elmúlt. Felnőttek vagytok, jogos, hogy visszategezed.


Érezze ő kínosan magát, hogy még azt sem tudja, kivel milyen viszonyt alakított ki. Ez űberciki.

2011. okt. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen utolsó így van. Meg vannak, akikkel rendesen tegeződik a csoportból minden szituba. Lehet nekik megengedte a tegeződést, gondolja nekem meg nem, akkor maradjon is így. Nagyon sz.r tényleg, mert olyan mintha nem fogadná a köszönésem így. Rendes amúgy, meglát bárhol, előreköszön, csaképp 'jónapot kívánok...'
2011. okt. 20. 09:43
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igazán értem.

Kérdezd meg a csoporttársaidat, hogy most akkor tegeződés vagy magázódás van? De egyébként azt javaslom, hogy köszönj te is „Jó napot kívánok”-kal, ha ő is így köszön.

Az elég fura, hogy ő tanárként magáz, te pedig hallgatóként tegezed. Ezért inkább magázd, abból nem lehet baj.

2011. okt. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget már leírták. Főiskolán, egyetemen nem szokás tegeződni a tanár és diák között, de ez erősen személyfüggő. Ha viszont egy tanár nyilvánosan - órán, bárhol - letegezi a diákot, a visszategezés normális. Sőt, szerintem ez egy épeszű viszony alapja.


Inkább a tanár személyiségével lehet baj. Vagy túlzottan szórakozott és képtelen visszaemlékezni, vagy nem tudja eldönteni, a hasonló korú fiatal, vagy a tanár szerepét játssza. És teszi a legrosszabbat - saját magával.


Döntsd el az egyéniséged szerint, melyik formát választod. Ha a magázódást, és letegeznek, nyugodtan kérdezz vissza, hogy akkor mostantól így? Nem te fogsz zavarba jönni.

2011. okt. 20. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ismer, tehát azzal nem lehet probléma hogy esetleg nem tud visszaemlékezni, vagy hirtelen nem tud hova tenni. Előre köszön, bármikor hogyha meglát, csak hát fura, hogy órán beszól hogy vigyem ki neki pl. a feladatomat, vagy úgy szól a társasághoz hogy pl: "Valamelyikőtök meg tudná mondani, hogy..." vagy hogy: "Mit gondoltok erről....?"

Múltkor úgy köszöntem mikor kiléptem az előadóból, hogy "sziasztok", így mindenkinek, ő meg visszaköszönt nekem hogy "helló", másnap meg meglátott, azt jónapot kívánok......

2011. okt. 20. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!