Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy van ez a tegeződés-magázó...

Hogy van ez a tegeződés-magázódás?

Figyelt kérdés

15 vagyok (hozzáteszem, sokszor egyetemistának néznek külsőre). Az nyilvánvaló, hogy mondjuk 25 év feletti embereket magázok, az az alattiakat szerintem hülyén nézne ki, mivel első blikkre engem is 20 körülinek néznek. Még ha távol is vagyok még tőle, ők ezt nem tudják, egy liftben való összefutásnál pl. nincs rám írva a korom. :/

De ha engem magáz mondjuk egy 40-es férfi, de engem ez zavar (mondjuk nem zavar:D), akkor nekem szabad megkérnem, hogy inkább tegezzen? És ha idősebb nő magáz?

És még valami. Hatodikig a tanárok mindig tegeztettek minket, és a többi felnőtt is elnézte, ha lesziáztam, ami nem is lett volna baj, de a mai napig nagyon kellemetlenül érint, ha magázódnom kell (főleg a köszönés), nem jön a számra. Általában csak suttogok valamit, ami hallható bárminek. :D De volt már, hogy rám szóltak, és irtó kellemetlen volt. Hogy szokhatnám ezt meg, hogy hangosan tudjak köszönni? :S (Az önbizalmammal nincs baj, egyszerűen nem szoktam hozzá kisebb koromban.)

Volt, hogy egy 50-60 körüli férfi mondta, hogy tegezhetem. Most akkor a kor, vagy a nem a döntő?

Bocs, hogy itt kérdezek ilyen bagatell dolgokat, de ezeket sosem tanították meg nekem. :D


2010. jún. 2. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki magáz, akkor te is magázod. Ha valaki idősebb (ahogy te is írtad, 25 fölötti, bár szerintem ez nem aranyszabály), akkor is magázod, mert te vagy a fiatalabb, maximum ha ő mondja, hogy tegezd, akkor onnantól tegeződtök. Mivel még csak 15 éves vagy, szerintem te nem mondhatod nálad idősebbnek, hogy tegezzenek és akkor te is őket. Ezt inkább közel egykorúak szokták, de csak akkor, ha gyakrabban találkoznak, és nem hivatalos a kapcsolatuk.

Amúgy meg ha valakit nem tegezel, akkor egyszerűen napszaknak megfelelően köszönsz, annyit, hogy Jónapot kívánok, vagy Jó estét kívánok, vagy Jó reggelt kívánok, stb. Nem nagy dolog. Elköszönéskor pedig annyit mondasz, hogy Viszont látásra. Meg kell szokni, de szerintem nem nagy dolog.

2010. jún. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az illemszabály:

Minden nálad idősebbet magázol,akár férfi,akár nő.

Férfiaknak a Jónapot kivánok a köszönés,nőknek is,csak az 50-60 közöttieknek illik Kezétcsókolommal köszönni.

Ha téged zavar,hogy egy idősebb magáz,megkérheted,hogy tegezzen. Ugyanígy egy idősebb is kérheti,hogy te is tegezd. Ilyenkor úgy illik,ha az illető sokkal idősebb nálad,hogy a keresztneve mellé hozzáteszed,hogy néni vagy bácsi. Pl. Kati néni. De meg is kérdezheted (ez a jobb megoldás),hogyan szólítsad. Sokan nem szeretik a nénizést-bácsizást.

Az illemszabály szerint,ha egy idősebb letegez egy 18 év fölöttit,akkor automatikusan megadja neki a jogot a visszategezésre. Ma nem nagyon érdemes ezt figyelembe venni,mert az idősebbek sem biztos,hogy ismerik az illemszabályokat,és ha visszategezed,akkor megsértődhetnek.

2010. jún. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nem egyszerű...

egy csomó ember azért sértődik meg ha tegezed, egy csomó meg azért hogy magázod :(

én jónapotozni szoktam, az még elmegy szerintem (mondjuk családnak, haveroknak is jónapotozok néha)


egyetemen lesz majd furcsa, h egy csomó idősebb tanár az elején megkéri h tegezzétek, de van jópár fiatal, aki meg magáz titeket...

2010. jún. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na hát igen, az egyetemen vannak fura dolgok. Én 23 éves vagyok, van egy tanárunk, aki 26 éves, és magázni kell. Viszont van olyan 30-as tanárunk, akit tegezni kell. Olyan is van, aki az első órán azt mondta, hogy tegezzük egymást, de ettől függetlenül magáz mindenkit.
2010. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!