Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért tünt el a magázódás és...

Miért tünt el a magázódás és a bemutatkozás?

Figyelt kérdés

Rettenetesen zavar hogy manapság eltünt a magázódás és a hivatalos illetve udvarias formula.Szép nyelvünk lehetővé teszi a tisztelet eme kifejeződését,van nyelv ahol ilyenre nincsen lehetőség(pl angol).

Manapság bemegyek egy üzletbe és a jó napot kívánokra helló szia mit adhatok a válasz.Nem vagyok egy kukacos ember meg öreg sem,de legalább ha lemagázom akkor magázzon vissza.Ha valahová odatelefonálok,akár ügyintézés akár egyéb ügyben ahol nem ismernek és köszönök és bemutatkozom,szinte sosem mutatkoznak be,de legtöbbször nem is köszönnek...Jó lehetett a régi Jávor Pál,Kabos Gyula,Karády Kata érában élni ahol a legnagyobb sértés az volt ha azt mondták h ' maga hülye '

Miért lettek ennyire modortalan bunkók az emberek?

Miért derogál köszönni és bemutatkozni?


2011. jún. 25. 12:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

14:31vagyok


17:10

engem se zavar ha fölösleges bókolgatásokkal meg nevekkel húzzuk az időt mikor úgysem találkozunk többet az életben.

2011. jún. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 napietus ***** válasza:
"úgysem találkozunk többet az életben." ez az, amit nem tudhatsz, főleg egy ilyen kis országban. csak a hegyek nem találkoznak.
2011. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

14:31vagyok


még akkor sem kell tudnom valakinek a nevét ha minden nap látom.

egyébként is elfelejtem, teljesen fölösleges mondogatni, ha az ember naponta 20 emberrel találkozik az 5 nap alatt 100 50 nap alatt 1000 ember. mindegyiknek megjegyzed a nevét? (most még tegeződtem is)

és ha olyan helyen dolgozol, ahol napi 100 ember fordul meg, akkor még meredekebb.


ne legyünk álszentek - itt sem köszöntetek, nem mutatkoztatok be, még a mondatokat is néhol kisbetűkkel kezditek, kihagytok vesszőt vagy pontot, ezek mind az etikett szabályainak megsértése. és? kit érdekel?


aki ilyen alapon vár el "tiszteletet" majd epésen magázódva szitkozódik számomra ugyanolyan "földműves" mint a kocsmából kitévelygő krumpliárus...

legalább is én jobban utálom az álszenetséget mint az egyszerű embereket.


kövezzetek meg engem is

2011. jún. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

14.31 vagyok


és most személyeskedni is fogok de nézzük már meg hogy az etikett szabályai hogyan érvényesülnek a kedves hozzászóló üzenetében:


1.hol a köszönés?

2.hol a bemutatkozás?

3.hol a magázás?

4.hol vannak a helyesírási szabályok?


"sok a bunkó sajnos. hivatalos helyen pl. men csak az etikett, de az ügyintéző azonosíthatósága miatt is kötelező lenne bemutatkozni, sokan mégsem teszik.


tegeződéssel kapcsolatban szintén igazad van. nem vagyok nagyképű, de engem egy boltos kislány ne tegezzen már le, mivel nem őríztünk együtt libát. akinek meg akarom engedni, úgyis felajánlom a tegeződést (amennyiben erre én vagyok jogosult). ha idősebb letegez, az nem zavar, de amíg nem engedélyezi kifejezetten SOHA nem tegezem vissza. egyesekben annyi illemtudás sincs, mint a kutyámban.


29/N"


5.milyen alapon várják el az emberek hogy ki legyenek nyalva miközben maguk sem tartják be a szabályokat?

EZ KÉREM ÁLSZENTSÉG


előre látom: ez más. persze. azért más mert csak akkor baj ha MÁS teszi. gerenda...

2011. jún. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!